התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

יד קלה על הטוויטר: דובר בית הנבחרים מוחק ציוץ מביך
מאת: אור לאור שטרן | פורסם: 04.02.2018 01:17
מדיניות המיסים החדשה של ארה"ב לא משפיעה בצורה ניכרת על הארנק של מרבית האזרחים. האם 1.5 $ לשבוע יעשו את השינוי? תשאלו את פול ריאן

 

רפורמת המס בארה"ב שהונהגה לאחרונה הפחיתה את תשלום המיסים, אבל המרוויחים הגדולים לא היו בני מעמד הביניים, או העובדים במשכורות הנמוכות. פול ראיין דובר בית הנבחרים  שהעלה בשבת ציוץ בטוויטר ובו עשה ReTweet לידיעה שפורסמה על ידי סוכנות הידיעות העלתה גיחוך בקרב אלפי העוקבים שלו. מדוע?

 

בידיעה צוין כי הפחתת המס הגדילה את ההשתכרות נטו של מזכירת בית ספר מהעיר לנקסטר בפנסילבניה. באיזה סכום? כדולר וחצי לשבוע. 78 דולרים לשנת עבודה שלמה… מה היא מתכוונת לעשות עם הכסף? הוא יספיק בדיוק כדי לקנות מנוי לרשת המזון הסיטונאי "קוסקו". שני בני זוג מטקסס יקבלו העלאת שכר של 200$ שהם מתכוונים כדי לכסות את עלות גידול התינוק החדש במשפחה.

 

מי באמת מרוויח מהשינוי?

 

הציוץ זכה לקיתונות של בוז, במיוחד מהצד הדמוקרטי של המפה הפוליטית, כאשר מבקריו ציינו את המרוויחים הגדולים של שינוי המס,, וביניהם נציגי הממשלה הזוכים למשכורות גבוהות, ועובדים בכירים בבנקים ובחברות הגדולות באמריקה, שעבורם השינויים עשויים יהיו משמעותיים יותר.

עוד גורמים שהרוויחו משינוי המס האחרונים הם בעלי החברות הגדולות עצמם, שזכו להטבה נכרת בעקבות הפחתת מס החברות ל-20%  שזכתה לאישור הסנאט, לאחר מעל שלושה עשורים בהם לא השתנה שיעור המס ועמד על 35%.

 

הוסף תגובה חדשה