התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

אטלנטה ודרום-מזרח - חדשות

גיבורת השבוע: איך מנהלת החשבונות של ביה"ס מנעה טבח ב-800 ילדים (וידאו)
מאת: אורנית חיון | פורסם: 27.08.2013 20:17
פתיחת שנת הלימודים בארה"ב כמעט ספגה עוד טבח בבית ספר. איך הצליחה האם החד-הורית מג'ורג'יה לשכנע צעיר חמוש שכבר החל לירות לא להוציא לפועל את זממו

 Antoinette Tuff אנטואנט טאף

גיבורת השבוע בארה"ב היא אנטואנט טאף (Antoinette Tuff), (בתצלום למעלה), מנהלת חשבונות אפרו-אמריקאית בבית ספר יסודי בעיר Decatur במחוז DeKalb שבג'ורג'יה. היא הצליחה לשכנע גבר חמוש שפרץ לבית הספר והתכוון להתחיל את שנת הלימודים בארה"ב בטבח בילדים, להניח את נשקו. היא עשתה זאת בקור רוח, בחמלה, בעזרת מילים בלבד.

טאף ישבה בחדר המורים עם אחת המורות, כשלמקום התפרץ פתאום גבר צעיר, מייקל ברנדון היל, בן 20, בעל חזות מאיימת, כשבידו AK-47 - והתחיל לירות.

"זאת לא בדיחה... היום אני הולך להרוג את כולם ולמות", הוא צעק, והורה לטאף להודיע ברמקולים של בית הספר על "מצב חירום", בכוונה שהילדים יוצאו מהכיתות והוא לא יוכל להרוג בהם.

טאף לא מילאה את בקשתו, אבל לחצה על כפתור חירום נסתר שחיבר אותה למוקד המשטרה והחלה לנסות להרגיע את הצעיר הזועם.

לאחר שהמשטרה הגיעה לביה"ס, היל הבין שנפל בפח. הוא הפך להיות עצבני יותר. הוא יצא החוצה וירה לעבר השוטרים. אחר כך חזר פנימה, טען שוב את נשקו, כיוון אותו לעבר טאף ודרש ממנה "להתקשר לחדשות המקומיות".

ואז טאף החליטה לדבר.

"שאלתי אותו למה הוא עושה את זה, והוא ענה שאין לו סיבה לחיות ושהוא רוצה למות. ראיתי שהוא באמת בחור מיוסר וכואב... התחלתי להתפלל עבורו. סיפרתי לו את סיפור חיי, קשיים שעברתי בחיי, איך איבדתי את בעלי וכמה קשה להיות אם חד-הורית לילדה, ומה שעבר על הילדה שלי... 'ותראה אותי, אני עדיין חיה', אמרתי לו. רציתי שיבין שאני מבינה איך הוא מרגיש... ואז ביקשתי ממנו לספר את סיפור חייו שלו ואיך הגיע למצב כזה שהוא רוצה למות.

"הבחור התחיל להיפתח, סיפר לי על מחלתו, ושלא לקח את התרופות שלו... 'אני יודע', הוא אמר לי, 'שזה נגמר עבורי אחרי שיריתי על השוטרים'. אמרתי לו שזה לא המצב, שהוא עדיין לא פגע באף אחד, הוא לא פגע בי".

לרגע היה נדמה שהשיחה לא הועילה. היל ביקש לצאת החוצה - אבל טאף קראה לו בחזרה והמשיכה לדבר איתו. "ידעתי שאם הוא ייצא החוצה הוא פשוט יתחיל לירות", היא אמרה. 

בסופו של דבר שיכנעה אותו טאף להסגיר את עצמו לידי השוטרים, הוא עצר והאירוע הסתיים ללא נפגעים.

נשיא ארה"ב, אובמה, התקשר לטאף אישית, לשבח אותה על קור רוחה והמעשה שעשתה. "הצלת את 800 ילדי בית הספר שלך", אמר לה הנשיא.

צפו בכתבה ובראיון עם אנטואנט טאף:

 

 

תרמית ושמה "אוניברסיטת טראמפ"... קוסם היח"צ נתבע השבוע במנהטן ע"י התובע הכללי של מדינת ניו יורק בטענה שהאוניברסיטה שהקים פעלה ללא רשיון ולא עמדה בהבטחותיה להפוך את בוגריה לעשירים

 

כל הסיפורים החמים מאמריקה

 

כל הסיפורים החמים על ישראלים בארצות הברית באתר הישראלים באמריקה: ישראלים באמריקה בחדשות, בעסקים, בחברה, בפוליטיקה, בפילנטרופיה
 

לעמוד הראשי

 

וידאו וצילום מסך: ABCNews / thetejadas3 / יו טיוב

 

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
יש להקליד את האותיות/מספרים שבתמונה.