התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

צפו: מצב חירום בחלק מחופי פלורידה, 300 טונות של דגים מתים נשטפים לחוף
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 17.08.2018 06:33
"פריחת אצות" הובילה למצב חירום בחופי פלורידה כאשר 300 טונות של דגים מתים החלו להשטף לעבר החולות הלבנים של החופים

התופעה המדאיגה שהחלה כבר בתחילת אוגוסט הגיעה לשיאה השבוע, כאשר הופיעו דגיגים מתים החל מגודל של סנטימטרים בודדים ועד ללוויתן שמצא עצמו לכוד באזור בו אצות רבות החלו לפלוט גזים רעילים. בעוד היצורים הימיים הם הסובלים העיקריים מתופעה זו, גם בני אדם הנחשפים לאורך זמן לאוויר הכולל את הרעלים של האצות המיקרוסקופיים עשויים לחוש ברע.

See The Red Tide That Is Devastating Florida's Sea Life | National Geographic


"פריחת אצות" מתרחשת כאשר כמות גדולה של אצות כלואה בשכבת מים חמימים בחלקו העליון של מקווה מים כמו ים או אגם וזוכה לכמות גדולה של אור המאיצה את התפתחותה. האצות, הזקוקות לכמות גדולה של חמצן מהנמצא במים מגיעות למצב של "צפיפות אוכלוסין" ומתות בעת ובעונה אחת כאשר הן גורמות להרעלת המים והאוויר שסביבן כמו גם לתמונה של בעלי החיים שניזונו מהן בזמן זה.

 

 

אוכלוסייה נוספת שנפגעת באזורים בהם מתחילה "פריחת אצות" היא אוכלוסיית הדייגים המקומיים המאבדת בתוך זמן קצר את אוכלוסיית הדגים והצדפות שדגו למחייתם. חשוב לזכור כי גם לאחר טיהור השטח מהדגים המתים, דגים רבים אחרים באזור אינם מתים מייד ועשויים לסבול ממחלות שונות ולכן הם אסורים לאכילה.

 

טונות דגים נשטפים אל החוף

 

מושל פלורידה ריק סקוט הכריז על מצב חירום בשבעה מחוזות בהן החלה "פריחת האצות" ומרכז מחקר מקומי מנסה למצוא דרכים למנוע את הישנות התופעה שניצניה החלו לפני כשמונה חודשים.

 

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה