התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

הסכם ישראלי-אמריקני יפיל ברשת ישראלים בעלי חשבונות ב-2 המדינות
מאת: שלומי אמיר, פרשננו הכלכלי | פורסם: 19.02.2014 00:03
הסכם כלכלי חדש מקווה לסתום את כל ה'חורים' המאפשרים לבעלי אזרחות כפולה, ישראלית ואמריקנית, להלבין הון ולהתחמק מתשלומי מס

העלמות מס והלבנות הון בין ישראל וארה"ב

העקרון הוא כזה: כל הבנקים בישראל ידווחו לרשות המס בארץ על כל חשבון קיים או חדש שייפתח ע"י אזרח אמריקני, גם אם הוא בעל אזרחות נוספת ישראלית. ישראל תמסור את המידע ל-IRS בארה"ב.

ב'תמורה' ידווחו הבנקים ורשות המס בארה"ב על כל חשבון שנפתח ע"י אזרח ישראלי לרשות המס בישראל.

ההסכם יכלול סנקציות קשות, קנסות עתק, נגד מוסדות בנקאיים ישראלים שלא יעמדו בהסכם; מדיניות שהאמריקנים מקיימים גם ביחס לבנקים אמריקנים שנתפסו מסייעים ללקוחותיהם להעלים מס.

זהו המצע של הסכם כלכלי שנתפר בימים אלה בין משרדי האוצר בישראל ובוושינגטון, במטרה לעצור את אפשרויות הלבנת ההון והתחמקות ממס שאפשריות כיום לבעלי אזרחות כפולה ישראלית-אמריקנית, תוך ניצול החורים בין מערכות הבנקאות וגביות המס של שתי המדינות.

ההסכם יהווה השלמה לתקנת FATCA, שבעיקרה היא דרישה מבנקים בעולם להעביר לארה"ב מידע על לקוחות אמריקנים שלהם (כתנאי לפעילותם של הבנקים בארה"ב).

כבר עתה, ישראלים-אמריקנים המבקשים לפתוח חשבון בנק בישראל נדרשים לחתום על הצהרה/התחייבות לדווח על הכספים שהם מפקידים בחשבונם הישראלי ל-IRS, והבנקים עצמם מעבירים פרטי כל חשבון למשרד האוצר בארה"ב.

"ההסכם החדש ימסד את אופן המעקב אחרי ישראלים ואמריקנים המנהלים חשבונות ב-2 המדינות", מסביר בנקאי ישראלי בניו יורק, המאמין שלהסכם המתגבש תהיה השפעה דרמטית על המלחמה בהעלמות מס והלבנות הון בישראל. עם זאת, לדבריו, ההסכם דורש שינויים בחקיקה בישראל - תהליך לא קצר.

מיליונר ישראלי-אמריקני הודה: "העלמתי מסים מארה"ב בעזרת בנקים ישראלים"... צבי שפרלינג, שיחד עם אחיו יעקב, הבעלים של חברת Maxim Lighting מלוס אנג'לס, הורשע על פי הודאתו, בהעלמת לפחות 4 מיליון $ בעזרת בנק לאומי ובנק המזרחי

9 שנים לאחר שנמלט למיאמי, הוחזר מעלים המס לישראל... כדי להמנע מהליך ההסגרה בבית משפט אמריקני, הסכים אהרון בראשי (63), לשעבר קבלן ירושלמי, לחזור ולהשפט בישראל מרצונו על עבירות המס שבגינן ברח לארה"ב

למה הכסף האמריקני בורח מישראל?
... בשנה האחרונה משכו אזרחים אמריקנים כ-4 מיליארד $ מחשבונות הבנק שלהם בישראל. רואה החשבון הישראלי-אמריקני, מאיר רענן, מסביר למה ועל מה הלחץ

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

לכל הסיפורים החמים מאמריקה


למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים וזוגיות, רוחניות, הורות ועוד

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילום ואיור: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה