התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

שלוף את הקרדיט-קארד
שרות ILUSA | פורסם: 05.11.2013 01:23
ניר פסכה, ישראלי-אמריקני תושב לוס אנג'לס, מצא את הנישה שלו בתחום סליקת האשראי לחברות ובעלי עסקים, והוא דוחק משם את כל מה שבעיני ישראלים הוא לא הוגן

כרטיסי אשראי

אין בעל עסק ישראלי-אמריקני שלא נתקל במוראות חיובי הקרדיט-קארד: ביטולים בלתי מוצדקים, אחוזי עמלה קורעים, וכשצריך אותם - את חברות סליקת האשראי - לרוב אין עם מי לדבר.

לנישה הבעייתית הזו נכנס ניר פסכה, ישראלי-אמריקני תושב לוס אנג'לס - ומצא שוק קשוב ופתוח. באמצעות שירות לקוחות נגיש וזמין תמיד, טיפול חם ואיכפתי בבעיות גביה, ועמלות חסרות תחרות הוא יצר לעצמו כבר אלפי לקוחות מרוצים.

הבעיה בהא הידיעה בכל מה שקשור לחיובי קרדיט-קארד מנקודת מבטו של בעל עסק או חברה, הוא הסכנה שהחיוב לא יכובד או יבוטל מכל סיבה שהיא ע"י הלקוח. חברות האשראי פועלות על פי מדיניות מובהקת שניצבת לצד לקוחות (גם אם אינם צודקים) ונגד בעלי העסקים.

ניר פסכהאיך ניתן, ניר, להקטין את סיכון ביטול עסקה שנעשתה באמצעות קרדיט-קארד?
ניר פסכה: "הדבר החשוב ביותר הוא לרשום את מספר הטלפון של העסק ואת הכתובת בצמוד לשם החברה ולחיוב, כדי שיופיעו בחשבון כרטיס האשראי של הלקוח. במידה ויש בעיה הלקוח יתקשר לבעל העסק ישירות, ולא לאיזה מרכז סליקה ששם אין סיכוי שיקבל טיפול שעשוי לרצות אותו לא לבטל את החיוב".

כשהקים את החברה שלו, ניר החליט שאצלו לא יהיו "דמי ביטול" או "קנסות", לא "דמי הרשמה" ולא 'ליסינג' על מכונות חיוב האשראי ולא חוזים מעיקים וכובלים. והחיובים מגיעים היישר לחשבונות הבנק של העסק או החברה תוך 24 שעות.

כל הדברים הללו אינם ברורים מאליו בחברות סליקה אחרות, ובוודאי שלא בשירותי הסליקה היקרים והאיטיים שמציעים הבנקים, שגם כופים על לקוחותיהם מחוייבויות וחוזים ארוכי-שנים שקשה מאוד להשתחרר מהם. "לפעמים אני נמצא מול לקוח שכדי 'להשתחרר' מחברת הסליקה לו נדרש לשלם מאות דולרים", מספר ניר. "במקרים כאלו, אני עוזר לו להיחלץ מזה, פשוט משלם מכיסי חלק מהסכום ואת החלק השני הלקוח מכסה תוך זמן קצר באמצעות תשלומי העמלות הסבירים יותר".

עידן האינטרנט כבש גם את תחום סליקת האשראי, וניר כבר מציע מיכשורים המאפשרים גביות כרטיסי אשראי באמצעות סמארטפונים ודרך האינטרנט.

קרדיט קארד'סמהי הטעות הנפוצה ביותר הקשורה בחיובי קרדיט-קארד?
ניר פסכה: "רוב בעלי העסקים טועים לחשוב, שהאחוז הנגבה מחיוב שעשו לקרדיט קארד הוא אחיד ושווה. במציאות ישנם 6 רמות חיוב המופעלות ע"י חברות כרטיסי האשראי, תלוי בסוג הקרדיט-קארד שבו משתמש הלקוח; וכל בעל חברה צריך להיות מודע לזה. כך, למשל, בחיוב פיזי של כרטיס העמלה היא 1.08%, בעוד שאותו חיוב באינטרנט יעלה לבעל העסק כמעט 2%".

פרטים נוספים על חברת סליקת האשראי של ניר

ניר פסכה ישמח להשיב אישית לשאלות קוראי  IsraeliLifeUSA בטל': 1-800-966-6168
או באי-מייל מכאן

 


למוסף ישראלים באמריקה

למוסף העסקים והכלכלה

מומלצי החודש בבתי הקולנוע בארה"ב וחדשים ב-DVD

למוסף סגנון חיים - בריאות, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות, על השולחן

 

לעמוד הראשי

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום
 

צילומים: freedigitalphotos.net


 

הוסף תגובה חדשה