התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

עשירי ניו יורק מתחננים: תנו לנו לשלם יותר מסים
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 24.03.2016 17:12
"העוני בקרב ילדים במדינת ניו יורק שהגיע לשיא הוא בושה גדולה... 80,000 חסרי בית שנאבקים על קיומם הם בושה גדולה", כתבו המיליונרים הניו יורקרים

לתושבי ארה״ב אין שום בעיה אם המיליונרים ישלמו יותר מסים; רוב אזרחי המדינה סבורים שהמיליונרים משלמים פחות מכפי שהם צריכיםלתושבי ארה״ב אין שום בעיה אם המיליונרים ישלמו יותר מסים; רוב אזרחי המדינה סבורים שהמיליונרים משלמים פחות מכפי שהם צריכים (בתצלום: הפגנה בוושינגטון)

זה לא קורה בכל יום ולא בכל מדינה: 40 מיליונרים תושבי ניו יורק פנו למושל המדינה אנדרו קואומו ולראשי בית הנבחרים והסנאט במדינה, בדרישה, כמעט תחינה, להגדיל את גובה המסים המוטלים על בעלי הכנסות שמעל 2 מיליון דולר בשנה, במסגרת מה שהם מכנים "רפורמת האחוז העליון  למען הוגנות במסים".

נכון להיום, האחוזון העליון בניו יורק, בעלי הכנסות של מעל 1.06 מיליון דולר בשנה, משלמים למדינה (בלי קשר למס הכנסה פדראלי) את שיעור המס הגבוה ביותר - 8.82%.

ע"פ הרפורמה המוצעת, בעלי הכנסות עד 2 מיליון דולר ימשיכו לשלם 8.82% מהכנסותיהם למדינה, אבל המרוויחים מעל 2 מיליון דולר בשנה, יחוייבו במדרגות מס של 9.35%, 9.65% ואף 9.99% לבעלי הכנסות של 100 מיליון דולר ומעלה. הרפורמה גם מציעה העלאת מסי מדינה לגובה של 8.82% לכל בעלי ההכנסות שמעל 665,000 דולר בשנה.

הבנים של...

הרפורמה מייעדת את הכסף המוסף שייגבה - על פי הערכות כ-2.2 מיליארד דולר בשנה, לטיפול בעוני ובתופעות חסרי הבית וכן בתשתיות מתפוררות ומזדקנות ברחבי המדינה. בין היתר, כתבו המיליונרים במבוא להצעתם: "העוני בקרב ילדים במדינת ניו יורק שהגיע לשיא הוא בושה גדולה... 80,000 חסרי בית שנאבקים על קיומם הם בושה גדולה".

עם תומכי ההצעה, חותמי המכתב, נמנים הבמאית אביגייל דיסני, נכדתו של וולט דיסני; סטיבן רוקפלר, דור רביעי למשפחת התעשיינים; אלספת' גילמור, יורשת עשירה ומראשי תנועת המחאה Occupy Wall Street; ליאו הינדרי, שותף ומנהל חברת InterMedia (חברת החזקות פרטיות בתחום המדיה); ג'ושוע מיילמן, בנו של הממציא והפילנתרופ ג'וזף מיילמן... ואחרים.

לדבריהם, ההצעה נתמכת ע"י עוד מאות מעשירי ארה"ב שאינם תושבי ניו יורק, המאמינים בצורך להשית מסים הוגנים יותר.

הבעיה היא שההצעה הנדיבה התקבלה ברותחין ע"י המחוקקים הרפובליקנים במדינה. מנהיג הסנאט הניו יורקי, ג'ון פלאנאגן הרפובליקני, עומד בראש המתנגדים למיסוי יתר של מיליונרים. "בין אם מדובר במס הכנסה, רכוש, חברות, אגרות - אנחנו לא חושבים שניו יורקרים שעובדים קשה, גם אם הם מיליונרים, צריכים לשלוח יד עמוק יותר לכיס ולשלם יותר", אמר הסנאטור.

לעומתו, יו"ר בית הנבחרים, קארל היסטי הדמוקרט, מבקש דווקא לאמץ את 'תכנית העשירים' ולהביאה להצבעה ב-1 באפריל (תוקפן של מדרגות המס הקיימות בניו יורק יפוג בסוף 2017). ההצעה הרפובליקנית שתועמד להצבעה ב-1 באפריל, תהיה להותיר על כנו מס אחיד -  6.85% לכל בעלי הכנסה שנתית מעל 40,000 דולר (מי שמרוויח פחות לא משלם מסי מדינה בניו יורק).

לכל הכתבות החדשות

צילום מסך מ-ReasonTV / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה