התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

גלו את אמריקה: טיימס סקוור ניו יורק
מאת: דניאל רייכר | פורסם: 28.07.2017 15:14
היא מרכזית, עוצמתית, מרגשת ומוארת. הכיכר לא חדשה למטייל הישראלי, אבל היא תמיד מתחדשת ותמיד מרגשת, טיימס סקוור מרכז העולם.

 

 

 

ניו יורק מאוד מגוונת שונה ומשתנה הודות לעובדה שהיא מקורית, מתחדשת ושונה משכונה לשכונה, ישנן עשרות שכונות במנהטן חלקן ידועות יותר ידועות פחות, אנחנו מכירים כמובן את האיסט וויג׳, Little Italy ,Upper East/West עווד ועוד...

 

חלק מהיופי בקיבוץ של שכונות אלו, הוא שהן שונות אחת מהשנייה וכך יוצרות עניין באופי הכללי של מנהטן, לדוגמא האיסט ווילג׳ לא תהא דומה לצ׳יינטאון שלא תהא דומה לסוהו וזאת לא תהא דומה ל Theater District שבמידטאון.

 

כל השכונות מיוחדות ומעניינות ומציעות מגוון רחב של אטרקציות, מלונות ייחודיים, מסעדות יוצאות דופן, חנויות מקוריות וכו.. אבל ישנה שכונה אחת בניו יורק שהיא עולה על כולן, היא שכונת הטיימס סקוור, מרכז העולם, עכשיו בואו נעשה רגע סדר.  ישנה שכונה וישנה כיכר.

 

מי את טיימס סקוור?

 

הכיכר נמצאת בתוך השכונה כמובן והיא משתרעת בין 42 בדרום ו-47 בצפון על השדרה השביעית וברודווי. שכונת טיימס סקוור ממוקמת בין רחוב 39 בדרום לרחוב 52 בצפון בין השדרה השביעית במזרח והתשיעית במערב.

 

הכיכר ממוקמת דקות הליכה מסנטרל פארק.

 

נדה על העובדה כי רוב האוכלוסיה המגיעה לחופשה בניו יורק תזמין מלון בטיימס סקוור, אך  עם כל הכבוד לשכונות בניו יורק שאנו כל כך אוהבים, טיימס סקוור זה פרנק סינטרה, טיימס סקוור היא ג׳יי-זי.

טיימס סקוור זה הכדור נופל אליו מיליוני עיניים נשואות בעת תחילתה של השנה האזרחית החדשה כאשר ״הכדור הנופל״ מחליק על העמוד של על גג בניין טיימס סקוור 1, One Time Square הממוקם על רחוב 42 וברוודווי. ב-31 לדצמבר מתקבצים פה מאות אלפים לעבוד האירוע.

טיימס סקוור זה הזוג המתנשק (בהמשך).

 

קצת רקע

 

הכיכר מאז ומתמיד הייתה סוג של מרכז, לקראת שלהי המאה ה-19 הייתה מרכז לתעשיית עגלות סוסים, ב-שלהי המאה-19 כאשר נורות החשמל צוברות תאוצה, הכיכר הופכת למוארת ובתי קפה, תאטראות נפתחים ומושכים לכאן בוהמיינים.

 

כבר הזכרנו את הבניין החשוב בניין טיימס שנבנה כמשכנו של עיתון Time זה ב-1904, כך אותה שנה שונתה שמה של הכיכר ל Times Square.

 

ב-1913 דרך לינקולן, שתי נקודות ציון אשר מתחילות ומסיימות את Lincoln Highway, הדרך הראשונה שחוצה את ארה״ב לרוחבה, האחת בטיימס סקוור והשניה בסן פרנסיסקו בפארק Lincoln.

 

חוזרים קצת אחורה בזמן, ב-1904 מועלת הפרסומת האלקטרונית הראשונה על בניין (בנק) ב-46 וברוודווי. הפרסומות האלקטרוניות לא הפסיקו לצוץ וכיום מאות השלטים המוארים בטיימס וזה אחד המאפיינים העיקריים והיותר מרשימים של הכיכר, לראות את טיימס ביום זה מרשים מאוד, לראותה בלילה זה מרהיב, תאורה אדירה, אלפי אנשים, מסעדות, ברים, חנויות, כאמור מרכז העולם.

 

מומלץ להגיע לכיכר בשעת בין ערביים בשקיעה, גם כדי לראות את השמש שוקעת בים הבניינים של טיימס וגם לראות איך הכיכר מתחילה להאיר.

 

קצת ממה שיש לככר להציע

 

טיימס סקוור היא מקום עסקי, אך בעיקר בידורי, חנויות רבות יוציאו לכיכר בובות ענק (בני אדם בתחפושות) משעשעות כדי למשוך אליהן קליינטים. לא רק חנויות, תוכלו להבחין גם באינדיבידואלים בתחפושת של דמויות מסרטים כמו שרואים הרבה לוס אנג׳לס Hollywood Walk of Fame.

 

טיימס סקוור מציעה פעילויות רבות, להלן מספר דוגמאות:

 

וולנטיינס דיי
Valentine's Day הכיכר מתמלאת מאוכלוסיה מגוונת, מקומיים כתיירים לשם הצהרת אהבה הדדית, ישנן גם הצעות נישואין רבות ואף ישנן הצעות נישואין המוקרנות על מסך ענק.

 

Taste Of Times Square
הוא אירוע שנתי בו מסעדות מכל העולם מתמקמות בכיכר ומציעות מנות ממטבחן במחירים הוגנים, האירוע מלווה במוזיקה של מוזיקאים ניו יורקרים. הפסטיבל בדרך כלל נערך בחודש יוני.

 

Yoga
כמו שפיצה היא חלק בלתי נפרד מניו יורק כך גם יוגה. בחודש יוני מתכנסים אלפים בכיכר לשיעורי יוגה במשך יום שלם לכל הרמות. השנה השיעור נערך ב -21 ליוני.

 

Kiss In
זוכרים את התצלום האגדי של המלח מנשק אחות בתום מלחמת העולם השנייה בכיכר? אז כל 5 שנים מחיים את האירוע והכיכר מוצפת בזוגות מתנשקים, התאריך ב-14 לאוגוסט. חיובי לא?

 

טיימס סקוור מציעה עוד ועוד פעילויות ואפילו לא נגענו בפעילויות היום יומיות, באטרקציות של טיימס סקוור במאות המסעדות, בחנויות, בחנות M&M המתוקה, בעשרות הברים/לאונג׳ים הממוקמים על גגות המלונות בטיימס סקוור המשקיפים אל עבר הכיכר, (מומלץ מאוד להתנסות).

 

מלונות בטיימס סקוור

 

ואגב מלונות בטיימס סקוור, אז לא ניתן לסיים את המאמר בלי כמה מומלצים, אתם רוצים לשהות במרכז העולם, אז אלו המלונות:

 

Intercontinental New York Times Square

 

The Knickerbocker

 

Crowne Plaza Times Square

 

CitizenM New York Times Square

 

Millennium Broadway Times Square

 

Hotel Edison

 

AKA Times Square

 

Novotel NEW York Times Square

 

אלו קמצוץ יש עוד הרבה אבל ללא ספק אלו הפופולרים, חלקם מבוקשים יותר, חלקם פחות, חלקם עם ציונים גבוהים חלקם פחות.

 

טיימס סקוור היא הרבה מעבר לרק כיכר ופעילויות, טיימס סקוור היא התרגשות, היא עוצרת נשימה, שם כולם רוצים לשהות, טיימס סקוור היא ניו יורק, מרכז ניו יורק ומרכז העולם.

 

הוסף תגובה חדשה