התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

למרות ההבטחות הגדולות של נשיא ארה"ב: רשתות גדולות סוגרות חנויות, רדיושייק מכריזה על פשיטת רגל פעם שנייה בשנתיים
מאת: אור לאור שטרן | פורסם: 09.03.2017 10:06
מגמה מדאיגה בכלכלת ארה"ב. רשת רדיושייק האהובה, המתמחה באלקטרוניקה, מכריזה על פשיטת רגל נוספת, MACYS, SEARS ו- JCPenny סוגרות חנויות.

radioshake

בארה"ב, בניגוד לארץ, רבות מחנויות האופנה, המזון והציוד מרוכזות בידי הרשתות הגדולות. החנויות הקטנות, שבעליהן אנשים פרטיים או משפחות הן מחזה נדיר בערי ארה"ב. הרשתות נאלצות להתמודד עם התחרות העזה של משווקים פרטיים מכל רחבי העולם, באמצעות רשת האינטרנט, כמו גם מכירה של מוצרים יד שנייה און ליין בחנויות כמו אי-ביי או אמאזון.

רשת רדיושייק, שהתמחתה במוצרי אלקטרוניקה שונים, נאלצה להוריד מחירים בעקבות התחרות העזה, דבר שהוביל לירידה עצומה ברווח התפעולי. גם תכניות התייעלות שונות, ושיתוף פעולה עם רשת הטלפונים ספרינט, שפתחה סניפים קטנים בתוך חנויות הרשת, לא הצליחה לסייע לבעיות התזרימיות של רשת רדיו שייק.

בסוף פברואר השנה הודיעה גם רשת ההלבשה העצומה, JCPenny, על צמצומים וסגרה 150 חנויות ברחבי ארה"ב. לרשת מעל 1020 חנויות המעסיקות מעל מאה אלף עובדים. לא ברור כמה עובדים יאבדו את משרתם, אך הרשת דיווחה כי פתחה בתוכנית של פרישה מוקדמת, שהוצעה לכלל העובדים.

אחת מחנויות SEARS שנסגרו בקונטיקט

המגמה המדאיגה החלה כבר בהתחלה השנה, עם סיום כהונתו של הנשיא אובמה. רשתות Sears ו- Kmart  הודיעו על סגירה של 150 סניפים. הסיבה – חוסר יכולת לעמוד בתחרות העזה מול המחירים של חנויות האונליין שנוגסות ברווחי כלל תחומי התעשייה, ובמיוחד כאשר מדובר במוצרים שאינם מותאמים אישית ללקוח.

לקוחות רבים בארה"ב, וברחבי העולם, מעדיפים לחסוך אפילו 5% ולרכוש את המוצר באינטרנט – ולקבל אותו בנוחות הביתה.  הרשתות דיווחו כי למרות שמכרו ביותר מ1.2 מיליארד דולרים, עדיין הן נמצאות בהפסד תפעולי של מעל 60 מיליון דולרים, ולכן נאלצו להתייעל. נראה שמדובר במגמה שתתחיל להתפשט לרשתות נוספות השנה.

הוסף תגובה חדשה