התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

סיכום השנה נוסח אובמה: "10 ההישגים הגדולים שלי כנשיא" (צפו בווידאו)
שרות ILUSA | פורסם: 20.12.2015 17:25
ממקום חופשתו השנתית בהוואי (מה שרוב האמריקנים לא מסוגלים להרשות לעצמם השנה), נשיא ארה"ב מונה את 10 הישגיו בשנה האחרונה. הנה הם מהסוף להתחלה

קיראו בסוף הכתבה למה בחרנו בתצלום הזה כפסגת הישגיו של נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, בשנת 2015קיראו בסוף הכתבה למה בחרנו בתצלום הזה כפסגת הישגיו של נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, בשנת 2015

מקום עשירי - חיזוק עוצמת הכלכלה האמריקנית. "ב-69 החודשים האחרונים התווספו 13.7 מיליון עבודות חדשות לשוק האמריקני ומאז אוקטובר ירד שיעור האבטלה מ-5%".

מקום תשיעי - אזרחים רבים יותר בארה"ב נהנים מביטוח רפואי. "החוק החדש הנקרא על שמי 'אובמה קר' הוסיף 17.6 מיליון אמריקנים למרכת הביטוח הרפואי".

מקום שמיני - ההנהגה העולמית של ארה"ב להשגת ההסכם הגלובאלי למלחמה בשינויי האקלים.

מקום שביעי - ההפשרה ביחסים בין ארה"ב לקובה.

מקום שישי - הסכם הגרעין עם איראן. "הצלחנו לגבש הסכם עוצמתי שימנע מאיראן להשיג נשק גרעיני... למעשה, איראן כבר פירקה אלפי צנטריפוגות מעשירות-אורניום".

מקום חמישי - העמידה האמריקנית החזקה נגד הטרור". "אאנו מובילים את הקואליציה העולמית ופוגעים בדאעש יותר חזק מאי פעם. בסוריה ובעיראק מאבד דאעש משטחו, ואנו לא עומדים להפסיק עד שנשמיד את ארגון הטרור הזה".

מקום רביעי - ההסכם המסחרי הטרנס-פסיפי, שבמסגרתו 12 מדינות סיכמו להפחית מכסים ולהגן על אינטרסים מסחריים הדדיים.

אובמה

מקום שלישי - הסכם התקציב שהעביר הקונגרס בוושינגטון.

מקום שני - פסיקת בית המשפט העליון שהתירה את הנישואים החד-מיניים בארה"ב. "האהבה ניצחה. לא משנה מי אתם, כאן באמריקה אתם חופשיים לשאת את האדם שאתם אוהבים, מכיוון שהחירות להינשא היא כעת חוק בכל 50 המדינות".

ובמקום הראשון (???) - העם האמריקני. "כל ההתקדמות הזו היא בזכותכם... כאשר אנו מאוחדים כאמריקאים, אין דבר שלא נוכל לעשות".

צפו באובמה מפרט את נימוקיו:

 

 

{C}{C}{C}{C}{C}

Weekly Address: Top 10 Things that Happened in 2015


 

לכל הכתבות החדשות

וידאו ותצלומים: The White House

 

 

 

הוסף תגובה חדשה