התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

"לא עוד איברי תינוקות" - צעק הרוצח מקולרדו
מאת: רון ניב | פורסם: 29.11.2015 15:22
גבר בודד, קיצוני ומר מזג, הפר את שלוות חג הקניות האמריקני כשירה בנשק אוטומטי את היריות האחרונות בוויכוח הציבורי הבלתי נגמר בארה"ב בנושא ההפלות

2 נשים מפונות ממרפאת ההפלות בקולורדו ספרינגס: לאחר קרב יריות עם המשטרה, שנמשך כ-5 שעות בסופת שלג, הרוצח נלכד2 נשים מפונות ממרפאת ההפלות בקולורדו ספרינגס (המרפאה בתצלום למטה): לאחר קרב יריות עם המשטרה, שנמשך כ-5 שעות בסופת שלג, הרוצח נלכדקליניקת ההפלות בקולורדו ספרינגס שבמדינה קולורדו, המופעלת ע"י Planned Parenthood

רקע: הסערה החדשה בארה"ב: כך מתנהל הסחר באיברי עוברים... 2 סרטונים מזעזעים חושפים תעשייה של מאות-מיליונים המתנהלת בסתר, ניזונה מהפלות ושותפים לה ארגונים 'ללא מטרות רווח', מתווכים, חברות מסחריות ומעבדות מחקר

"לא עוד איברי תינוקות"  - צעק הגבר המזוקן שפרץ לקליניקת ההפלות בקולורדו ספרינגס שבמדינה קולורדו, המופעלת ע"י Planned Parenthood, הארגון שלא למטרות רווח הגדול ביותר בארה"ב המאפשר שירותי הפלות חינם בכ-700 מרכזים לתכנון המשפחה שהוא מפעיל.

רוברט לואיס דיר'הרוצח מקולורדו ספרינגסרוברט לואיס דיר (57) - גבר בודד ונודד, קיצוני מר מזג, שכבר הואשם בעבירות אלימות על בעלי חיים ועל אשתו, הפר את שלוות חג ההודייה והקניות האמריקני כשירה בנשק אוטומטי את היריות האחרונות בוויכוח הציבורי הבלתי נגמר בארה"ב בנושא ההפלות.

הפעם הותיר אחריו מסע הרצח 3 הרוגים, בתוכם שוטר, ו-9 פצועים.

ארגון "הורות מתוכננת" נתון תחת אש מאז פרסומן של קלטות שצולמו בסתר ע"י ארגון המתנגד להפלות מלאכותיות, מהן עולה כביכול ש-Planned Parenthood סוחר ברקמות עובריות וחלקי עוברים ומוכר אותם למחקרים רפואיים (ראו כתבת רקע).

פרסום הקלטות עורר תגובה ציבורית קשה ולחץ רפובליקני בקונגרס להפסיק את המימון הפדראלי בארגון, שהוא עיקר תקציבו.

בתגובה לגל של איומים שהופנה נגד עובדי הארגון, הוא היפנה בשנה האחרונה משאבים רבים לתגבור האבטחה בקליניקות שלו ברחבי ארה"ב. השוטרים שפרצו לקליניקה בקולורדו נהנו מרשת מצלמות אבטחה נסתרות שהותקנו בכל פינה במרפאה. בקליניקה היו גם דלתות ביטחון שננעלו מייד בפני הרוצח, וחדרים מוגנים, שסיפקו הגנה לנשים שהיו באמצע הפלה או בדיקה רפואית כאשר הרוצח פרץ למקום. בנוסף היו בקליניקה אפודי מגן, שגם בהם עשה הצוות המאומן שימוש במהלך ההתקפה. יחד עם זאת, מאבטח קבוע שאמור היה להמצא בקליניקה לא היה על משמרתו בשל יום החג.

למרות ההרוגים והפצועים ומחדל השמירה, מנהלת המרפאה שהותקפה שיבחה את התנהלות הצוות במקום: "מיד לאחר שנשמעו היריות הראשונות העובדים פעלו על פי נהלי החירום, דלתות ביטחון ננעלו ומטופלים הועברו מייד לחדרים מוגנים. הרוצח לא הצליח לעבור את איזור חדר הקבלה". 

מאבטחים צמודים לרופאים

זו התקפת ירי שנייה תוך חודש על מרכז לתכנון משפחה בקולורדו. המותקפת הפעם - המרפאה בקולורדו ספרינגרס, נמצאת מזה שנים על הכוונת של המתנגדים להפלות בעיר, ולפני כשנתיים שינתה את מיקומה ועברה למבנה שכונה "מבצר". בסוף השבוע ה'מבצר' נפרץ.

ארגון "הורות מתוכננת" כבר 'מורגל' בהתקפות: ב-40 שנותיו שילמו 8 רופאים ואנשי צוות רפואי בחייהם לאחרי שהותקפו ע"י מתנגדי הפלות, נרשמו עוד 17 ניסיונות רצח נגד רופאים ואנשי צוות רפואי העובדים בארגון, למעלה מ-40 מטעני חבלה פוצצו בקליניקות של הארגון, 186 פעמים מרפאות הוצתו, והארגון מתלונן על אלפי (!) איומים בשנה שמגיעים למרפאות ואישית לעובדים של הארגון. רופאים ועובדים בכירים בארגון מסתובבים עם מאבטחים צמודים מסביב לשעון.

"מספיק ודי... צריך לשים סוף לגישה הקלה לכלי מלחמה ברחובות אמריקה", אמר בתסכול הנשיא אובמה בעקבות האירוע בקולורדו, וחזר על קריאתו להחלת חוקי נשק נוקשים יותר, נושא שהוא מנסה לקדם כל תקופת כהונתו - ללא הצלחה נוכח התנגדות הקונגרס.

לכל הכתבות החדשות

צילומי מסך: New York Daily News / יו טיוב; צילום הרוצח: משטרת קולורדו ספרינגס

הוסף תגובה חדשה