התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

"עד שנת 2050 יהיו בארה"ב יותר מוסלמים מאשר יהודים"
מאת: אייל שמיר, פרשננו לענייני ארה"ב | פורסם: 12.12.2015 16:56
כך קובע מחקר אמריקני חדש, שמצא כי מאז אירועי הטרור ב-9/11 2001 הוכפל אחוז המוסלמים בקרב המהגרים החוקיים לארה"ב

מתפלל מוסלמי-אמריקני במסגד במישיגן: אחד הריכוזים הגדולים של המוסלמים בארה"ב נמצא במיד-ווסטמתפלל מוסלמי-אמריקני במסגד במישיגן: אחד הריכוזים הגדולים של המוסלמים בארה"ב נמצא במיד-ווסט

שעה שבארצות הברית מרקיע לשיא הוויכוח על הצעתו הפרובוקטיבית של המועמד הרפובליקני המוביל לנשיאות ארה"ב, דונאלד טראמפ, לאסור כניסה של מוסלמים לארה"ב, מתברר כי שיעור המוסלמים בקרב המהגרים (החוקיים) לארה"ב עולה באופן עקבי בשנים האחרונות.

מחקר חדש שפירסם מכון המחקר האמריקני המוערך Pewחישב כי אם יימשך הגידול בהגירה המוסלמית לארה"ב - עד שנת 2010 יעלה מספר המוסלמים-האמריקנים על מספרם של היהודים-האמריקנים, והם יהוו למעלה מ-2% מאוכלוסיית ארה"ב.

בשנת 2002 - השנה שלאחר אירועי 9/11, רק 5% מהמהגרים שהגיעו לארה"ב היו מוסלמים. עשר שנים אחר כך, ב-2012, כבר עמד שיעור המהגרים המוסלמים על 10% מכלל המהגרים לארה"ב - ובמספרים מדובר ב-100,000 מהגרים מוסלמים יותר מאשר בתחילת העשור הקודם.

כיום מהווים המוסלמים כאחוז אחד מהאוכלוסייה הבוגרת בארה"ב.

בסקר שנעשה בקהילה המוסלמית-אמריקנית נמצא, כי 70% מהם תומכים במפלגה הדמוקרטית, ורק 11% מגדירים עצמם כרפובליקנים. השאר "עצמאיים".

אחוזי הגידול הצפויים של אוכלוסיית העולם, על פי דתות: המוסלמים יהפכו ב-2050 לדת הגדולה ביותר בעולםאחוזי הגידול הצפויים של אוכלוסיית העולם, על פי דתות: המוסלמים יהפכו ב-2050 לדת הגדולה ביותר בעולם

בעולם כולו - קובע המחקר החדש - האסלאם הוא הדת שצומחת במהירות הגדולה ביותר, וצופה כי עד סוף המאה היא תעקוף את הנצרות. אבל רק 20% מהמוסלמים חיים ב'ערש האיסלאם' - המזרח התיכון וצפון אפריקה. רוב המוסלמים מפוזרים ברחבי העולם ומגדילים את אחוזיהם באוכלוסיות רוב המדינות. עד שנת 2050, צופה המחקר, 10% מתושבי אירופה יהיו מוסלמים.

למחקר המלא

לכל הכתבות החדשות

צילום מסך: The Book Archive / יו טיוב. דיאגרמה: PEW

הוסף תגובה חדשה