התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

בחירות מלוכלכות: כמה כסף הוציאו המועמדים לנשיאות ארה"ב כדי ללכלך את מתחריהם?
מאת: אייל שמיר, פרשננו לענייני ארה״ב | פורסם: 13.04.2016 21:39
האם השליליוּת עובדת ומיהו המועמד שסופג הכי הרבה קמפיינים שליליים? הכסף הגדול של הפוליטיקה האמריקנית

132 מיליון דולר - זהו הסכום האסטרונומי שהוציאו עד היום מועמדים לנשיאות וסוּפר-פק שתומכים בהם על פרסום שלילי נגד מתחריהם.

למעלה ממחצית הסכום - כ-70 מיליון דולר הושקעו בפרסומות שתוקפות את המועמד הרפובליקני המוביל, דונלד טראמפ. 

ואתם יודעים מה? זה עובד. ככל שהקמפיין נגד טראמפ גובר ומחריף, מאיים לערער את מועמדותו, כך הרגשות השליליים כלפי טראמפ בקרב הציבור האמריקני עולים. הסנטימנט השלילי כלפי טראמפ עלה ב-10 נקודות מאז דצמבר ל-67% מהבוחרים שחשים כלפיו רגשות שליליים (וכמובן לא יצביעו בעדו). זהו אחוז הרגשות השליליים הגבוה ביותר, 11% יותר מכל מועמד אחר במירוץ, דמוקרט או רפובליקני.

דונלד טראמפ

מניתוח הנתונים שנעשה ע"י חברת המדיה CMAG, עולה כי לא היה מעולם קודם לכן בשלב הפריימריז של הבחירות לנשיאות ארה"ב מיקוד שלילי כה גדול במועמד יחיד, על אחת כמה בהתחשב בכמות המועמדים הגדולה בתחילת הפריימריז הרפובליקנים.

3 עמותות-על (Super PAC) רפובליקניות מרכזות את המאמץ נגד בחירתו של טראמפ:  The Club for Growth, Our Principles PAC ו-The American Future Fund  - הוציאו עד כה 23.5   מיליון דולר על פרסום שלילי נגד טראמפ.

גם עמותות-על התומכות במועדת הדמוקרטית המובילה, הילרי קלינטון, הצטרפו בשבועות האחרונים למאבק נגד טראמפ בנושאי הגירה, הפלה והסתה.

באותו נושא: עונת התרומות: קלינטון מובילה אצל היהודים ובהוליווד, אבל לא ב-NBA... מי תורם למי בקרב על מועמדות המפלגות לנשיאות ארה"ב ב-2016? מי הם 12 המממנים היהודים הגדולים ביותר של עמותת התמיכה בקלינטון? ולמי תורמים אילי הספורט

לכל הכתבות החדשות

איורים: CollegeHumor / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה