התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

שערוריות טראמפ החדשות: מנהל הקמפיין הואשם בתקיפה, יועצת אסטרטגית פרשה בסלידה ודרישה להעניש נשים שעוברות הפלה
מאת: רון ניב | פורסם: 01.04.2016 00:55
"בדיוק כשחשבנו שזה לא יכול להיות גרוע יותר", צייצה המועמדת הדמוקרטית הילארי קלינטון

דונלד טראמפ במטוסו הפרטי

דונלד טראמפ במטוסו הפרטי

דונלד טראמפ, המועמד הרפובליקני המוביל לבחירות לנשיאות ארה"ב בנובמבר השנה, לא מפסיק להשיג כותרות ולחולל מחלוקות. האחרונות שבהן קשורות לאנשי הצוות הבכירים שלו ולהתבטאות חסרת תקדים נגד הפלות מלאכתיות ומי שבוחרות בכך.

פרשה מס' 1: עונש לנשים מפילות?

המוקשים כבר מתפוצצים לידו, לאחר שהמתמודד על מועמדות המפלגה הרפובליקאית בבחירות לנשיאות ארה"ב הביע דעתו, שנשים שעושות הפלה מלאכותית צריכות להיענש.

מי שבעבר היה בעד חופש בחירה לנשים בנושא הפלות, סבור היום שאם המדינה אוסרת על הפלות, ונשים מבצעות אותן באופן לא חוקי, "צריך להיות איזה סוג של עונש לכך... אני עוד לא יודע איזה".

מטה הבחירות של טראמפ מנסה לצאת מזה ופירסם הבהרה, כי "נושא ההפלות הוא לא נהיר וצריך לחזור לידי המדינות בארה"ב כדי שיכריעו לגביו".

התקרית ביופיטר, פלורידה, בין עיתונאית ומנהל הקמפיין של דונלד טראמפ

התקרית ביופיטר, פלורידה, בין עיתונאית ומנהל הקמפיין של דונלד טראמפהתקרית ביופיטר, פלורידה, בין עיתונאית ומנהל הקמפיין של דונלד טראמפ

פרשה מספר 2: "תעזוב ת'יד שלי"

לאחר תגרות בשיקגו, גז נגד מפגינים במיזורי, ונסיון לפגוע בטראמפ באוהיו - איל ההון שפנה לפוליטיקה כנראה מאציל מהאגרסיביות שלו לכפופים לו. קורי לבנדובסקי (42), מנהל הקמפיין של דונלד טראמפ, ניצב מול כתב אישום בעוון תקיפה.

הוא מואשם שבמהלך עצרת בחירות של מעבידו ביופיטר שבפלורידה ב-8 במרץ, הוא תקף בכוח את מישל פילדס, עיתונאית בערוץ האינטרנט השמרני "ברייטברט", וגרם לפציעתה.

'חטאה' של פילדס היה שביקשה לראיין את טראמפ.

המשטרה ביססה את האשמותיה על תלונתה של פילדס וסרטון המציג את האירוע, שבו נראית פילדס צועדת לצד טראמפ עד שלבנדובסקי תופס בזרועה ומשליך אותה אל מחוץ לפמליית המועמד.

זמן קצר לאחר התקרית, לבנדובסקי טען שהוא מעולם לא נגע בפילדס, והכחיש שאי פעם פגש אותה.

ואילו מעסיקו קבע שהתקרית "בדויה, היא המציאה את הסיפור הזה... ולכל היותר קורי תפס את העיתונאית בלי להרגיש". אחר כך טען שהעיתונאית תפסה אותו (את טראמפ) ושהוא עצמו שוקל להגיש תביעה משפטית נגדה.

לבנדובסקי הסגיר את עצמו לידי המשטרה, קיבל צו התייצבות לבית המשפט, ושוחרר לביתו ללא מעצר. הוא טוען שהוא חף מפשע לחלוטין, שהעיתונאית  "הוזה" ובטוח שיזוכה בבית המשפט.

טראמפ אפילו לא שוקל להדיח אותו מניהול מסע הבחירות שלו.

העונש המירבי על עבירה כזו הוא שנת מאסר אחת, אבל במיקרים רבים בית המשפט מסתפק בפיצוי הנפגע וקנס של אלף דולר.

פילדס עצמה התפטרה מעבודתה לאחר שהאתר שייצגה סירב לתמוך בטענותיה.

פרשה מספר 3: "יצרתי מפלצת"

המטה הסוער ממילא של טראמפ ספג גם פרישה רועשת של בכירה בצוות - היועצת האסטרטגית לענייני תקשורת של המועמד, סטפאני סגילסקי, אמרה די. "יצרתי מפלצת ואני לוקחת אחריות מלאה על זה שעזרתי ליצור אותה", היא אמרה בראיון איתה. 

"דונלד לא שיער שיגיע כל כך רחוק״, היא סיפרה. ״למעשה מעולם לא רצה להיות המועמד הרפובליקני לנשיאות. אבל הגאווה שלו יצאה משליטה ואי אפשר לעצור אותו עכשיו. האמת הקשה היא שלטראמפ איכפת רק מטראמפ".

סגילסקי קוראת למצביעים לא לתמוך בו, וטוענת שאי בחירתו תהיה "המתנה הכי גדולה שתומכי טראמפ יכולים לתת לו".

***

"בדיוק כשחשבנו שזה לא יכול להיות גרוע יותר", צייצה המועמדת הדמוקרטית הילארי קלינטון.

לכל הכתבות החדשות

צילומי מסך: למעלה: FOX 10 Phoenix; למטה: Inside Edition / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה