התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

מעל מאה חברות מהמובילות במשק האמריקאי, ביניהן גוגל, פייסבוק, מייקרוסופט, אינטל ואחרות, התאגדו משפטית כנגד מדיניות ההגירה של טראמפ
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 06.02.2017 19:01
בעתירה שהגישו ביום ראשון בלילה, אליה הצטרפו 97 חברות, נטען כי מניעת הכניסה מאזרחי המדינות המוסלמיות "נוגדת את חוקי ההגירה ואת החוקה האמריקאית".

מכה נוספת הונחתה על מדיניות ההגירה של טראמפ - הפעם מהמגזר העסקי. כמעט מאה חברות שונות חברו יחדיו במהלך מהיר לעצור את צווי הנשיא שנועדו למנוע כניסת אזרחים מוסלמים ומהגרים משבע מדינות בעלות רב מוסלמי. מדובר בחברות הייטק בעיקר, כאשר את הרשימה מובילות החברות הגדולות ביותר, הכוללות גם סניפי פיתוח מחקר מעבר לים. מעבר ל-97 החברות המקוריות שעתרו לבית המשפט בדרישה לשנות את מדיניות ההגירה והגבלות הכניסה לארה"ב, חשבות נוספות מצטרפות לרשימה.

כיום בין החברות המוכרות ברחיבי העולם כולו ניתן למצוא את חברת ההלבשה "ליוויס", את חברת הרכב פורד, את שתי המתחרות על ההסעות באמצעות נהגים פרטיים - חברות "אובר" ו"ליפט", את ענקיות התוכנה והחומרה: "מייקרוסופט", "אפל" ו-"אינטל", את הרשתות החברותיות ומנועי החיפוש "יאהו", "פייסבוק" וגוגל", את חברות המסחר האלקטרוני הובילות בארה"ב - "אי-ביי", "אמזון", "אטסי" ועוד חברות רבות אחרות. הרשימה ממשיכה וגדלה גם ביום שני כשעוד חברות מודיעות על הצטרפותן.

הצו הנשיאותי שהחל את המחאה

"מרבית החברות המובילות בארה"ב הוקמה על ידי מהגרים ומשפחות מהגרים",  מסבירות החברות בעתירה, "וכיום עובדים בהם אזרחי מדינות שונות בעולם, שלא יוכלו להכנס למדיניות אם מדיניות ההגירה כפי שהיא מובלת כיום על ידי הנשיא טראמפ תמשך". בעתירה נכתבה הסיבה בה מעוניינות חברות ההיטטק לעודד את ההגירה לארה"ב - "מהגרים אחראים לתגליות הגדולות של האומה, וליצירת החברות החדשניות ביותר במדינה כיום".

מהלך זה המשיך עתירה שהגישו חברת "אמאזון" וחברת "אקספידיה" בשבוע שעבר, בה טענו כי מניעת הכניסה לארה"ב, תפגע בעובדי החברות המגיעים ממדינות אלה.

הוסף תגובה חדשה