התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

מתפנים במהירות: אירמה מתקרבת לפלורידה
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 07.09.2017 14:07
הסופה, שהגיעה לדרגה 5 כבר הותירה מאחורה הרוגים בפורטו ריקו והאיים הקארייביים, וכעת בדרך לפלורידה

לאחר ההרס שזרע הוריקן "הארווי" בטקסס, מגיע תורה של "אירמה". הסופה, שהגיעה לדרגה 5 כבר הותירה מאחורה הרוגים בפורטו ריקו והאיים הקארייביים, וכעת בדרך לפלורידה.

 

ארה"ב בכוננות שיא. אחרי המראות של פגעי הסופה בקאריביים ובפורטו ריקו, נראה כי ההוריקן "אירמה" צפוי להיות עצמתי, ואולי אף קטלני יותר מההוריקן "הארווי" שזרע הרס רק בטקסס. פלורידה הכריזה על מצב חירום, לאחר שדווח כי ההוריקן צפוי להגיע לתחומה כבר ביום ראשון הקרוב.

אירמה בפורטו ריקו (קרדיט - AP)

 

בדומה לטקסס, התושבים מיהרו להתפנות והחנויות מתחילות להתרוקן ממזון ומשקה. הפעם הרשויות לא חכו והפיצו צווי פינוי לתושבי פלורידה, לאחר שקודם לכן הופצו לאיי הבתולה ולפורטו ריקו. הנשיא טראמפ פרסם בחשבון הטוויטר שלו הודעה לתושבים - "תהיו חזקים".

 

גם טראמפ, בעל נכסים בקאריביים ובפלורידה, נפגע מהסופה באופן אישי. דווח כי ההוריקן "אירמה" פגע גם באחוזתו של טראמפ שעמדה למכירה (La Chateau Del Palmires) במחיר של כ-17 מילוני דולרים. כעת גם נכסיו הרבים בפלורידה נמצאים במסלול ההרסני של ארמה.

 

שדה התעופה באי המרהיב נהרס

 

מי שהספיק לבקר באיים הקאריביים לפני שההוריקן "אירמה" הגיעה לחופיהן לא יכול לשלוח את המראות המרהיבים של החופים הקסומים, השקיעות הרומנטיות והאווירה המיוחדת באיים המחולקים בין צרפת והולנד. אך כיום המראות שונים לגמרי. שדה התעופה המקומי באי סן מרטן נהרס כליל, והמוני התיירים שהיו על החופים נטשו אותם. רוחות במהירות עצומה שעברו את ה-300 קמ"ש החריבו את האי, את בתי המלון, ותושבי האי שספגו את הסופה אירמה בדרגה הגבוהה ביותר (5) נותרו ללא חשמל וגז.

 

הוסף תגובה חדשה