התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

הדוגמא של Florida Gun Supply: לא מוכרים נשק למוסלמים
מאת: דוד חריש | פורסם: 01.12.2015 13:32
שופטת פדראלית בפלורידה דחתה תביעה שהוגשה ע"י ארגון המוסלמים-האמריקנים נגד בעל חנות נשק שמסרב למכור למוסלמים, אלא אם ישכנעו אותו שאינם קיצוניים

 

בעל החנות, אנדי הלינן (בתצלום למעלה, על רקע דגל הקונפדרציה, המעיד על ימניותו הקיצונית)

הגל האנטי-מוסלמי השוטף את ארה"ב זכה השבוע לחיזוק בלתי צפוי מבית המשפט. בת' בלום, שופטת פדראלית בפלורידה, קבעה בפסק דין יוצא דופן וראשון מסוגו בארה"ב, כי זכותו של בעל חנות למכירת כלי נשק וציוד ירי - Florida Gun Supply ב-Inverness שבפלורידה, להכריז על בית העסק שלו 'מחוץ לתחום' למוסלמים.

התביעה נגד בעל החנות, אנדי הלינן (בתצלום למעלה, על רקע דגל הקונפדרציה, המעיד על ימניותו הקיצונית), הוגשה ע"י "המועצה לקשרים אמריקאיים-אסלאמיים" - (C.A.I.R - Counsel for American Islamic Relations), לאחר שהכריז על חנותו, בשילוט ובפרסום, כ"איזור נקי ממוסלמים".

הלינן מפעיל את מדיניותו מאז הקיץ האחרון, לאחר התקפת טירור שערך מוסלמי ממוצא פלסטיני-כווייתי, אזרח ארה"ב, נגד שני מתקנים צבאיים בטנסי, במהלכם הרג 5 חיילים אמריקניים ופצע נוספים. enough is enough - החליט הלינן.

הוא טען בבית המשפט, כי הרחקת מוסלמים מחנויות נשק אינה מהווה אפליה מגזרית, אלא נועדה לביטחון תושבי הקהילה, וכי התביעה הוגשה נגדו הוגשה רק כדי שהארגון יוכל להוכיח לתורמיו שהוא עובד.

ביה"מ קבע, כי איש מאנשי המועצה או מי שהיא מייצגת לא נפגע בשל הצעד. עם זאת ציינה השופטת, כי "אם מישהו מהקהילה המוסלמית יבקש להכנס ל-Florida Gun Supply ויסורב לקבל שירות – הוא יהיה רשאי לתבוע את בעלי החנות".

"לא מוכרים פה בובות ברבי"

כך או כך, הלינן הבהיר כי אינו מתכוון לוותר, גם אם יוגשו נגדו תביעות נוספות ע"י ערבים-אמריקנים.

"אנחנו לא מוכרים פה בובות ברבי, אנחנו מוכרים פה כלי נשק", הוא אמר. "חובתנו לוודא שנכלי הנשק האלה יהיו בידיהם של אנשים אחראיים, שיעשו באמצעותם דברים טובים בקהילה, כמו לשמור על השלום – ולא לפוצץ אנשים אחרים... אם טרוריסט היה קונה נשק ממני, היו מאשימים אותי באספקת נשק לטרוריסטים"".

עם זאת, יש יוצאים מהכלל: "אמכור בכך זאת נשק למוסלמי", הבטיח הלינן לשופטת, "רק לאחר שאשתכנע שהקונה לא מאמין בפירוש הקיצוני של הקוראן והאסלאם".

הוא הבהיר, כי בחנותו "אנו עורכים היכרות עם כל אחד מהלקוחות שלנו; ואם שערות העורף שלנו מזדקרות ביחס לכל אדם שהוא, ללא קשר לדתו, גזעו, או כל דבר אחר – לא נמכור לו נשק או תחמושת".

לכל הכתבות החדשות

צילומי מסך: Curmudgeon Video / Florida Gun Supply / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה