התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

טראמפ והנשים: נשיקות על השפתיים, הערות על המשקל והתעמרות במועמדות לתחרויות יופי
מאת: רון ניב | פורסם: 23.05.2016 10:56
שיחת היום בארצות הברית: תחקיר שחשף את יחסו הבעייתי בלשון המעטה של המועמד הרפובליקני לנשיאות כלפי נשים שעברו בחייו. עדויות בגוף ראשון

אשתו הנוכחית של דונלד טראמפ, מלניה, יצאה להגנתו: "הוא לא היטלר (נגד נשים)", היא הצהירה... אבל קיראו עדויות של נשים אחרות - ושיפטו בעצמכם

אשתו הנוכחית של דונלד טראמפ, מלניה, יצאה להגנתו: "הוא לא היטלר (נגד נשים)", היא הצהירה... אבל קיראו עדויות של נשים אחרות - ושיפטו בעצמכם 

* אלישיה: הערות ארסיות על משקלה

אלישיה מצ'אדו זכתה בתואר מיס יוניברס בשנת 1996, אך זמן קצר לאחר מכן היא העלתה במשקל... דונלד טראמפ, הבעלים של תחרות היופי הבינלאומית, הבחין בכך ולא חסך ממנה הערות ארסיות.

אלישיה: "אמרתי לנשיאה של תחרות מיס יוניברס, אישה מתוקה מאוד, שאני צריכה קצת זמן לנוח, להתאמן, לאכול נכון... והיא הסכימה...

"אנשי התחרות לקחו אותי לניו יורק להיפגש עם רופא שייעץ לי בעניין דייאטה... שיכנו אותי בבית מלון, וביום למחרת לקחו אותי לחדר כושר – ושם חיכו לי עשרות כלי תקשורת. דונלד טראמפ היה שם, ולי לא היה מושג שזה מה שמצפה לי.

הייתי על סף דמעות באותו רגע, עם כל המצלמות מסביב. אמרתי 'אני לא רוצה לעשות את זה, אדון טראמפ', והוא השיב: 'לא אכפת לי'...

"אחרי המקרה הזה הייתי חולה. סבלתי מאנורקסיה ומבולימיה במשך 5 שנים. ב-20 השנים השנים האחרונות ראיתי הרבה פסיכולוגים כדי להילחם בטראומה שגרם לי טראמפ".

***

זוהי אחת מכ-50 עדויות שאסף ופירסם לאחרונה העיתון הנחשב "ניו יורק טיימס", על יחסו הפוגעני של דונלד טראמפ, המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, כלפי נשים (רובן צעירות) שעברו בדרכו. כן, הקמפיין של הילארי קלינטון, עזר לבשל את התחקיר, שהוכחש - עדות אחר עדות - ע"י טראמפ.

בתחקיר מצוטטות נשים רבות שעבדו עם טראמפ או תחת ניהולו ב-40 השנים האחרונות - בנדל"ן, בדוגמנות ובתחרויות יופי, נשים שהיו בנות זוגו או התרועעו עמו באירועים חברתיים, ונשים וגברים שמכירים אותו לאורך שנים רבות, מאז שהיה נער.

ההתרחשויות הללו אירעו במשרדיו במגדל טראמפ, בבתים ששייכים לו, באתרי בנייה ומאחורי הקלעים של תחרויות יופי. לפי התחקיר, הם היו אולי חסרי חשיבות עבורו, אך השפיעו בצורה ניכרת על הנשים שחוו אותם.

* טמפל: 21 זה מבוגר מדי

טמפל טגרט הייתה בשנת 1997 בת 21 כאשר נבחרה למיס יוטה. שנה קודם רכש טראמפ את תחרות "מיס יוניברס" והדוגמנית הצעירה זכתה לנשיקה מהבעלים החדש.

טמפל: "הוא נישק אותי ישירות על השפתיים. חשבתי לעצמי: 'אלוהים, זה דוחה'. הוא היה נשוי למרלה מייפלס באותה תקופה.

"אני חושבת שהיו עוד כמה בנות שהוא נישק על השפתיים... אמרתי לעצמי 'וואו, זה לא לעניין בכלל'.

"אחר כך, במסיבה שלאחר התחרות, טראמפ ניגש אליי, החמיא לי על הסגנון שלי והזמין אותי לניו יורק כדי לשוחח על עתידי.

"נפגשתח איתו במגדל טראמפ... והוא שוב נשק אותי בשפתי, מה שהיה אקט מאוד לא רצוי מבחינתי.

"לאחר שהתרברב בנוגע לקשריו עם סוכנויות הדוגמנות המובילות, הוא הציע לי לשקר לגבי גילי כדי להתקדם. 'אנחנו חייבים להגיד להם שאת בת 17 - 21 זה מבוגר מדי'

"סירבתי לשקר".

* איוונה: את תאכלי מה שאני אוכל

אשתו לשעבר של טראמפ, איוונה זלניקובה, תיארה מקרה משנת 1970: טראמפ, שהיה אז בן זוגה, הזמין אותה לארוחת ערב עם אחיו והוריו בסנטרל פארק בניו יורק. כשהמלצר הגיע כדי לקחת את ההזמנה, זלניקובה חרגה מההזמנה של בני המשפחה וביקשה דג במקום סטייק. אביו של דונלד, פרד טראמפ, מיהר להעמיד אותה במקומה.

"פרד אמר למלצר: 'לא, איוונה לא הולכת לאכול דג. היא הולכת לאכול סטייק'. ואני אמרתי, 'לא, אני הולכת לאכול דג'.

"כשחזרנו הביתה דונלד שאל אותי: 'איוונה, למה הזמנת דג במקום סטייק?' - עניתי, 'כי אני לא מוכנה שיגידו לי לאכול משהו שאני לא רוצה'. דונלד הגן על אביו. 'הוא אמר את זה מתוך אהבה, רק משום חשב שזה יהיה טוב יותר עבורך'".

רואן: זוהי נערת טראמפ מדהימה, הא?

רואן ברואר ליין, דוגמנית לשעבר, תיארה את פגישתה הראשונה עם טראמפ בשנת 1990, כשהוא היה בן 46 והיא הייתה בת 26, במהלך מסיבת בריכה שערך באחוזתו מאר-א-לאגו בפאלם ביץ', פלורידה. 

"היו שם כ-50 דוגמניות ו-30 גברים. היו בנות בבריכה, עשו גלים. מסיבה מסוימת דונלד דיבר רק איתי ולא עם אף אחת אחרת. הוא פתאום תפס את ידיי, לקח אותי והחל להראות לי את האחוזה.

"פתאום הוא שאל אותי אם הבאתי איתי בגד ים. אמרתי שלא. לא התכוונתי לשחות. הוא לקח אותי לחדר, פתח מגירות וביקש ממני ללבוש בגד ים.

"כשיצאתי מהאמבטיה לבושה בבגד הים, הוא הוא אמר 'וואו' והוליך אותי בין כל האורחים כשהוא אומר להם 'זוהי נערת טראמפ מדהימה, הא?"

גילוי נאות: זה לא הפריע לברואר בזמנו להיות לאחר אותו אירוע בת זוגו של טראמפ, שהיה אז גרוש 'טרי'.

* קרי: מי האישה הכי יפה כאן

קרי פרג'ן, מיס קליפורניה 2009, סיפרה ל"ניו יורק טיימס" על מפגש עם המיליארדר הפוליטיקאי:

"טראמפ יצא מהפמליה שלו ובחן אותנו מקרוב, קרוב יותר ממה שאי פעם גנרל בחן את צבאו. הוא היה עוצר לפני בחורה, בוחן אותה למעלה ולמטה וממלמל 'המממ'... אז הוא היה ממשיך ועושה את אותו הדבר עם בחורה נוספת.

״בסוף הוא אמר: 'אוקיי, אני רוצה שכל הבנות יצעדו קדימה'.

״טראמפ הסתכל על מיס אלבמה. 'בואי לכאן', הוא אמר. היא צעדה צעד אחד קדימה, והוא פנה אליה: 'תגידי לי, מי האישה הכי יפה כאן?'

״מיס אלבמה גילגלה עיניים: 'חוץ ממני? אני אוהבת את מיס ארקנסו. היא מתוקה'.

״טראמפ ענה: 'לא איכפת לי אם היא מתוקה. האם היא שווה?'

״היה ברור באותו רגע שהמטרה של כל התרגיל הייתה לחלק את החדר בין בנות שהוא חשב שהן אטרקטיביות לבין כאלו שלא. בנות רבות חשבו שזה משפיל. חלק מהן בכו מאחורי הקלעים אחרי שעזב, מתוסכלות על כך שנכשלו בעיני ׳הבעלים׳ עוד לפני שהתחרות החלה".

ועוד עדויות בקצרה:

ברברה רס שעבדה כמנהלת אתר בנייה בלוס אנג'לס מטעם חברת טרמאפ, העידה: "באחת הפגישות שקיימתי עם טראמפ ועם אדריכל החברה, הוא הסתכל על הנשים בסביבה ונתן ציונים למראה הגוף שלהן... 'הן יודעות לדאוג טוב לתחת שלהן', העיר על החטובות שבהן... מהמראה שלי הוא לא היה מרוצה, כי חשב שאני שמנה מדי והעיר לי על משקל היתר".

עובדות במשרד של טראמפ סיפרו, כי כאשר היה נשוי למרלה מייפלס פירסם "ניו יורק פוסט" ראיון עמה ועשה כותרת מאמירתה כי "הסקס עם דונלד הוא הכי-טוב מכולם". טראמפ הסתובב עם העיתון במשרדים, נופף בו ואמר: "ראיתם? ראיתם?"...

ג'ורג' וייט, למדה איתו בבית הספר התיכון: "הוא אף פעם לא הביא למסיבות את אותה בחורה. היו לו מגוון רחב של בחורות. דונלד היה מביא נשים יפות מאוד, מתוחכמות מאוד ולבושות יפה מאוד, ממעמד גבוה".

לכל הכתבות החדשות

צילום מסך: ABC News / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה