התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

כך מרגלים אחריכם בחסות פייסבוק, וואטסאפ ואינסטגרם
מאת: נצח שלמון | פורסם: 11.11.2015 17:50
ענק הרשתות החברתיות פירסם דו"ח שקיפוּת נדיר, ממנו עולה כי רשויות החוק האמריקניות הן הפעילות ביותר במעקב אחר הפעילות החברתית של עשרות-אלפי אזרחים

 

 

פייסבוק - בייחוד מאז שהפכה לבעלת השליטה גם בוואטסאפ ובאינסטגרם - הפכה זה מכבר מרשת חברתית תמימה לאמצעי מודיעיני ראשון במעלה עבור ארגוני ביון וחקירות בכל העולם.

דו"ח השקיפוּת של פייסבוק, שפורסם השבוע, מגלה כי שירותי ביון רבים בעולם מבקשים כניסה לעמודי פייסבוק ואינסטגרם ולהודעות וואטסאפ של עשרות-אלפי בני אדם מדי שנה - וברוב המיקרים מקבלים את הגישה המבוקשת.

הדו"ח מכסה את חצי השנה שמינואר עד יוני 2015, שבמהלכה ביקשו מדינות שונות גישה לרגל בכ-57,000 עמודי פייסבוק ואינסטגרם פעילים. 

ארצות הברית היא המדינה שמרגלת הכי הרבה אחר אזרחיה - ורשויות החוק האמריקניות ביקשו בחצי השנה האחרונה מידע וגישה ל-27,000 עמודי פייסבוק, אינסטגרם והודעות וואטסאפ של אזרחים אמריקנים. 80% מהבקשות אושרו.

אחרי ארה"ב נמצאת בדירוג הריגול, בפער ניכר, הודו, שביקשה לעקוב אחר 6,200 מאזרחיה.

ישראל נמצאת במקום ה-22 עם 237 בקשות לרגל אחר אזרחים באמצעות עמודי הפייסבוק שלהם, אך כ-90 מהן נידחו ע"י ענק הרשתות החברתיות.

המדינה שדרשה הכי הרבה הסרות פוסטים מעמודי פייסבור הייתה תורכיה, שלבקשתה הוסרו בחצי השנה האחרונה כ-4,500 פוסטים.

כמובן ששירותי הריגול הבינלאומיים אינם מסתפקים רק בפייסבוק - וגם גוגל עם נתוני החיפוש ושירות האי-מיילים, כמו גם האייפונים של אפל הם מקורות מודיעין טובים ושתי החברות מוצפות לא פחות בבקשות לבצע ריגול ומעקב אחר משתמשיהם.

לכל הכתבות החדשות

Photo by Stuart Miles / freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה