התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אמריקה

מה גורם לעלייה המשמעותית במקרי הקורונה בפלורידה?
מאת: אור לאור שטרן | פורסם: 24.06.2020 17:23
בצל העלייה המשמעותית במקרי חולי הקורונה במדינה, ראשי עיר רבים מחייבים שימוש במסכה במקומות ציבוריים סגורים, ובמקרים מסויימים גם במקומות ציבוריים פתוחים

 

קרדיט: אורנה ווצ'מן, Pixabay

הטמפרטורות הגבוהות בשבועות האחרונים הוציאו את תושבי המדינה לחופים המרהיבים במדינה, אך, את נגיף הקורונה, הקיץ אינו עוצר. בניגוד לתקווה שהביעו פעמים רבות מומחים ממדינות שונות ואפילו נשיא ארה"ב, לא נראה שהחום והלחות גורמים לנגיף להתפשט באוכלוסייה.

בימים האחרונים נסגרה מסעדת "סוואן" בשל העובדה כי לא עמדה, יחד עם שתי מסעדות נוספות, בתנאי השמירה על ריחוק חברתי. ראש עיריית מיאמי, פרנסיס סווארז, ביקר במסעדה זו הזו השבוע פעמיים - הן ביום ראשון והן ביום שלישי. במהלך הביקור במסעדות נראה סווארז מדבר עם סועדים נוספים במסעדה שהורידו את המסכות או לא טרחו ללבוש מסכות כלל.

מספר חולי הקורונה בפלורידה, ובמיוחד במיאמי עלה באופן משמעותי, כאשר השבוע חצתה המדינה את רף ה-100,000 חולים. נכון להיום, 6.24.2020 יש בפלורידה יותר מ 103,000 חולים מאומתים, כרבע מהם במחוז Miami-Dade הכולל את אוכלוסיית מיאמי וסביבתה.

קרדיט: מתוך ויקיפדיה, הנתונים נמשכו על ידי "גוגל"

בעקבות המשבר החריף והעלייה המהירה בכמות החולים, ראשי עיר רבים הודיעו על חובת חבישת מסכה במקומות ציבוריים הפתוחים (כאשר אין אפשרות לבידוד חברתי) ובכל מקום ציבורי סגור.

בראיון ל-CNN הכריז ראש עירית מיאמי, סווארז: "השבוע החלטנו כי לא נמשיך בשלב 3 בפתיחת המדינה. משמעות החלטה זו היא שאיננו מתכוונים לפתוח מועדים לילה ומקומות בילוי גדולים. לא נפתח כל מקום שכולל מספר גדול של מקומות ישיבה כמו אצטדיוני ספורט או מקומות שבהם ניתן לארגן אירוע פוליטי גדול". השבוע הנשיא טראמפ ארגן לאחרונה אירועים פוליטיים, ראליס, הומי אדם באריזונה ובאוקלהומה בהם המשתתפים לא נדרשו לעטות מסכה על פניהם. 

הסיבה לעלייה המשמעותית במקרה הקורונה, לדעת ראש העיר היא הפתיחה של המקומות הציבוריים וחוסר העמידה בהנחיות ללבוש מסכה. נבחן בשבועות הקרובים את ההנחיות החדשות משנות את התמונה בפלורידה.

סוארז: חובת לעטות מסכה במיאמי

קרדיט: Pietro Valocchi

 
 

הוסף תגובה חדשה