התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

בוסטון - קהילה

משפחה יהודית מבוסטון תובעת את ביה"ס: במשך שנתיים מתעלמים מהתקפות אנטישמיות על בננו
מאת: דוד חריש | פורסם: 14.08.2013 09:26
בתביעה שהגישו הורי הילד בן ה-13 מתואר, בין היתר, כיצד הוא הותקף והוכה בחצר ביה"ס ע"י קבוצת נערים שהשליכו לעברו מטבעות פני'ס תוך קריאות "יהודי קמצן"

בריונות אנטישמית בבית  ספר בבוסטון, ארה"במתוך וידאו נגד תופעות ביריוניות בבתי הספר בארה"ב

 

ביה"ס בבוסטון שבו התרחשה ההתעללות האנטישמית שנמשכה שנתייםהתביעה שהוגשה השבוע לבית המשפט בבוסטון היא ככל הנראה ראשונה מסוגה שהוגשה אי פעם בארה"ב. הורי תלמיד באחד מבתי הספר הציבוריים בעיר (בפרבר Carver) (צילום הכניסה לביה"ס, מימין) תובעים את מנהל בית הספר וסגניתו, את העירייה, את מחלקת החינוך שלה ואת המפקחת על החינוך בבוסטון, בטענה שלא עשו דבר כדי למנוע אנטישמיות בבית הספר שבו לומד בנם בן ה-13.

ההורים, ג'ניפר סורדיו (Jennyfer Sordillo) ורוברט גרוזינגר (Robert Groezinger), טוענים שמזה שנתיים בנם, תלמיד חטיבת הביניים, סובל מהתנכלויות חוזרות ונשנות, כולל התעללויות פיזית, בשל היותו יהודי.

"הבן שלנו", נטען בתביעת ההורים, "היה יעד להתקפות אנטישמיות על בסיס יומי על ידי קבוצה של נערים בבית הספר, שבאופן קבוע השמיעו נגדו השמצות דתיות ופנו אליו בהצדעות במועל יד נאצי ובקריאות get in the oven.

באחד המקרים, המתואר בכתב התביעה, הילד הוכה ומטבעות כסף של פני (1 סנט) הושלכו לעברו תוך כדי קריאות "יהודי קמצן".

במקרה אחר ראשו הוטח על ארוניות באחת מכיתות הלימוד בביה"ס.

במקרה נוסף המתואר בתביעה, אותה קבוצת נערים אנטישמיים ציירה צלב קרס בגיר מחוץ לביתם.

באופן קבוע כונה הילד dirty Jew.

 

כלום לא השתנה ב-30 שנה

אמו של הקורבן, ג'ניפר סורדיו (38), ילידת בוסטון, סיפרה שגם היא למדה באותו בי"ס וגם היא סבלה מההתעללויות אנטישמיות.
 

"כשהתחלתי להבין מה עובר על הילד בבית הספר, לא האמנתי", סיפרה האם. "חשבתי שדברים כאלה כבר לא קיימים במערכת החינוך האמריקאית... אבל מסתבר שכלום השתנה ב-30 שנה. אני לא אתן שהבן יעבור התעללויות כאלה, כמו שאני עברתי".

לטענת ההורים, הם התלוננו מספר פעמים על הבריונות כלפי בנם בפני מנהל ביה"ס ורשויות החינוך בעיריית בוסטון, אך הם "לא עשו שום מעשה כדי לעצור את המתרחש בבית הספר". הדבר היחיד שנעשה הוא שניתן לתלמיד אישור לאכול את ארוחת הצהרים שלו בחדר המורים ולא יחד עם שאר התלמידים. התביעה הוגשה נגד מחלקת החינוך של עיריית בוסטון, מנהל בית הספר, המפקחת והעוזר הראשי.

מבחינה משפטית, התביעה טוענת שהופרו זכויות החוקתיות של הילד בכך שהרשויות הממונות על חינוכו לא מנעו הטרדה ובריונות הנובעים ממניעים דתיים והתעלמו מכך בכוונה תחילה.

עוה"ד ג'וזף סולמן (Joseph Sulman), התובע בשם המשפחה פיצוי כספי, טוען שלא מדובר כאן במעשה בריונות 'רגיל', אלא בבריונות אנטישמית - מה שעושה אותו ואת ההתחמקות מטיפול במקרה חמור ביותר. ואילו את הרשויות הוא מאשים באי מילוי הוראות החוק למניעת Bullying בבתי הספר.

כתב הגנה אמנם טרם הוגש, אך מחלקת החינוך בבוסטון מיהרה להודיע ששניים מהנערים שהוזכרו בכתב התביעה יועמדו לדין באשמות של תקיפה כנגד הילד.

 

האם לא הגיע הזמן שארה"ב תכיר בירושלים כבירת ישראל?... על רקע חידוש השיחות הישירות בין ישראל לפלסטינים, העלו 5 חברי בית הנבחרים האמריקאי - 3 דמוקרטים ו-2 רפובליקנים - הצעת חוק להכיר בירושלים כבירת ישראל ולהעביר לשם את שגרירות ארה"ב. "החוק יביע את מחוייבותו של בית הנבחרים של ארה"ב למדינת ישראל ולאחדותה של ירושלים", אמר אחד מיוזמיו. האם זה יעבור?

 

 
מחמם לב: טיסת החיילים מניו יורק הביאה 125 חיילים לצה"ל... הצעירים היהודים מארה"ב ומקנדה יצטרפו לכ-900 חיילים בודדים מצפון אמריקה שמשרתים כיום בצה"ל, ורובם מתכוונים לבקש לשרת ביחידות קרביות

 

לעמוד הראשי

 

צילום מסך: bullyingwellstopit / יו טיוב; צילום ביה"ס: מחלקת החינוך של Carver

 

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
יש להקליד את האותיות/מספרים שבתמונה.