התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

השבתת הממשלה בארה"ב: החל מיום שבת 20.1.18 בחצות
מאת: אור שטרן נואל | פורסם: 20.01.2018 17:55
חוסר הסכמה על מדיניות גירוש "החולמים", ילדי המהגרים הלא חוקיים שחצו את הגבול לארה"ב ממקסיקו הוביל לשביתת כללית בממשל האמריקאי

 

לא כל כך נעים לראות בית סגור… (צילום: ג'קלין מקלין, AP)

 

700,000 אלף ילדי מהגרים היו אמורים לעבור את הגבול חזרה למקסיקו. ילדי משפחות שעברו את הגבול בין המדינה הענייה, הסובלת מפשע והזנחה, לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. ילדים אלה זכו עד כה להגנה על ידי מדיניות ההגירה כלפי "החולמים" (Dreamers). הנשיא טראמפ, שכמעט והצליח להעביר את המהלך, זכה הפעם לכתף קרה, גם מחלק מתומכיו, ובמיוחד מקרב חברי המפלגה הדמוקרטית, שדרשו פתרון חוקי קבוע עבור "החולמים".

 

ביום שבת, 20.1.18 הכריזה הממשלה על "Shut Down". עובדי הממשל לא יפתחו את המשרדים, ותקציב משרדי הממשלה לא יעבור. עובדי הממשלה הונחו לעבוד ללא תשלום, או להישאר בביתם, עד שיאושר תקציב עבורם. הפעם האחרונה שחזינו בעצירת התפקוד של משרדי הממשלה הייתה למשך 16 ימים באוקטובר 2013, כאשר הממשל עצר מתפקודו בשל חילוקי דעות בנושא אחר.

 

תגובת טראמפ למפלגה הדמוקרטית: לא יערך דיון הנוגע למהגרים על לפתיחת משרדי הממשל מחדש

 

דוברת הבית הלבן, שרה סנדרס, מסרה את הדברים בלשונו של טראמפ: "הנשיא לא ידון על רפורמות במדיניות ההגירה עד שחברי המפלגה הדמוקרטית יפסיקו 'לשחק משחקים' ויפתחו מחדש את הממשלה".

 

הנשיא התייחס לנושא בביטול בציוץ בטוויטר - "זהו יום השנה שלי לנשיאות, והדמוקרטים רצו להעניק לי מתנה נחמדה". הוא התבטא בנושא - "הדמוקרטים דואגים יותר למהגרים בלתי חוקיים, מאשר לצבא שלנו או לבטחון הגבולות הדרומיים שלנו", ואמר "הם יכלו בקלות לסגור הסכם בנושא, אך העדיפו להשבית את הממשלה במקום".

 

אילו משרדים ושירותים יושפעו מעצירת תפקוד הממשל?

 

המבקרים בפסל החירות היום מאוכזבים. הכניסה למתחם סגורה. עובדי הממשלה במחלקות שהוגדרו כחיוניות נקראו לשוב לעבודה, ופקידי הדואר, גם היום ימשיכו למיין חבילות ולבצע משלוחים. גם המשטרה ושדה התעופה עדיין ימשיכו לפעול כסדרם.

עם זאת, משרדי הממשלה עצמם (לרבות המשרדים העוסקים ההגירה) יהיו סגורים היום, ועובדיהם לא ישרתו את הציבור.

נמשיך ונעדכן בהמשך השבוע אילו שירותים נוספים יופסקו.

 

הוסף תגובה חדשה