התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

מה שקרה בקרוּז לא נשאר בקרוז: נתקל בדלת זכוכית בספינת התענוגות- וזכה ב-21.5 מיליון דולר (וידאו)
מאת: אורנית חיון | פורסם: 24.11.2015 17:14
במהלך המשפט נגד תאגיד השיט Holland-America Lines, התגלה כי עשרות נוסעים נפצעו מדלת הזכוכית שאמורה להפתח אוטומטית בפני המבקשים לעבור בה

אחת מספינות הדגל של "הולנד-אמריקה ליינס": עשרות אנשים נתקלו בדלתות הזכוכית המתוחכמות והשקופות שעל סיפונהאחת מספינות הדגל של "הולנד-אמריקה ליינס": עשרות אנשים נתקלו בדלתות הזכוכית המתוחכמות והשקופות שעל סיפונה

מה שקרה לג'יימס האוזמן (61), יהודי-אמריקני מספרינגפילד שבאילינוי, קורה למרבה הצער לרבים - הוא נתקל בדלת זכוכית, מאלו ששקופות כל כך שקשה להבחין בהם אם מאבדים ריכוז לשנייה. ובמקרה שלו אף מדובר בדלת אוטומטית.

סרטי אבטחה שהוצגו בבית המשפט הראו את האוזמן צועד שמח וטוב לב, קצת מפוזר דעת, עם אשתו ובתו, היישר לתוך הדלת שנסגרת עליו בעוצמה. (צפו באחד מהם בסוף הכתבה)

רוב אלו שזה קורה להם סופגים את המכה בשקט, ובבושת פנים קלה ממשיכים בדרכם.

אבל לא ג'יימס.

מאחר שההיתקלות שלו בדלת אירעה שעה שהפליג על ספינת נופש של חברת "הולנד-אמריקה ליין", הוא החליט לתבוע את תאגיד הקרוזים האמריקני.

לדבריו, הוא נפצע, נחבל בפניו ובראשו, וסבל מזעזוע מוח קל שהרס לו את כל הקרוז.

לאחר שירד מהספינה אובחנה בהאוזמן, כפי שטען בביה"מ, פציעה מוחית קלה שגרמה לו להתקפים, אובדן זיכרון ותחושת ורטיגו. 

ולדבריו, בעקבות האירוע לא הצליח להמשיך לתפקד בעסק שהיה לו והוא סגר אותו.

כמעט 4 שנים נמשך המשפט המייגע, אך בסופו, השבוע, זכה ג'יימס בפיצויי שיא למקרה כזה במשפט האמריקני - 21.5 מיליון דולר, מתוכן 16.5 מיליון דולר פיצויי נזיקין.

 

התעלמו מבעיה בחיישני הדלת

במהלך המשפט התברר, כי עשרות אנשים נפצעו מדלת הזכוכית שעל ספינת התענוגות, שאמורה להפתח אוטומטית בפני המבקשים לעבור בה, וכי החברה ניסתה להסתיר מבית המשפט מיקרים דומים שטיפלה בהם מחוץ לכותלי בית המשפט. התגלה גם, כי קברניטי "הולנד אמריקה ליין" ידעו על בעיה בחיישני הדלת, אולם התעלמו ממנה.

האוזמן היה בחלק הראשון של טיול הדגל של Holland-America Lines - מסע של 280 ימים מסביב לעולם, חלומו של ג'יימס מזה שנים.

חברת "הולנד אמריקה ליין" מתכוונת לערער על גזר הדין, תוך שהיא מאשימה את האוזמן בחוסר זהירות שגרם ל'תאונה לא רצינית', ותחזק את טענתה שהושמעה במשפט לפיה הוא 'המציא' את סבלו ועובדה שבחר להמשיך בשיט התענוגות למרות שהוצא לו ע"י רופא האנייה לרדת ממנה. 

הסכום שנפסק להאוזמן אמנם אסטרונומי, אולם כשיקבל את הכסף (תהליך הערעור יכול להמשך עוד שנתיים-שלוש) הוא צפוי לשלם לפחות 4 מיליון דולר כמס ועוד כסכום הזה לפרקליטו.

צפו בהאוזמן ובדלת הזכוכית האוטומטית:

 

James Hausman is hit in head by glass door on cruise ship


 

לכל החדשות מאמריקה

לכל הכתבות החדשות

 

הוסף תגובה חדשה