התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

המתנה הפופולארית ביותר בארה"ב בעונת החגים השנה: כלי נשק
מאת: רון ניב | פורסם: 05.12.2015 19:40
כבר היום, בממוצע, בידי כל אזרח אמריקני נמצא לפחות כלי נשק אחד ברשיון, ובידי כמעט כל אזרח שני נמצא כלי נשק אחד שלא ברשיוןAR-15 נשק ההתקפה הפופולארי והנמכר ביותר בארה"ב: כמה אנשים סוחבים אותו איתם בתא המטען של מכוניתם?AR-15 הוא נשק ההתקפה הפופולארי והנמכר ביותר בארה"ב: כמה אנשים סוחבים אותו איתם בתא המטען של מכוניתם?

מי שחשב שמסעות הטבח המחרידים שארה"ב עוברת בשנים האחרונות - מתחילת השנה אירעו בארה"ב 351 מקרי ירי המוניים מרתיעים אנשים מלהחזיק נשק - טועה בגדול. 

האמריקנים רוצים נשק, בראש ובראשונה להגנה עצמית, בעוד הוויכוח על הגבלות בהחזקת נשק תקוע מזה שנים בדרך ללא מוצא בקונגרס בוושינגטון; הדמוקרטים בעד. הרפובליקנים נגד. ובתווך - הלוביסטים הגדולים של איגוד יצרני כלי הנשק בארה"ב (NRA), ששומרים על האינטרסים המסחריים של ענקיות הנשק.

במהלך Black Friday - יום המבצעים והמכירות שלמחרת חג ההודיה האמריקני, נרשם מספר שיא של מבקשי רשיון להחזקת נשק בארה"ב. 185,345 בני אדם מילאו טפסים, שמגיעים ל-FBI, שאמור לאשר או לא לאשר למבקשים את הזכות החוקתית להיות בעלי נשק. סוכנות החקירות הפדראלית אמורה לערוך בדיקות רקע לכל רוכשי הנשק.

ככל שהמספר מפתיע, שלא לומר מקפיץ, בתעשיית הנשק מציינים כי זו חלק ממגמה של עלייה בביקוש לכלי נשק בארה"ב, שהחלה מאז אירועי 9/11 - ו"בסך הכל" מדובר בעלייה של 5% במספר רוכשי הנשק בהשוואה לשנה שעברה.

גם ב-FBI לא מתרגשים מהמספר, משום שהוא לא משקף את המציאות: 40% ממכירות כלי הנשק נעשות דרך מוכרים לא מורשים, 'במחתרת'. ע"פ הערכות ה-FBI, כיום, בממוצע, בידי כל אזרח אמריקני נמצא לפחות כלי נשק אחד ברשיון, ובידי כמעט כל אזרח שני נמצא כלי נשק אחד שלא ברשיון.

מסתבר, כי קריאותיו החוזרות ונישנות של הנשיא אובמה להדק את הפיקוח על רכישות נשק דווקא גורמות לעלייה במכירות. אבל הגורם העיקרי לעלייה בהחזקת נשק ע"י אזרחי ארצות הברית, הוא הפחד מאירועים אלימים - כמו אירוע הטרור בסן ברנרדינו שבקליפורניהוה-NRA וארגונים מטעמו שתומכים בזכות לשאת נשק, תופסים את הגל בעקבות אירועים כאלה כהזדמנות עסקית ומקמפיינים את הצורך האזרחי בנשיאת נשק כאמצעי הגנה.

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה