התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

שיא הנתינה: "אנחנו מאמינים שהכסף שלנו שייך לכל מי שצריך אותו הכי הרבה"
שרות ILUSA | פורסם: 12.10.2015 17:17
מהנדס תוכנה ועובדת סוציאלית יהודים ממסצ'וסטס אינם מיליונרים, ובכל זאת תורמים עד מחצית משכרם לארגוני צדקה וחסד, במטרה "להציל מאות חיים בשנות חיינו"

 ג'וליה וייז (למעלה) ובעלה ג'ף קאופמן (למטה) עם ילדם. השני בדרך ג'וליה וייז (למעלה) ובעלה ג'ף קאופמן (למטה) עם ילדם. השני בדרך ג'וליה וייז (למעלה) ובעלה ג'ף קאופמן (למטה) עם ילדם. השני בדרך

ג'ף קאופמן הוא מהנדס תוכנה ב-Google. ג'וליה וייז היא עובדת סוציאלית. הם סיימו קולג'ים והתחתנו ב-2009, התיישבו במסצ'וסטס, הורים לילד ומצפים לשני. הם לא עשירים גדולים במושגים אמריקניים, ובכל זאת בעשירון העליון.

אבל מה שמייחד את 'המשפחה הממוצעת' הזאת, הוא שהם מחזיקים בשיא הנתינה. ממה שהם מרוויחים הם מקצים לפעמים עד 50% (!) לארגוני צדקה וחסד. בממוצע, מאז שסיימו את הקולג', תרמו בני הזוג הנדיבים כשליש (!) מהכנסותיהם ברוטו לצדקה. השנה היחידה שבה לא תרמו הייתה 2011, שאז סבלו ממשבר כלכלי והרוויחו יחד פחות מ-65,000 דולר.

לֹמה לתת כל כך הרבה?

ג'וליה: "אנחנו מאמינים שהכסף שלנו שייך לכל מי שצריך אותו הכי הרבה. כל דולר שאנחנו מוציאים הוא דולר שיוצא מהידיים של מישהו שזקוק לו יותר ממני. תמיד הרגשתי כך והתמזל מזלי שמצאתי מישהו שמרגיש אותו דבר לגבי נתינה".

ג'ף: "למעשה, אנחנו מנצלים בממוצע על צרכינו הפרטיים רק כ-6% משכרנו השנתי, שבשנה שעברה עמד במשותף על כמעט 250,000 דולר. ביתרת הכסף, אחרי מיסים וקצת חסכונות, אנחנו משתמשים כדי להפוך את העולם למקום טוב יותר. בסך הכל תרמנו 130,000 דולר ב-2014, שהם יותר ממחצית הכסף שעשינו".

איך אתם חיים על כל כך מעט, כשאתם מרוויחים בעצם לא רע?

ג'וליה: "אנחנו מתכננים בזהירות כל רכישה אישית, ותמיד מעדיפים נתינה לאחרים".

ג'ף: "המטרה שלנו היא להציל מאות חיים בשנות חיינו, ולשפר את החיים של אלפים רבים באמצעות התרומות הללו. את כל השאר אנחנו מניחים בצד".

איך אתם מחליטים למי לתרום?

ג'וליה: "אנחנו תורמים ע"פ המלצות האתר Give Well לארגונים שונים שיש בעדם העדויות הטובות ביותר".

לכל הכתבות החדשות

צילומים מפייסבוק

הוסף תגובה חדשה