התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

מדריך: כיצד מוציאים מישראל social security number?
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 24.06.2017 16:39
ישראלים רבים השוהים בארה"ב מבקשים להוציא social security number. מדוע הוא כה חשוב ואיך ניתן להוציא אותו? מדריך מלא.

ארה"ב ידועה כארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות בה ניתן להגשים כל חלום, אך לפני שחושבים לנסות את מזלכם במדינה הענקית חשוב שתדעו מהו SOCIAL SECURITY NUMBER וכצד ניתן להשיגו.

מהו social security number ומדוע הוא כה חשוב?

Social security number הוא מספר הביטוח הלאומי של אזרחי ארה"ב. למעשה, הוא לא ניתן רק לאזרחי המדינה, אלא גם לתושבים קבועים המתגוררים במדינה, ושוהים חוקיים, לרוב כאלו עם אישורי עבודה תקפים.

השימוש המקורי במספר זה נועד לשם הבטחת הביטחון החברתי של אזרחי ארה"ב, בדומה לתפקידו של המוסד לביטוח לאומי עושה בישראל. יחד עם זאת, במרוצת השנים השתנה תפקידו של מספר זה, והוא הפך להיות מעין מספר זיהוי אישי של אזרחי ארה"ב לצרכים ממשלתיים שונים, ובכלל זה תשלומי מיסים, ביטוחים, קבלת שירותי בריאות, הוצאת רישיון נהיגה, ועוד.

מכאן נובעת גם החשיבות הגדולה שלו עבור הישראלים המתגוררים בארה"ב. ללא מספר ה- SOCIAL SECURITY NIMBER לא ניתן לבצע פעולות חיוניות כמו פתיחת חשבון בנק מקומי וקבלת כרטיס אשראי, הזמנת שירותי תקשורת (אינטרנט וקו סלולרי), תשלום חשבונות חשמל ועוד.   

אז איך מוציאים social security number

תהליך הוצאת המספר הביטוח לאומי האמריקאי תלוי בסטטוס האזרחי שלכם. במהלך התהליך תאלצו למלא טופס בקשה לקבלת SOCIAL SECRUTY NUMBER, יחד עם תעודות המעידות על שמך והסטטוס שלך, וכמובן הסיבה בגינה אתה מבקש את המספר.

ההבדל העיקרי המפריד בין הדרכים השונות להוצאת SOCIAL SECURITY NUMBER אמריקאי, תלויה בארץ בו נולד מבקש הבקשה. אדם שאינו נולד בארה"ב יכול להוציא מספר בישראל. הוא ימלא את כל הטפסים הנדרשים ויצרף אישורים המעידים על  שמו, גילו והסטטוס האזרחי שלו בארה"ב. את כל הטפסים הללו יגיש יחד במהלך פגישה בקונסוליה האמריקאית בישראל, הממוקמת בירושלים. את הפגישה יש לקבוע כמובן מראש.

נולדת בארה"ב? ברוכים הבאים לבירוקרטיה המורכבת

אדם שנולד בארה"ב נדרש דווקא להליך ארוך ומורכב יותר, היות והכרטיס עצמו מופק לו בארה"ב. הוא למעשה מספק את אותם המסמכים וממלא את אותם הטפסים, רק שאלו נשלחים לארה"ב, מה שמעקב משמעותית את זמן קבלת המספר. בנוסף, אלו שנולדו בארה"ב צריכים להציג תעודת לידה, ואם זאת אינה בנמצא, עליהם לבקש שחזור של התעודה, שגם הוא מתבצע רק בארה"ב והוצאתו לוקחת זמן רב ומעכבת את התהליך.

בכל מקרה, התהליך מבקש כי מדובר בהליך לא קצר ודי מורכב, ומומלץ להתייעץ עם חברות המתמחות בנושא. מומחים אלה מנוסים בהליך הבירוקרטי הכרוך בהוצאת ה- SOCIAL SECURITY NUMBER, ויוכלו ילוו אותכם לאורך כל התהליך.

 

הוסף תגובה חדשה