התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

רוצים ויזה לארה"ב? מישהו יציץ בעמודי הפייסבוק שלכם
שרות ILUSA | פורסם: 04.04.2019 16:13
מעתה הסטייט דיפרטמנט, האחראי על הנפקת הוויזות לארה"ב, לא יסתפק בהצהרת המבקש שאינו מעורב בטרור ו'ירגל' אחריו ברשתות החברתיות

הפרוצדורה החדשה של הסטייט דיפרטמנט תגדיל את מספר הדחיות, שלא לדבר על העיכובים בהשגת אשרות כניסה לארה"בהפרוצדורה החדשה של הסטייט דיפרטמנט תגדיל את מספר הדחיות, שלא לדבר על העיכובים בהשגת אשרות כניסה לארה"ב

איומי הטרור שעוברים זה מכבר את האוקיינוס האטלנטי והיכו בלב-ליבה של ארה"במביאים להקפדה יתרה על מבקשי ויזות לארה"ב.

זה החל בבדיקות ביטחוניות קשוחות וחמורות יותר בשערי הכניסה לארצות הברית, שחווה כל תייר שנכנס למדינה - כולל בדיקת עברם התיירותי של הנכנסים מ-38 מדינות שעד היום לא נצרכו לויזה בהגיעם לארה"ב. וזה נמשך ב'ריגול' אחר מבקשי ויזות ברשתות החברתיות ובייחוד בפייסבוק.

לאחר שהתגלה כי הטרוריסטית מסן ברנרדינו לא הסתירה בעמוד הפייסבוק שלה את כוונותיה הזדוניות, הוחלט בסטייט דיפרטמנט - הגוף האחראי על הנפקת הוויזות והדרכונים, להכניס כחלק מהליך אישור ויזה לארה"ב 'בדיקה חברתית'.

במחלקת המדינה האמריקנית הגיעו למסקנה שהשאלון הרגיל שבו מתחייב מבקש הוויזה להצהיר כי אינו עוסק בטרור, לא מספיק כדי לצוד מחבלים.

'הבדיקה החברתית' צפויה להאריך את משך ההמתנה לקבלת אשרת כניסה לארצות הברית. גופי מודיעין בארה"ב שוקדים כעת על שיטה שתאפשר למיין את הפרופילים החברתיים של המועמדים לוויזה.

לא ברור עדיין אם ועד כמה ענק הרשתות החברתיות "פייסבוק" משתף פעולה במבצע הריגול האינטרנטי, אך בסטייט דיפרטמנט הבהירו כי הבדיקות תתבצענה גם ללא שיתוף פעולה עם פייסבוק, שמצידה חוששת להסתבכות עם ממשלות וערכאות באירופה על רקע הפרת הפרטיות של משתמשים ברשת.

לכל הכתבות החדשות

ויז'ואלס, מלמטה למעלה:
Photo by FrameAngel / Photo by Stuart Miles / 
http://www.freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה