התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

מהיום: הבדיקות הביטחוניות בשערי הכניסה לארצות הברית קשוחות וחמורות יותר
שרות ILUSA | פורסם: 30.11.2015 14:49
בתגובה להתקפות ואיומי הטרור של דאעש, יונהגו הסדרי כניסה קשוחים יותר וייבדק עברם התיירותי של הנכנסים מ-38 מדינות שעד היום לא נצרכו לויזה בהגיעם לארה"ב

מוחמרות הבדיקות הביטחוניות בשערי הכניסה לארצות הברית

בעוד ארגון דאע"ש מגדיר את ארצות הברית כמטרת-על להתקפת הטרור הגדולה הבאה שלו כנגד העולם המערבי, המשרד האמריקני לביטחון לאומי החליט על שורה של צעדים חדשים במטרה להדק ולהחמיר את הסדרי הכניסה למדינה משערי הכניסה ברחבי היבשת, ובייחוד נמלי תעופה.

מעתה אזרחיהם של 38 מדינות, שעד היום יכלו להיכנס לארה"ב ולשהות בה עד 3 חודשים ללא ויזה, יאלצו לעבור בדיקות רקע ביטחוניות קפדניות יותר לפני שיורשו להיכנס למדינה. מדובר בכ-20 מיליון מבקרים בשנה.

מאזרחי אותם מדינות יילקח מידע ביומטרי, כמו טביעות אצבע, ותיבדק היסטוריית הנסיעות שלהם, בייחוד אם היא כוללת "מדינות המהוות קרקע פורייה לטרור". ברשימת המדינות הללו מופיעות: אפגניסטן, פקיסטן, לבנון, עיראק, מצרים, סוריה, מאלי, סומליה, לוב, תימן, קולומביה ו-ונצואלה. מי שביקר בשנים האחרונות במדינות הללו 'יזכה' לראיון ובידוק אישיים.

המדינות המופיעות ברשימה שעל אזרחיהם ישימו הרשויות האמריקניות עין במיוחד הם: רוב מדינות אירופה - כולל צרפת ובלגיה, ניו זיילנד ואוסטרליה, יפן וסינגפור, דרום קוריאה וטייוואן, צ'ילה וברונאי.

ההחמרה החדשה לא תחול על ישראלים, הנדרשים לוויזת כניסה לארה"ב וממילא עוברים בידוק ביטחוני קפדני ע"י הרשויות האמריקניות.

במקביל, הבית הלבן יבקש מהקונגרס לאשר הטלת קנסות כבדים על חברות תעופה שלא יוודאו וידווחו כראוי את זהותם של כל הנוסעים בהן.  

לכל הכתבות החדשות

ויז'ואל - צילום מסך: News Direct / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה