התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

ארה"ב בוחרת נשיא: בשיטת האלמינציה
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 05.11.2016 16:23
לא מתלבטים במי לבחור. נראה כי הבוחרים בארה"ב מנסים לבחור איזה מועמד יש להחליש

 

 

הבחירות בארה"ב השנה הן אישיות. לא מדובר בבחירה במדיניות המוכתבת על ידי שתי המפלגות, אלא במסוגלות של כל אחד מהמועמדים לעמוד בראש המעצמה.  אם בבחירות של השנים הקודמות עמדו על הפרק שאלות כמו ביטוח בריאות לכל אזרח, מדיניות כלפי ארגוני הטרור ושאלות מהותיות אחרות, בחירות 2016 עוסקות ברמה האישית. מי המועמד הגרוע יותר - הילרי קלינטון עם שרת הדואר הלא מאובטח והאי-מייל שמחקה, או דונאלד טראמפ בעל המזג הבעייתי, חשבון הבנק המנופח מדי ויחס מזלזל כלפי מיעוטים ונשים, שאולי הגיע לרמה של הטרדה מינית ואונס על פי עדויות של מעל 10 נשים עד כה.

 

קרדיט: GARY MARKSTEIN/CREATORS SYNDICATE http://www.usnews.com/opinion/news/cartoons/cartoons/2016-11-06/daily-ca...

 

חשש משיבוש התוצאות ביום הבחירות

 

שתי המפלגות חוששות משיבוש תוצאות הבחירות. בעוד מטה טראמפ הודיע מראש יערער על התוצאות אם הילרי תבחר, הגדיל לעשות ממשל אובמה (לפחות על פי הדיווח של רשת NBC) והזהיר כי אם יהיה ניסיון רוסי להטות את תוצאות הבחירות לטובת מפלגתו של דונאלד טראמפ באמצעות התקפות סייבר על ידי האקרים רוסיים, יהיה לדבר השלכות על התקפת סייבר על תשתיות רוסיות.

 

גם דאעש מעורבים

 

דאע"ש (או ISIS) פרסמו קריאה לאזרחים המוסלמים בארה"ב להחרים את הבחירות, ו"לשפוך את דמם של המצביעים". בעוד ה"אחים המוסלמים" מעודדים את תומכיהם להצביע בעד קלינטון, לטענת דאע"ש אין להצביע בעד אף אחד מהם. לדבריהם, טראמפ מנסה להתחנף ליהודים ונוקט במדיניות כנקט האיסלאם, אך גם קלינטון אינה אופציה, ראשית משום שהיא אשה, ולכן לא אמורה להנהיג ושנית משום שאף היא הביעה נכונות לנקוט במדיניות קשה כנגד האיסלאם. (יש לציין כי דווקא קלינטון, המועדמת מטעם המפלגה הדמוקרטית מעולם לא דיברה כנגד האיסלאם). התקבלו התראות על פיגועים צפויים ביום החירות.

 

הוסף תגובה חדשה