התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

בלעדי: המהגרים צוחקים - מרבית המהגרים המוסלמים מגיעים בכלל דרך אירופה ועוקפים את צו הנשיא
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 02.02.2017 13:08
ראיון בלעדי עם מהגרי עבודה ממדינות הנמצאות ברשימה השחורה של טראמפ מציג מציאות אחרת מזו שמנסה הנשיא לשדר.

 

"המהגרים האמיתיים, שמגיעים לארה"ב בכמויות מגיעים בכלל דרך איטליה", מספר לי בסוד ע'. נהג של אובר בשנה האחרונה. "את המסמכים מקבלים במדינות האירופאיות, שחלקן בכלל לא דורשות ויזה לארה"ב". מדובר בתעשייה שלמה. עסקנים שמרוויחים בין חמשת אלפים לעשרת אלפים דולר לראש, ומקבלים תשלום הן מהמהגרים עצמם, והן מחברות שמעסיקות אותן בארה"ב.

 

מגיעים לכאן כדי לעבוד - ועדיין מנוצלים

 

"הכי קל זה להוציא רישיון נהיגה, ולהתקבל ל'UBER'. אבל גם כאן קצת מנצלים אותנו". הנהגים לא עובדים ישירות דרך אובר, אלא דרך חברה חיצונית המשלמת להם משכורת שבועית של 400$ לשולחת אותם לנסיעות ברחבי ארה"ב. בכל יום החברה גוזרת קופון של בין 100$ ל-200$ על כל נהג, כאשר העבודה במשמרות סביב השעון, יום ולילה.

 

אין ברירה

 

"אין לי ברירה אחרת", ממשיך ע' "האופציה השנייה היא להשאר במדינה ענייה, בלי כסף לאוכל, לגדל משפחה באמריקה זה החלום". ע', אשת ושני ילדיו הגיעו לאוהיו בדרך לא דרך. מטלטלים בסירה ממדינת המוצא, נכנסים לאירופה (על הדרך ע' לא הסכים לתת פרטים נוספים כדי לא לפגוע במהגרים שבדרך), מקבלים ניירות באיטליה ובמדינות אחרות שאינן מחייבות ויזה לארה"ב, ואחרי כמה חודשים ממשיכים להגשים את החלום האמריקאי.

 

ומה עם איומי טרור, ISIS (דאע"ש)?

 

"זה לא מעניין אותנו. אנחנו לא נכנסים לקלחת הזו" הוא מסביר. "אנשים מגיעים לכאן כדי לעבוד, להתפרנס, להשיג חיים טובים יותר בשביל הילדים". האנגלית של ע' שבורה ומקוטעת, אך נראה כי הקדיש זמן רב כדי ללמוד את השפה לפני שהגיע - "השפה זה הבסיס" הוא מסביר. קהילות ענפות של מוסלמים ממדינות שונות, לומדים יחד את השפה כדי להגיע. "אנחנו נגד הטרור יותר מכל אחד אחר פה. זה קיצוניים שלא אכפת להם מה יהיה עם הילדים והנכדים בעתיד".

 

ע' מוריד אותי בנקודת היעד. אובר מחייבים.   

מוקדם מדי לדעת כיצד מדיניות ההגירה של טראמפ אכן תמומש. כרגע נראה שלמרות הכל המהגרים ימשיכו להגיע לכאן, בכל דרך.

 

הוסף תגובה חדשה