התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

סימני נדל"ן: יצחק תשובה קנה את בניין בית המשפט בניו יורק
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 10.12.2013 18:53
המיליארדר הישראלי-אמריקני רכש מעיריית ניו יורק את המבנה ההיסטורי בן 116 השנים שבשדרת ברודווי, הבטיח לשמר אותו וישקיע 400 מיליון כדי להפוך את ייעודו

יצחק תשובה

איש העסקים הישראלי-אמריקני, המיליארדר יצחק תשובה, עמד השבוע במרכזה של עסקת הנדל"ן הגדולה ביותר שבוצעה בניו יורק: חברת ההשקעות שלו, "אלעד גרופ", חברה ל-R. Donahue Peebles - ורכשה מעיריית ניו יורק את הבניין ב-346 Broadway שבשכונת טריבייקה היוקרתית, בו פועל כיום בית המשפט הפלילי של ניו יורק (בתצלום למטה). הבניין משתרע על פני שטח של כ–430 סקוור-פיט. לאחר שהשופטים יתפנו משם, מתכוונים תשובה ושותפיו להפוך את המקום ללפרויקט מגורים יוקרתי, שיכלול כ–100 דירות ושטח מסחרי.

הבניין ב-346 Broadway שבשכונת טריבייקה היוקרתית, בו פועל כיום בית המשפט הפלילי של ניו יורק

תג המחיר: 200 מיליון דולר. עוד כ-400 מיליון דולר יידרשו לשימור הבניין, שהוקם ב-1898 ונחשב מבנה היסטורי,  ולמימוש הפרויקט. הרווח הצפוי מהפרויקט הוא 200 מיליון דולר.

וכך, בשעה ששותפו לשעבר לפרויקט הכושל "פלאזה לאס וגאס", נוחי דנקנר, מאבד את השליטה באי.די.בי ועלול להכריז על פשיטת רגל, תשובה (66) ממשיך לעשות עסקות ענק. מאז הפך לטייקון אנרגיה בעקבות תגליות הגז הטבעי בישראל ולאחר 'תספורת' של כ–65% שחתך למשקיעים שלו, תשובה נחשב אחד מאנשי העסקים המחוזרים ביותר בישראל ובעולם.

את העסקה בניו יורק ביצע תשובה באמצעות זרוע הנדל”ן הפרטית שלו בארה"ב, "אלעד גרופ". השותפה לעסקה היא חברת השקעות ואחזקות בניהול אפרו־אמריקנים, המנהלת נכסים בשווי של מאות מיליוני דולר בניו יורק, בבירה וושינגטון, בלאס וגאס ובמיאמי. את מימון הרכישה לקח עלך עצמו בנק ההשקעות האמריקני "גולדמן סאקס", שיקצה לה בשלב הקנייה 140 מיליון דולר.

העסקה מסמנת המשך המפנה בהתנהלותו העסקית של תשובה בארה"ב לאחר שבשנתיים האחרונות עסק בעיקר במימושים, שהמפורסם בהם היה מכירת זכויותיו בפרויקט הדגל שלו, "פלאזה ניו יורק", לקבוצת השקעות הודית תמורת 220 מיליון דולר.

לאחרונה רכש תשובה גם מגרש במערב מנהטן תמורת 170 מיליון דולר, שעליו יוקם פרויקט מגורים ומסחר בעלות של 650 מיליון דולר.
 

איך להטען רוחנית?... ארגון "הידברות לוס אנג'לס" מפיק זו השנה השלישית, במקביל לכריסמס הנוצרי, סופשבוע של רוחניות ופינוק למוח ולגוףיאללה יאללה, דודו אהרון מגיע לאמריקה... זמר מחונן, אחד הבולטים במוסיקה המזרחית בישראל בשנים האחרונות, אחד הרווקים המבוקשים בישראל, דודו אהרון חוזר ללה-לה לנד בסיבוב הופעות ראשון מחוף-אל-חוף

למה ההשקעות הזרות בורחות מארה"ב?... בוושינגטון ישתמשו בכל התחמושת ב"פסגת המשקיעים", כדי לנסות לעצור את בריחת ההון הגלובלי מארה"ב. האטרקטיביות של ארה"ב כיעד להשקעות כבר לא מובנת מאליה

 


עוד כתבות במדור העסקים והכלכלה

למוסף ישראלים באמריקה

לעמוד הראשיעשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום
 

צילומים: ויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה