התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

אירוניה: בן ה-4 ירה באמו הפעילה בלובי למען נשיאת נשק
שרות ILUSA | פורסם: 11.03.2016 23:08
ג'יימי גילט, אם צעירה מג'קסונוויל שבפלורידה, התוודתה ברשתות החברתיות שהצליחה ללמד את בנה לירות באקדח... אז הוא ירה בה

אמא עם נשק

זה היה אירוע ירי שכמותו מתרחשים רבים מדי יום בכל רחבי ארצות הברית ושבדרך כלל זוכה רק לכיסוי מקומי מינורי בלבד. באמריקה עמוסת כלי הנשק נהרגים ונפצעים מאות אנשים מדי חודש מירי מכוון או כתוצאה מתאונות.

הקורבן הפעם הייתה אמא צעירה, ג'יימי גילט (31) מג'קסונוויל שבפלורידה, שנורתה ע"י בנה, בן ה-4, שעה שנהגה בפיק-אפ שלה והפעוט ישב מאחור, פשפש בתיקה, מצא אקדח טעון וירה במושב הנהג.

הכדור חדר דרך המושב לתוך גבה של גילט, לפני שיצא מהבטן.

כאמור, מקרה עצוב אבל 'רגיל' למדי באווירה טעונת חומר הנפץ בארה"ב. האירוניה היא שגילט מפורסמת ברשתות החברתיות כפעילה נמרצת - בין היתר באמצעות עמוד פייסבוק, בוויכוח הציבורי על זכות האזרחים להחזיק ולשאת נשק על פי התיקון השני לחוקה של ארה"ב, המגן על זכותם של אזרחי ארה"ב לשאת נשק. גילט מרבה להגיב בשיח הציבורי המבקש להגביל את הזכות לשאת נשק בארה"ב כדי למנוע בין היתר תאונות נשק כמו זו שבה נפצעה.

טראומה לכל החיים

בפוסט מזעזע אחד סיפרה כיצד היא 'מחנכת' של בנה להשתמש בנשק שלה: "הוא מוקסם כשהוא מצליח לירות באקדח"... "זכותי להגן על עצמי חשובה יותר מהפחד של אנשים מפני כלי נשק", כתבה בפוסט אחר.

שריף מקומי נזעק למכוניתה שנעצרה באמצע נתיב הנסיעה ומצא את גילט פצועה, מתפתחת מכאבים. האקדח עדיין היה בידו של הילד.

האם הובהלה לבית חולים. הילד נלקח ע"י רשויות הרווחה. והמשטרה מבקשת להעמיד את האם לדין בגין הפקרת נשק.

"השארת נשק טעון בצורה בה ילד יכול להגיע אליו הינה עבירה פלילית", אמר התובע המחוזי. "נשיאת נשק טעון היא עבירה נוספת. כבעלת כלי נשק, ג'יימי גילט נהגה באופן מסוכן ומטופש... האירוע עלול היה להיגמר הרבה יותר גרוע. אני מרחם על הילד שלה שיסבול מטראומה לכל החיים".

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה