התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

מדאיג: עיתונאי ערוצי החדשות CNN,BBC וניו יורק טיימס לא הורשו להכנס לתדרוך בבית הלבן
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 24.02.2017 22:55
בצעד מדאיג מאד מנעו נציגי הבית הלבן את כניסתם של העיתונאים לתדרוך. עמיתיהם מסוכנות AP ומגזין טיים בחרו להישאר בחוץ על מנת להפגין סולידריות

בצעד חריג מאד, שכמותו לא נראה בעשורים האחרונים, נמנעה כניסתם של העיתונאים לתדרוך בבית הלבן. לטענת הנשיא טראמפ עיתונים אלה מפיצים "חדשות שקריות", עם מקורות מומצאים, שאין קשר בינם לבין המציאות. העיתונאים, שלא ידעו מראש שלא יורשו להכנס הצטופפו מחוץ לבית הלבן, בעוד עיתונאים ממגזינים וערוצים קטנים יותר, שנחשבים לתומכים במפלגה הרפובליקנית הורשו להיכנס. התדרוך לא היה עם דונאלד טראמפ עצמו, אלא עם דובר הבית הלבן שון ספייסר. הארוע קרא שעות לאחר שטראמפ התבטא במילים "התקשורת היא אוייבת הציבור".

מלבד עיתונאי ה CNN, ה- BBC, והניו יורק טיימס, גם עיתונאים מהעיתונים - the Los Angeles Times, Politico, BuzzFeed, the BBC and the Guardian. נראה כי המהלך נועד לייצר חיץ בין העיתונים שפרסמו ידיעות לא מחמיאות על הנשיא טראמפ, או ביקורת שפורסמה במאמרי דיעה של אזרחים אמריקאים, לבין עיתונאים שהביעו תמיכה במהלכים השונים של הנשיא טראמפ.

מהלך לא נשיאותי

ברשת CNN הגדירו את המהלך כשערורייתי ו"לא נשיאותי" – כותרת שהופיע מייד לאחר מכן באתר עצמו. תמונות מהתדרוך דלפו ל CNN באמצעות עיתונאים אחרים שנכחו באירוע. דקות לאחר מכן, צייצו בטוויטר – "זהו מהלך בלתי מתקבל על הדעת מצד הבית הלבן של טראמפ. כנראה שזו תגובתם לפרסום עובדות שאינם אוהבים. אנו נמשיך לפרסמן בכל מקרה".

פוקס ניוז – תומכים ב CNN

רשת פוקס ניוז, שעיתונאים מטעמה דווקא כן הורשו להשתתף בתדרוך הביעו תמיכה בשידורי CNN, ופרסמו בשידוריה כי אינם מאמינים "שדיווחי CNN  הינם מפוברקים או שהחדשות המפורסמות בהן פקטיביות.

ברשתות החברתיות החלה מחאה סוערת מצד אנשי תקשורת, שממשיכים ונלחמים בזכותה של העיתונות לחופש ביטוי מלא, וסטטוסים הכוללים תמונות שונות עם הכיתוב "עיתונות חופשית" ממשיכים ומציפים את הרשת.

הוסף תגובה חדשה