התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

איך המהנדס מאינטל הפך למנטור בינלאומי להצלחה
מאת: אור אייקהורן שטרן | פורסם: 05.03.2014 18:00
ערן שטרן ויתר על משכורת שמנה לאחר פגישה עם קוראת בכף היד. בראיון איתו הוא מדבר על השקר של עולם ההיי טק ועל המפתח למימוש אישי. בדרך להצלחה

ערן שטרן - מפתח להצלחהערן שטרן - מפתח להצלחה

 

לערן שטרן היה הכל: משרת ניהול בכירה ב"אינטל" העולמית, משכורת שמנה, חופשות ונסיעות מסביב לעולם.

אבל למרות שכולם מסביבו העריצו אותו ואף קינאו בהצלחתו, הוא לא היה מאושר. בהחלטה אמיצה, עזב שטרן את "כלוב הזהב" ויצא לחפש את יעודו האמיתי.

פגישה מקרית עם קוראת בכף היד שינתה את חייו כשחזתה: "אתה תדריך אנשים להצלחה".

כיום, שטרן הוא מנטור בינלאומי להצלחה עסקית והגשמה אישית. את הרצאותיו שמעו מעל 150,000 בישראל ובארה"ב , וספרו "להגשים" הוכתר כרב-מכר לאחר שנמכר ב-15,000 עותקים.

כעת הוא מדבר על השקר של עולם ההיי טק, המפתח למימוש אישי וגם חושף לראשונה מה (לעזאזל) גרם לו לתלות מאות דולרים על עצים ברחבי ת"א.

בסדנאות האינטרנטיות של ערן שטרן להצלחה כלכלית צופים ישראלים מכל העולם: מנכ"לים בכירים שרוצים לשפר את ביצועיהם העסקיים, שכירים שרוצים להקים עסק וישראלים-אמריקנים שמעוניינים "לעשות את זה" בארה"ב. לכולם, שטרן מהווה מודל להצלחה והוא מוביל אותם באמצעות שיחות סקייפ או הרצאות אונליין בדרך ל"הגשמת החלומות הנועזים ביותר".

הוא מעיד על עצמו שהוא "תוצר קלאסי של החינוך השמרני המוכר". ואכן, לפני 9 שנים הוא נחשב להתגשמות חלומה של האם הפולניה: מהנדס, בית גדול, משרת ניהול בינלאומית, בונוסים, אופציות ומשכורת שמתקרבת לחצי מליון ש"ח בשנה – וכל זה בגיל 32 בלבד.

"כאן הגיע האבסורד לשיאו", מספר שטרן. "לכאורה הגעתי לשיא הקריירה שלי, אבל למעשה הייתי עבד. קיבלתי את השוק שלי כשבני הקטן, ניר, חגג יום הולדת. פתאום קלטתי שעברו שנתיים מאז שהוא נולד והבנתי שאני בקושי מכיר אותו".

ערן שטרן בהופעה

הניסוי המפתיע: כסף כן גדל על העצים

עטיפת ספרו של ערן שטרן, להגשיםשטרן, עוד לפני אבל בייחוד מאז שפירסם את רב המכר שלו "להגשים" (עטיפת הספר בתצלום מימין), נחשב ע"י רבים למנטור המוביל בארץ לחופש כלכלי. הוא אחראי, בין היתר, על אחד הניסויים המפתיעים שהתרחשו בישראל - במסגרתו בדק מה יקרה אם אנשים יגלו שכסף גדל על העצים.

עבור הניסוי הוא נפרד מכמה מאות דולרים ותלה שלל שטרות בודדים של דולר על עצים בשדרות רוטשילד בת"א. "סיקרן אותי לראות האם אנשים יסכימו להיות עשירים יותר ברגע שההזדמנות הנכונה תופיע מולם", הוא מסביר. "אין דרך יותר טובה לעשות זאת מפשוט לתת לאנשים כסף בחינם ולראות מה יקרה".

כפי ששטרן חזה, הניסוי הוכיח שאנשים אוהבים להתלונן על מצבם, אבל ברגע האמת יוותרו על כסף שמוגש להם בחינם. "אף אחד לא בא לקחת. לא האמנתי למראה עיני. אנשים עברו, הסתכלו, חייכו והיו מובכים. אבל לאחר מכן המשיכו בדרכם. היחידים שהעזו לקטוף את השטרות מהעצים היו ילדים קטנים או הומלסים. אנשים פשוט מפחדים מהלא מוכר".
גם שטרן בעברו חשש מהלא מוכר והוא לא נטש בקלות את חייו הקודמים.

השינוי בחייו אירע עם סיומו של פרויקט בינלאומי גדול שניהל. הוא נשלח למספר חודשים לארה"ב עם משפחתו, שם נפקחו לו העיניים.

מספר ערן שטרן: "נדהמתי ממה שראיתי שם. זו אותה החברה אך העובדים מגיעים ב-8 בבוקר למשרד וב-5 אחה"צ הם יוצאים הביתה. להתקשר אליהם אחרי העבודה? שעות נוספות? עבודה בסוף שבוע? אין דבר כזה. בארץ אנחנו 'קורעים את התחת' מבוקר ועד לילה כי ככה שוק העבודה מכתיב לנו. הבלוף הגדול נחשף בפני. מסתבר שהייתי צריך לנסוע לקצה השני של העולם כדי להבין את זה.

"התחלתי לתהות שמא אני מבזבז את החיים שלי והתחלתי לחפש תשובות. חבר טוב שעבר תהליך דומה סיפר לי שהוא ביקר אצל קוראת בכף היד. בשבילי, כמהנדס 'מרובע', ללכת לקוראת בכף היד זה כמו לבוא עם חזיר לבית הכנסת ביום כיפור. אבל הייתי כל כך אבוד שהייתי מוכן לנסות הכל. היא אמרה לי, 'אתה הולך להיות מנטור מפורסם ותדריך אנשים להצלחה'. לא היה לי מושג על מה היא מדברת אז גלשתי בגוגל לבדוק מה זה 'מנטורינג'. ואז קראתי לראשונה על בוב פרוקטור".

ערן שטרן והמנטור שלו בוב פרוקטור כשלמד בהדרכתו במיאמי

ערן שטרן והמנטור שלו בוב פרוקטור כשלמד בהדרכתו במיאמי

הפגישה עם בוב פרוקטור במיאמי

ערן שטרן ממשיך לספר: "הבנתי שאני רוצה לעזוב, אבל הייתי משותק מפחד. אזיקי הזהב של ההיי טק הכבידו על הידיים שלי. זה היה נראה אז כמו הימור מטורף, להשאיר את כל מה שבניתי במשך 9 שנים מאחורי - את המשכורת, הבונוסים, האופציות וההטבות, בשביל איזה קול פנימי שאומר לי להגשים את עצמי. כולם חשבו שירדתי מהפסים, שאני מסתכן, שאני לא אחראי. אמרו לי: יש לך הכל – מה אתה מחפש לעצמך צרות?...

"אבל לא יכולתי לשאת את המחשבה שאני ממשיך, בכל בוקר, להתפשר על החיים שלי. ואחרי 9 שנים בהן ביססתי קריירה מפוארת באינטל, התפטרתי והתחלתי לבנות את העסק הראשון שלי מאפס".

כמה חודשים לאחר שעזב הוא נתקל ערן בהזדמנות ללמוד באופן אישי מבוב פרוקטור בארה"ב. פרוקטור, כוכב הסרט "הסוד", נחשב לאחד המנטורים המובילים בעולם להשגת יעדים והתפתחות אישית. "ללמוד עם בוב באופן אישי עלה כ-100,000 ש"ח", מגלה שטרן. "זה היה בדיוק הסכום שאותו קיבלתי כפיצויים לאחר שנות העבודה באינטל. זה היה הסכום שבניתי עליו כדי להחזיק את עצמי עד שאצור הכנסה שתחזיק אותי כלכלית. לאחר התלבטות החלטתי שאני הולך על זה, אבל לא לבד. הוספתי עוד 2,000 דולר וגם ויקי, אשתי, הצטרפה אלי להרפתקה.

"המפגשים עם פרוקטור היו פוקחי עיניים וגרמו לי להבין מה אני באמת רוצה: להעביר את הידע הזה לאחרים ולעזור להם להצליח יותר בחייהם. כשחזרתי לארץ הייתי יותר מפוקס על הכיוון שלי. גיליתי שיש עולם שלם של עצמאיים, יזמים ובעלי עסקים שחיים מחוץ ל"קוביות" של משרדי העבודה בחיפוש אחר הזדמנויות וצמיחה.

"לאט לאט משהו התחיל להתעורר בי. אותו חיידק יזמי שתמיד היה שם. לפתע הבנתי שהביטחון שלי עולה, אני לומד דברים חדשים על עצמי, ואפילו גיליתי שאני יודע לדבר מול קהל. השיא היה כשלראשונה בחיי התחלתי להרוויח כסף ממקורות חדשים שלא ידעתי על קיומם. גיליתי שאפשר ליצור כסף שלא רק דרך מקום עבודה קונבנציונאלי!

"הביטחון שלי עלה דרמטית. זה גם עשה לי פלאים במערכות היחסים עם אשתי והילדים, ועם עצמי. בתקופה הזו, השתחררו אצלי הרבה מחסומים. ממש התחלתי מאפס. לקוח ראשון ועוד לקוח, פרויקט ועוד פרויקט. ניסיתי המון כיוונים, המשכתי להיפגש עם הרבה אנשים חדשים, ללמוד ולנסות להבין איך אני מצליח ליצור לעצמי הכנסה שתהיה שווה לפחות למה שהיה לי באינטל.

"לאט לאט הסדנאות שלי החלו להתמלא. גיליתי שיש המון אנשים כמוני שרוצים לדעת את הסוד להצלחה כלכלית. עד היום נחשפו לתכנים שלי יותר מ-150 אלף בני אדם בישראל וארה"ב, בין בהשתתפות בסדנה ובין בהאזנה ברשת. הספר שלי "להגשים" הפך לרב מכר בישראל ונמכר ב-15,000 עותקים עד כה".

ערן שטרן בחברת עוד מנטור בינלאומי נודע, רובין שארמהערן שטרן בחברת עוד מנטור בינלאומי נודע, רובין שארמה

 

איך כל זה מדבר אל ישראלים בארה"ב המבקשים ליצור לעצמם חופש כלכלי?

ערן שטרן: "בארה"ב יש הרבה ישראלים שחולמים להצליח יותר. לרבים מהם יש עסק, רבים מהם יזמים, או עוסקים בנדל"ן. הם מתחברים לוובינרים או לסדנאות האינטרנטיות שלי ומקבלים תמיכה גם דרך הסקייפ. יש הרבה מנטורים אמריקאים אבל יש חשיבות להבנת התכנים בשפת האם. בקרוב אני אקיים שידורים חיים של הרצאות שיגיעו גם לארה"ב".

שטרן מספר, כי התופעה חלחלה גם לקהלים חרדים ודתיים בארה"ב. "גם הם מעוניינים להכיר את סודות הפרנסה. לאחרונה הוזמנתי להיות דובר בכנס השליחים העולמי של חב"ד שהתקיים בניו יורק. מסתבר שהרבה מהתכנים שאני מלמד משיקים לחוכמות עתיקות שקיימות ביהדות וזה מתחבר להם".

קוראי Israeli Life USA יכולים לקבל גישה בחינם ללמעלה מ-40 הרצאות מוקלטות של ערן בלחיצה כאן.

לפרטים נוספים היכנסו לאתר האינטרנט של ערן

אילן קאר רץ מלוס אנג'לס לקונגרס‬... בנם של פעילים ישראלים-אמריקנים ותיקים בארה"ב, יתחרה על הכסא היוקרתי של מחוז 33 בלוס אנג'לס בבית הנבחרים האמריקני. מועמד משלנו

הנשק הישראלי נגד "שבוע האפרטהייד הישראלי" בארה"ב: 13 חיילים... למרות ירידה בעניין הציבורי, הושק השבוע שוב "שבוע האפרטהייד הישראלי" בצפון אמריקה, וב-21 קמפוסים צפויים הפגנות שבמרכזם קריאה להטלת חרמות על ישראל

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

לכל הסיפורים החמים מאמריקה

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

 

הוסף תגובה חדשה