התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

וולמרט הגיעה לפרשה בתביעה העוסקת באפלייה כנגד זוגות חד מיניים בקרב עובדיה בסכום של 7.5 מיליון דולרים
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 05.12.2016 18:51
ניצחון מתוק לזוגות החד מיניים בארה"ב. וולמרט הסכימה לפשרה בתביעה כנגדה על אפליית בני זוג מאותו מין של עובדיה מהם נשלל ביטוח הבריאות.
 

 

בארה"ב מעסיק יכול לתת הטבה מיוחדת ולשלם גם לבני הזוג של עובדי החברה את פרמית ביטוח הבריאות. החל משנת 2014 שילמה וולמרט גם לבני זוג מאותו המין, אך התביעה מתייחסת לשנים 2011 עד 2013, בהן שולמו הפרמיות רק עבור בני זוג ממין שונה.

 

תביעה שהגישה ג'קלין קוט, עובדת החברה שנוגעת לזכויות בת זוגה, ובני הזוג של עובדים אחרים הסתיימה בהסדר בסכום של 7.5 מיליון דולר.  תביעה לא הוגשה סתם. בשנת 2012 בת זוגה של קתלין חלתה בסרטן הרחם. ההוצאות הרפואיות האמירו לסכום של 150 אלף דולרים ללא ביטוח בריאות מתאים, והזוג נאלץ לשאת בהוצאות מכיסו.

 

קטלין קוט מימין עם בת זוגה דיאנה סמית'סון   קרדיט: 777Portrait

 

יש לציין כי כבר בשנת 2014, שנה לפני שהוגשה התביעה, וולמרט החלה מיוזמתה לשלם את פרמיית ביטוח הבריאות וזכויות נוספות לבני זוג מאותו מין, מאז שבית המשפט העליון אישר השוואת זכויות לזוגות נשואים מאותו המין. על אף שחברה אינה חייבת לתת זכויות סוציאליות לבני זוג, וולמרט בחרה להמשיך ולעשות זאת, וכחלק ממהסדר אכן תמשיך בהענקת זכויות אלה גם בעתיד, לכלל עובדיה המועסקים במשרה מלאה.

 

הוסף תגובה חדשה