התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

למה ההשקעות הזרות בורחות מארה"ב?
מאת: אביב רייזמן, פרשן כלכלי | פורסם: 29.10.2013 04:18
בוושינגטון ישתמשו בכל התחמושת ב"פסגת המשקיעים", כדי לנסות לעצור את בריחת ההון הגלובלי מארה"ב. האטרקטיביות של ארה"ב כיעד להשקעות כבר לא מובנת מאליה

המשקיעים הזרים בורחים מאמריקה

 

אפילו הנשיא מודאג, שלא לדבר על גורמים כלכליים בכירים. הסימנים מתרבים שארה"ב כבר אינה אפקטיבית כל כך למשקיעים זרים. הכלכלה הגדולה בעולם מפגרת אחרי כלכלות אחרות במירוץ אחר ההון הגלובלי. האטרקטיביות של ארה"ב כיעד להשקעות כבר לא מובנת מאליה.

על רקע זה זומנה לסוף השבוע בוושינגטון "פסגת משקיעים", ראשונה מסוגה, שאירגן משרד המסחר האמריקני תחת הכותרת "חוזרים להשקיע בארה"ב" ועם ההבטחה 'לשמן' את דרכם של משקיעים זרים חדשים בביוקרטיית סוכנויות הפדראליות הכלכליות. לפני המשקיעים שיבואו תופיע הצמרת הכלכלית של אובמה, בראשות שר האוצר ג'ק לאו ושרת המסחר פני פריצקר.

נאומיהם יכללו את הטיעונים המסורתיים בעד השקעות בארה"ב - שוק הצרכנים העצום שלה והמערכת המשפטית היציבה. המשקיעים הזרים מצידם יצביעו על כך שארה"ב איבדה את יתרון התחרותיות שלה, בגלל מס תאגידים גבוה ששיעורו (המכסימלי) עלה תחת שלטון אובמה ל-35%.

ב־2012, ארה"ב משכה השקעות זרות ישירות בסך 166 מיליארד דולר - צניחה של 28% לעומת 2011 ופחות גם מ-2010. קצב ההשקעות הזרות ב-2013 צפוי להיות נמוך אף יותר; ב-6 החודשים הראשונים של השנה הושקרעו ביבשת פחות מ-66 מיליארד דולר בהשקעות זרות, לעומת 84 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד. הירידה הבולטת ביותר היא בהשקעות אירופאיות בארה"ב שירדו לשפל חסר תקדים.

הסיבות לכך מרובות, אך בראשן ההתאוששות הכלכלית האטית מדי בארה"ב ובאירופה, והשיתוק הפוליטי שמאיים על המדינה מדי כמה חודשים סביב העלאת תקרת החוב.

"פסגת המשקיעים" תהיה יריית פתיחה לקמפיין חדש שיציג "אמריקה חדשה" הפתוחה למשקיעים זרים המביאים איתם השקעות חדשות.

 

חברה ישראלית תמכור חשמל ללוס אנג'לס... עסקת אנרגיה ירוקה בסך 13 מיליון $ בין חברת האנרגיה הישראלית "אורמת טכנולוגיות" לבין חברות חשמל בלוס אנג'לס, תאיר ב-20 השנים הבאות 22,000 בתים

משדרגים את הניגוב: "סברה" תשקיע 86 מיליון $ בפיתוחי חומוס
... עתיד החומוס בארה"ב נראה מבטיח, עם גידול של 25% במכירות ב-3 השנים האחרונות, וענקית החומוס הישראלית-אמריקנית מסבה גידולי טבק בוירג'יניה ופותחת מכון מחקר

 

למדור הכלכלה והעסקים
 

למוסף ישראלים באמריקה

מומלצי החודש בבתי הקולנוע בארה"ב וחדשים ב-DVD

למוסף סגנון חיים - בריאות, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות, על השולחן

 

לעמוד הראשי


עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

 
צילום: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה