התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אטלנטה ודרום-מזרח - קהילה

ספרים, רבותי, ספרים בחינם
מאת: מאיר דורון | פורסם: 01.07.2013 05:06
"ספריית פיג'מה" היא בלי ספק אחד המפעלים משמרי השפה העברית החשובים, אם לא היחיד, בארה"ב, המקווה להשריש את השפה העברית בדור השני של הישראלים באמריקה

אלה ושחף שומעים סיפור בעברית לפני השינה: בכל חודש ספר חדשאלה ושחף שומעים סיפור בעברית לפני השינה: בכל חודש ספר חדש

 

עשרת אלפים מנויים, ישראלים-אמריקנים הורים לילדים, נרשמו עד כה לשנת הלימודים הבאה ב"ספריית פיג'מה" - ויחלו לקבל מספטמבר ספר מדי חודש והצעות למאות אירועי קריאה.

"ספריית פיג'מה" היא בלי ספק אחד המפעלים משמרי השפה העברית החשובים, אם לא היחידים, בארצות הברית, פרויקט ייחודי המיועד לילדים בגילאי 3-8 שבמשפחתם לפחות הורה אחד דובר וקורא עברית.

הנרשמים לתכנית מקבלים - חינם! - מדי חודש ספר ילדים בשפה העברית, בכוונה שיקריאו אותו לילדיהם וישמרו בעזרת הספרים את השפה העברית בבני הדור השני של הישראלים בארה"ב.

"המטרה היא חיזוק ההזדהות היהודית וההערכה לתרבות ולערכים היהודיים", מסביר אדם מילשטיין, שיחד עם אשתו גילה הגה את הפרויקט, המופק ע"י  Israeli American Council - IAC (שאדם חבר מועצת המנהלים שלה) וממומן ע"י קרן שהקימו בני הזוג מילשטיין; קרן "אבי חי"; וקרן של איל הנדל"ן היהודי ממסצ'וסטס הארולד גריספון, שכבר מפעיל תכנית דומה, The PJ Library, המעניקה עשרות אלפי ספרים בעלי זיקה לתרבות יהודית למשפחות ביותר מ-100 קהילות ברחבי ארה"ב וקנדה.

הדור השני: ילדים בערב הקראה מטעם ספריית פיג'מההדור השני: ילדים בערב הקראה מטעם ספריית פיג'מה

בשנת הלימודים שהסתיימה סיפקה ספריית פיג'מה כ-52,000 ספרים בעברית ל-6,500 משפחות ואירגנה כ-200 אירועי קריאה בבתי ספר יהודיים, במרכזים קהילתיים יהודיים ובמוסדות יהודים אחרים.

בשנת הלימודים הבאה יחולקו כ-80,000 ספרים ל-10,000 משפחות. כאמור, שלא כמו בספריה רגלים, ספריית פיג'מה נותנת את הספרים בחינם, כמתנה, והמשפחות יכולות לשמור אותם לתמיד. (לרשימת אירועי הקראה).

אירוע הקראה במרכז הקהילתי-יהודי JCDS בבוסטון
אירוע הקראה במרכז הקהילתי-יהודי JCDS בבוסטון
 

"התכנית שואפת להשריש כבר בגיל הרך את אהבת הקריאה בעברית, להעניק זמן איכות משפחתי, ולפתח דו שיח משמעותי בנושאי תרבות וערכים יהודיים", אומר מילשטיין. "ובכך ליצור קהילה של קוראים בעברית, שימשיכו בלימוד עברית ויהדות וירחיבו את מעורבותם של משפחות ישראליות-אמריקניות בבתי ספר יהודיים".

בנוסף לספרים מקבלת כל משפחה-מנוייה גם תקליטור DVD עם שירים בעברית.

ספריית פיג'מה

הספרים שנרכשו לספריית פיג'מה ראו אור בישראל ונבחרו ע"י ועדת מומחים שכללה מורים, מחנכים לגיל הרך ונציגים של משרד החינוך הישראלי. הם נשלחים בדואר ישירות לבית המשפחה. וכל ספר ודיסק מלווים במדריך להורים עם הצעות לפעילויות ונושאים לשיחה להעשרת חוויית הקריאה או האזנה.

בין הספרים השנה כמה קלאסיקות לגיל הרך, כמו: "סבא, נכד וחמור" - מאת אוריאל אופק; "סבלנותו של הלל הזקן" - מאת חתנית פרס ישראל לספרות, דבורה עומר; ו"יוסי ילד שלי מוצלח" - מאת ע. הלל. ותקליטור השירים שיישלח למשפחות יהיה "שירים קטנים" - מאת עוזי חיטמן וחני נחמיאס.

להרשמה התחברו מכאן

 

 

 

 

לכל הכתבות החדשות על ישראלים באמריקה

 

לעמוד הראשי

 

 

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
יש להקליד את האותיות/מספרים שבתמונה.