התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

"המפתח להבנת טראמפ" על הספר הראשון על דונאלד טראמפ שנכתב בעברית
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 26.01.2019 04:21
האם התופעה שנקראת דונאלד טראמפ היא אכן חידה? האם האיש לא צפוי? האם ניתן לצפות את מהלכיו, או שמדובר באדם שמצייץ מה שראה בפוקס ניוז?

יועץ התקשורת, מנהל הקמפיינים, המייעץ לשרים, חברי כנסת וראשי ערים קובי ברדה, בפרשנות מרתקת, מנסה באמצעות ספרו החדש 'המפתח להבנת טראמפ' להעניק לכם את המפתח שיפתח עבורכם את הדלת אל הבית הלבן.

 

ברדה, שהיה אחד הבודדים שחזה את ניצחונו של טראמפ, חוזר לקמפיין ומנתח את הדרך, האסטרטגיה התקשורתית, השיווקית והפוליטית בה קידם את רעיונותיו. לצורך הבנת התופעה, עושה ברדה שימוש בניסיון של למעלה מ-20 שנות עבודה כיועץ תקשורת, מנהל קמפיינים, יועץ לשרים, חברי כנסת וראשי ערים.

הספר כתוב בפרקים קצרים, שבסופם הוא מתכתב עם קטעי וידיאו (מקודדים כברקוד), דיאגרמות, טבלאות, תמונות ומראי מקום.

התופעה שנקראת דונאלד טראמפ, האאוטסיידר שטרם כיבוש הבית הלבן לא השתתף באף מערכת בחירות, ושזכה לקיתונות של בוז ולגלוג מהאקדמיה, התקשורת והאליטות החברתיות בארה"ב, היא לא באמת חידה (כפי שרבים נוטים לחשוב). למעשה, מדובר באחד הנשיאים העקביים ביותר, הנאמן למילתו והבטחתו וככזה המבטל את השפעת "מה שרואים מכאן" האופיינית לכל פוליטיקאי, בבואו להתמודד עם הבטחת בחירות שנפגשת עם המציאות.

אם אתם מחסידיו של הנשיא, משונאיו, או סתם אנשים שמנסים להבין האם יש היגיון בשיגעון - הספר מאפשר לכם אשנב לתוך ראשו של האיש החשוב בעולם, תוך קריאת מחשבותיו בצורה שתאפשר לכם להרגיש שגם אתם יכולים להסביר את הרציונל מאחורי מהלכיו בארוחת השבת, בשיחה עם משקיעים מחו"ל או סתם כשתקראו ידיעה פרשנית ברשתות החברתיות או בתקשורת המסורתית.

קובי ברדה - מעניק לנו את המפתח להבין את הכאוס שמתרחש היום בבית הלבן (צלם: טל גבעוני)

הספר מחולק לשני חלקים עיקריים. בראשון, המתחיל (לאחר הקדמה קצרה על חייו) מיום ההכרזה על הקמפיין ועד 100 ימים לאחר השבעתו לנשיא ארה"ב. החלק השני של הספר, סוקר את פעולותיו של הנשיא טראמפ בקשת מגוונת של נושאים ובהם יחסיו עם ישראל ויהדות ארה"ב, על מהפכת האנרגיה ופצלי השמן, מערכת יחסי הסחר עם קנדה, מקסיקו, סין והאיחוד האירופאי, הסנקציות על איראן ועוד...

ברדה חושף בספרו את המניע האמיתי למעבר השגרירות לי-ם, פרשיית "הקנוניה עם רוסיה", מדוע ארה"ב מתנתקת מאזור המזה"ת ועוד...

על המחבר

קובי ברדה (בן 45, נשוי+3 ). בין עיסוקיו הרבים הוא; איש יחסי ציבור, היסטוריון, בלוגר וסופר. הוא נ נולד בעיר חולון. בשנת 1998, כיושב ראש אגודת הסטודנטים של האקדמית תל אביב-יפו, היה ממנהיגי מאבק הסטודנטים להורדת שכר הלימוד באוניברסיטאות.

כמנהל קשרי הממשל של התאחדות הסטודנטים בישראל היה מי שכתב את חוק; "עידוד מעורבות סטודנטים ביום לימודים ארוך" שהוגש על ידי חברת הכנסת קולט אביטל (מפלגת העבודה) הידוע כיום כתכנית סחל"ב והוגה התכנית חינוך לפסגות.

בין תפקידיו הרבים שימש כסגן דובר עיריית תל-אביב-יפו וכדובר העמותה לתיירות. לאחר מכן שימש כדובר עיריית נתניה, שם פעל למיתוגה של העיר כ-"עיר הספורט" של ישראל והיה המקים והיוזם של הליגה הישראלית ב-כדורגל חופים, שבגינה זכה לציון לשבח, במסגרת תחרות "האריה השואג" על קמפיין כדורגל חופים.בנוסף, הוא בוגר "תוכנית רודרמן" ללימודי יהדות ארצות הברית באוניברסיטת חיפה, שם כתב עבודת את עבודת התזה על סי. קנן (Isaiah L. Kenen) המנכל הראשון והמקים של ארגון השתדלנות איפא"ק.

 

בין תגליותיו ההיסטוריות שפורסמו כלולה התרומה של השופט לואי ברנדייס והרב סטיבן וייז ל-הצהרת בלפור ו-התוכנית למימון אמריקאי לפתרון בעיית הפליטים הפלסטינים ויישובם מחדש במדינות ערב ויישוב פליטים יהודים ממדינות ערב  בישראל בשנת 1951.

ברדה מפעיל את הבלוג ודף הפייסבוק "קצרצרים על פוליטיקה וחברה" וכותב טורי פרשנות על פוליטיקה אמריקאית עבור אתר מידה. כמו-כן, הקליט מספר פרקי פודקסט לקטעים בהיסטוריה עם יובל מלכי ובהם: הפגישה, הרב והשופט שהצילו את הצהרת בלפור, המפגש של גולדה מאיר עם עבדאללה מלך ירדן ו-החרם היהודי על קוקה-קולה.

לפרטים נוספים על הספר, ניתן להיכנס לאתר US-Politics.

הוסף תגובה חדשה