התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

10 נפגעים באוניברסיטת אוהיו סטייט בקולומבוס בירת אוהיו
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 28.11.2016 13:34
בשעה 10 בבוקר דיווחים ראשונים באמצעות הטוויטר של האוניברסיטה הזהירו את הסטודנטים מפני חמוש בקמפוס. התוקף פגע בסטודנטים ברכבו, ולאר מכן המשיך לתקוף
 

 

סטודנטים עוזבים את הזירה - קרדיט ג'ון מנצ'ילו/AP

 

היעילות הטכנולוגית שבאוניברסיטת אוהיו סטייט בקמפוס הראשי בקולומבוס אוהיו הצילה רבים היום בבוקר. תוקף צעיר, שפרטיו עדיין לא נמסרו, ניסה לדרוס את הסטודנטים ברכבו, ולאחר מכן יצא מהרכב באזור האוניברסיטה, והחל להתרוצץ בקמפוס שברשותו סכין מאסיבי ולתקוף בצורה אקראית את הנקרים בדרכו. נמסר על אדם נוסף שיצא איתו מהרכב ונשא עמו אקדח.

 

במקום מערכות הכריזה השתמשה ההנהלה ברשתות החברתיות על מנת להעביר מסרים מהירים ישירות לטלפון הנייד של הסטודנטים החוזרים ללימודים לאחר חופשת חג ההודיה. לשון ההודעה בטוויטר הייתה "רוצו, התחבאו או הלחמו" ומיקום הבניין המותקף בקמפוס (Watts), מייד לאחר מכן קיבלו הסטודנטים הודעות נוספות בהן התבקשו אותם להמנע מהגעה לאוניברסיטה, ולהקשיב להוראות המשטרה במקום. הסטודנטים, שקיבלו את ההודעה בעת ובעונה אחת, הסתגרו בכיתות והשתמשו בשולחנות וכסאות על מנת לחסום את הדלת. האוניברסיטה היא אחת מהגדולות בארה"ב ומשרתת בקמפוס המרכזי מעל 65 אלף סטודנטים.

 

חשבון הטוויטר שהזהיר את הסטודינטים בזמן אמת

 

כוחות משטרה שהגיעו במהירות למקום כיתרו את האיזור, והתוקף נורה למוות בתוך דקות ספורות מתחילת האירוע על ידי שוטר הנמצא בקמפוס באופן קבוע. התוקף, שלא הוציא מילה לאורך הדקות הארוכות, נשאר שקט גם כאשר נפגע לפני שהתמוטט. לא ידועה כרגע הסיבה להתקפה והאם יש קשר לטרור או שמדובר בהתקפה על רקע אחר. עד כה דווח על בין שמונה לעשרה פצועים מפגיעת רכבו של התוקף, וכן מפצעי דקירה.

 

 

סטודנטים עוזבים את הזירה - קרדיט ג'ון מנצ'ילו/AP

 

הוסף תגובה חדשה