התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

לידיעת הטסים בארה"ב ואליה: סיגריות אלקטרוניות - out, גם מהמזוודות!
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 05.11.2015 16:38
תקנות חדשות של מינהל התעופה האמריקני אוסרות גם הטסת מכשירי אדים אישיים והטענת מכשירים וסוללות בתא הנוסעים

עברתם לסיגריה אלקטרונית? לא אצלנו במטוס, וגם לא בתא המטען...עברתם לסיגריה אלקטרונית? לא אצלנו במטוס, וגם לא בתא המטען...

מיגבלה חדשה על הטסים אל ארה"ב ובשמי ארה"ב: כידוע כבר, סיגריות אלקטרוניות - הצעקה האחרונה בעישון, אסורות להעלאה למטוס. אבל החל מהיום הודיע מינהל התעופה האמריקני, כי הן אסורות גם במזוודות המופקדות בתא המטען של המטוס. החוק החדש יחול על נוסעים היוצאים מארה"ב, הנכנסים אליה ובכל הטיסות הפנימיות ביבשת.

התקנה כוללת גם אמצעי עישון אלקטרוניים אחרים וכן מכשירי אדים אישיים. ועוד היא מכילה איסור על הטענת מכשירים וסוללות בתא הנוסעים.

הסיבה: חשש לדליקות.

מאז 2009 אירעו במטוסים של חברות תעופה אמריקניות 26 מיקרים שבהם גרמו סיגריות אלקטרוניות לפיצוצים או לדליקות. חלק מהאירועים התרחשו במזוודות הנוסעים כשהיו בתא המטען. רוב המקרים נגרמו כשנוסע שכח לכבות את הסיגריה לפני שהוכנסה למזוודה או לתיק המטוס.

המקרה האחרון התרחש באוגוסט השנה, כאשר סיגריה אלקטרונית שנמצאה במזוודה בתא המטען של מטוס בנמל התעופה לוגאן בבוסטון גרמה לדליקה במטוס Jet Blue; נוסעי המטוס פונו באמצעות מגלשות החירום.

במקרה אחר שהתרחש בתחילת השנה ב-LAX, נמל התעוםה הבינלאומי שבלוס אנג'לס, מזוודה עלתה באש וגרמה לדליקה באזור שמירת המזוודות, בשל סיגריה אלקטרונית שנארזה בתוכה ולא כובתה.

האיסורים החדשים חלים על כל טיסות חברות התעופה האמריקניות בעולם ועל חברות תעופה זרות המפעילות טיסות לארה"ב וממנה.

לכל הכתבות החדשות

Photo by Goldy / freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה