התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

סוף עידן מופעי הלווייתנים והדולפינים ב-Sea World בסן דייגו
שרות ILUSA | פורסם: 10.11.2015 19:28
במקום מופע ה"שאמו" הנודע, יפיק פארק היונקים הימיים מופע חדש "טבעי" יותר, עם פחות אקרובטיקות ותעלולים. אך האם ייפסק גם היחס הבלתי אנושי אליהם

את ההצגה הזו הולכים סוף-סוף להפסיק: מופע "שאמו" בפארק היונקים הימיים בסן דייגואת ההצגה הזו הולכים סוף-סוף להפסיק: מופע "שאמו" בפארק היונקים הימיים בסן דייגו

לקח לה זמן, צניחה בהכנסות, ירידת מניותיה, ולאחרונה חוק חדש שנחקק בקליפורניה האוסר על פארק Sea World בסן דייגו לבצע רבייה של לווייתני אלא אם תשפר את סביבת החיים שלהם - אבל ענקית הפארקים הרימה בסוף ידיים, והודיעה כי החל מסוף השנה הבאה יבוטלו מופעי ה"שאמו" הידועים בפארק שלה בסן דייגו, בכיכובם של לווייתני אורקה ודולפינים, שחייהם האומללים נחשפו בסרט הדוקומנטרי Blackfish שהיכה גלים. 

מאז שיצא "בלאקפיש" ב-2013, הסרט שמראה כיצד הטיפול הבלתי אנושי ביונקים השלווים גורם להתנהגות אלימה בקרבם שהביאה למותם של 3 בני אדם, הביא לירידה מתמדת במספר המבקרים בפארק בדרום קליפורניה.

ארגון זכויות בעלי החיים בארה"ב, Peta, אינו מרוצה. למה סוף השנה הבאה ולא מייד? ולמה פארקים אחרים של "סי וורלד" -באורלנדו שבפלורידה ובסן אנטוניו שבטקסס, לא יפסיקו גם הם מופעים דומים", אומר מנכ"ל PETA, בן ויליאמסון. "הסוף למופעי הקרקס אמנם לא יפסיק את הניצול האכזרי של בעלי חיים נבונים, שהשבי מונע מהם את ההזדמנות לפעול בצורה טבעית וחשובה להם". הארגון טוען שמדובר במס שפתיים בלבד של התאגיד, וכי אין בכוונתו לשפר את חייהם של הלווייתנים שיישארו בשבי.

"חוויית לווייתנים ודולפינים טבעית יותר"

מנכ"ל סי וורלד, ג'ואל מנבי, הבטיח למי שאכזריות כלפי בעלי חיים פחות מפריעה לו, שבמקום האטרקציה הראשית של הפארק בסן דייגו שתושבת, תושק ב-2017 מה שכינה "חוויית לווייתנים ודולפינים חדשה, שתהיה טבעית יותר"; כלומר, לא עוד להטוטים ואקרובטיקות עם אפקטים תיאטרליים, שהיונקים הימיים מאומנים לבצע בניגוד לנטיותיהם הטבעיות.

הסרט Blackfish, שמנכ"ל סי וורלד ממשיך לטעון שהיה מטעה ולא מדוייק, בחן במרכזו את נסיבות מותה של מאמנת בכירה בסי וורלד, שטבעה לאחר שנמשכה כלפי מטה על ידי אורקה בשם "טיליקום", שלצידו הופיעה בסי וורלד בפלורידה; ואגב כך חשף את התנאים הקשים שבהם חיים היונקים הימיים המוחזקים במתקני סי וורלד בארצות הברית.

החברה - המחזיקה 11 פארקי שעשועים ברחבי ארצות הברית - ניסתה להתמודד עם יחסי הציבור השליליים סביב "בלאקפיש" באמצעות מתקפת יחסי ציבור שנועדה למשוך תשומת לב לתפקידה של Sea World במחקר יונקים ימיים ובהצלה ושיקום של בעלי חיים בטבע. ובמקביל, החלה בתכנית - שנויה במחלוקת בפני עצמה, להרחבת בריכת האורקה, שתשמש את 11 האורקות השבויות בפארק בסן דייגו, בעלות של 100 מיליון דולר.

דרישת ארגון זכויות בעלי החיים האמריקני הוא לשחרר את הלוויתנים ל"מקלטים ימיים" שיוקמו לאורך חופי האוקיינוסים.

לכל הכתבות החדשות

צילומים מתוך הסרט Blackfish

הוסף תגובה חדשה