התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אטלנטה ודרום-מזרח

הישראלי מאטלנטה שמארגן מחדש את הרפואה האמריקאית
שרות ILU | פורסם: 04.05.2012 22:19
אחרי שעשה exit יפה, קובי מרגולין התיישב באטלנטה ופנה לשוק הבריאות בארה"ב: הסטארט-אפ החדש שלו, Clinigence, מפתח טכנולוגיה למדידת ביצועי רופאים ומרפאות.

היו ימים שבהם עוד היתה ענקית הצילום "קודאק", ובימים ההם נוצרה חברת הדמיה ישראלית בשם "אלגוטק", שאחד ממייסדיה היה קובי מרגולין. בשנת 2004, כאשר של"קודאק" עוד היה כסף היא שילמה על "אלגוטק" 50 מיליון דולר - והרי לכם exit יפה.

מרגולין סיים בהצטיינות לימודי פיסיקה רפואית באוניברסיטת תל אביב ונחשב לאחד המומחים המובילים בתחום האלקטרוניקה וההדמיה רפואית.

הוא מתגורר כבר 13 שנה באטלנטה, וכבר הקים כאן שני סטארט־אפים בחממה המגוננת של אוניברסיטת ג'ורג'יה טק - המכון הטכנולוגי היוקרתי ביותר במדינות הדרום. תחילה, בשנת 2005, הקים את חברת Accelarad, המספקת שירותים רפואיים לראדיולוגים. לפני כשנתיים הקים את Clinigence. בין לבין גם יסד היזם הסדרתי הזה, ב-2008, חברה שייעצה לחברות שביקשו להחדיר טכנולוגיות רפואיות ישראליות לשוק האמריקני.

הרעיון הבסיסי ב-Clinigence הוא לספק - באמצעות טכנולוגיית ענן - תוכנה למרפאות ורופאים, המאפשרת להם להשוות את ביצועי הרופאים לפי מדדים אחידים. הוא גרף לרעיון מספר מומחים אמריקניים, בראשם פרופסור מארק בראונשטיין, מומחה למערכות בריאות בג'ורג'יה טק ויועץ בכיר לממשל ולבנקי השקעות בתחום מערכות המידע הרפואיות. לדעת בראונשטיין,  המערכת של Clinigence עשויה לשנות מן הקצה אל הקצה את מערכת הבריאות בארה"ב.

המערכת שהקים מרגולין מסוגלת לאסוף מיליוני נתונים ממקורות שונים ולעבד אותם בו־זמנית. החברה השיקה את התוכנה שלה לאחרונה, וזו מותקנת כבר ב־30 מרפאות שונות ברחבי ארצות הברית.

כפי שסיפר היזם הישראלי בראיון לעיתונאי הישראלי אסף גלעד, שפורסם בעיתון הכלכלי 'כלכליסט', מערכת הבחירות ב־2008, שסבבה בין השאר סביב משבר הביטוח הרפואי, עם התחרות הגוברת בשוק ההדמיה, הביאה אותו להקים את Clinigence.
מרגולין אינו מאמין בסוציאליזציה של מערכת הבריאות האמריקנית, וסבור כי הבעיה נעוצה במחסור ברגולציה.
הוא עצמו השקיע עד כה מכיסו 750 אלף דולר בחברה, אך הוא מגובה גם במשקיעים פרטיים - חלקם חבריו הישראלים מתקופת "אלגוטק".

מרגולין מאמין, שאטלנטה היא המקום להתחיל בו את המהפכה במערכת הבריאות האמריקאית החולה. הוא מפרגן רבות לעיר ומעיד עליה, בין היתר : "עיר קוסמופוליטית שקל לה לקבל ישראלים... נוחה יותר מבחינת עלות המחיה ביחס ליעדים ישראליים מועדפים אחרים כמו בוסטון, ניו יורק או עמק הסיליקון... והאקלים של דרום ארה"ב מתאים לישראלים".

התצלומים מאתר האינטרנט של Clinigence.
 

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
יש להקליד את האותיות/מספרים שבתמונה.