התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

בוסטון - חדשות

לא מפסיקים לרוץ בבוסטון (וידאו)
שרות ILUSA | פורסם: 26.05.2013 10:00
למעלה מ-3,000 רצים, שלא הצליחו להגיע לקו הסיום במרתון בבוסטון בחודש שעבר, עקב פיגוע הטירור שהתרחש במהלכו, השלימו את הריצה במקום שבו נפסקה

גומרים את המרתון בבוסטון

לפני כחודש וחצי נקטע מירוץ המרתון המסורתי בבוסטון. פיגוע הטירור שהתרחש ליד קו הסיום, כאשר רוב הרצים התקרבו לשם, שהרג 3 ופצע 260 בני אדם (שעשרות מהם עדיין מאושפזים), עצר מיד את המירוץ.

בשבת הגיעו למעלה מ-3,000 רצים, שלא הצליחו להגיע לקו הסיום, כדי להשלים באופן טקסי, אך רב משמעות, את הקטע האחרון במירוץ וחצו את קו הסיום שסומן מחדש.

"שום מחבל לא יעצור הריצה הזאת", אמר אחד המשתתפים באירוע שנקרא OneRun. "הגעתי לכאן קודם כל כדי להוקיר את הקורבנות ולהודות לכוחות ההצלה. הייתי כאן כשפצועים היו מונחים מכל עבר, ואין מילים לתאר את המהירות, היעילות והמסירות שבה פעלו השוטרים ומכבי האש וכולם".

"רק עכשיו אני מרגישה שבאמת הרווחתי את המדליה שלי", אמרה רצה אחת, לאחר שחצתה את קו הסיום שלצידיו התגודד קהל המריע. "רציתי לחצות את קו הסיום כדי להראות לכל מי שחושב שיוכל לפגוע בארה"ב באמצעות פעולות טירור, שאנחנו לא מפחדים ואנחנו לא מתכוונים לוותר על החופש שלנו".

הריצה החלה כמייל לפני קו הסיום, והרבה משתתפים הסתפקו בהליכה בין הטיפות במזג האוויר הקודר-משהו.

"בשבילי לסיים את הריצה כפי שתוכננה, גם אם באיחור, זה כמו ריפוי מהטראומה", שח אחד הרצים. "הייתי במרחק פחות מחצי מייל מקו הסיום, זה המרתון העשירי שלי - ואז נשמעו הפיצוצים. להזכר שוב באירוע המחריד זו דרך להחלים ממנו ולהמשיך הלאה... לרוץ הלאה".

משטרת בוסטון וה-FBI איבטחו בכוחות גדולים את המרתון החוזר, חוששים ממטורף שיחקה ויחזור על מעשי האחים הצ'צניים צ'רנייב. "זה מאוד אמוציונלי לראות את הרצים ואת האנשים שמריעים להם", אמר אחד ממפקדי המשטרה, והזכיר את השוטר - ההרוג הרביעי - שנהרג במסע הבריחה של האחים המחבלים.

בקו הסיום הבטיחו כולם לכולם, רצים לקהל והקהל לרצים, לחזור בשנה הבאה ולוודא שהמרתון של בוסטון ירוץ לנצח.

צפו בכתבה בנושא:

 

חודש לפיצוץ במרתון בבוסטון: פריחת הריצות הארוכות... "לא ניתן לטירור להפחיד אותנו", הוא המסר של כ-2.5 מיליון רצים שירוצו השנה במרתונים וחצאי-מרתונים ברחבי ארה"ב, גידול עצום בענף שסבל מירידה בהשתתפות

 

הסיפור המלא! נפתרה התעלומה: במלאת 10 שנים להתקפות 9/11, המחבלים מבוסטון רצחו 3 צעירים יהודים (וידאו)

 

ה'מכתב' המצמרר שחרט המחבל מבוסטון על דופן הסירה שבה הסתתר... רגעים לפני שנורה ונתפס ע"י כוחות הביטחון בבוסטון, כשהוא פצוע וזב דם, דז'וחר צ'רנייב, בן ה-19, חרט את וידויו על דופן העץ של הסירה שבה הסתתר במעגן פרטי בפרבר של בוסטון. דבריו הקצרים מלמדים שעומק החדירה האיסלאמית לארה"ב אולי לא מוערך כראוי. אירופה אולי כבר כאן מזמן

 

לעמוד הראשי

 

צילום מסך ווידאו: WCVBtv / יו טיוב

 

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
יש להקליד את האותיות/מספרים שבתמונה.