התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

"אלפי ישראלים מבקשים להשקיע בנדל"ן בארה"ב"
מאת: אור אייקהורן שטרן / צילם: סיון פרג' | פורסם: 29.03.2014 18:14
ועו"ד אילן גלזר מסייע להם בכך, ומלווה מאות משקיעים ישראלים לעסקאות נדל"ן ברחבי ארה"ב. מה כל כך קוסם לישראלים בשוק האמריקאי? ראיון מיוחד

עו"ד אילן גלזר: הנהירה לארצות הבריתעו"ד אילן גלזר: הנהירה לארצות הברית

 

נראה שההתעניינות בשוק הנדל"ן האמריקאי לא מפסיקה להסעיר את המשקיעים הישראלים.

"ההתאוששות של מחירי הנדל"ן בשוק האמריקאי יוצרים תחושת כדאיות להיכנס להשקעות טובות ברגע האחרון, לפני שהמחירים יחזרו לרמתם שלפני המשבר", אומר עו"ד אילן גלזר, שמשרד עורכי הדין שלו, "גלזר ושות'", מתמחה בעסקאות נדל"ן בארה"ב.

ממשרדו בקומה 37 של גורד השחקים הגבוה בישראל, עו"ד גלזר מלווה משקיעים ישראלים בקבוצות השקעה ועסקאות נדל"ן בכל רחבי ארה"ב, ולדבריו - "אנו עדים כיום לכמות שיא של ישראלים שמעוניינים להשקיע בנדל"ן בארה"ב. זו הפכה להיות האלטרנטיבה הן למשקיעים ישראלים שהתייאשו משוק הנדל"ן בארץ שכבר מזמן אינו משתלם, ולמשקיעים שהונם הפנוי אינו מספיק להשקעה בנדל"ן בישראל"

מהי עיקר הפעילות שלכם בשוק הנדל"ן האמריקאי?
עו"ד גלזר: "אנחנו בעיקר מייצגים משקיעים ישראלים שמעוניינים לבצע עסקאות נדל"ן בארה"ב. ההיכרות שלנו עם החוק הישראלי והאמריקאי והקשרים הענפים שיש לנו, מאפשרים לנו 'להרגיע' את המשקיע המתלבט ולתת ייעוץ משפטי להשקעה - בין אם באמצעות הקמת חברה בע"מ, יצירת שותפויות, הבטחת כספו של המשקיע באמצעות נאמנות, וכמובן בדיקות ופיקוח.

"הרבה אנשים מעוניינים להשקיע, אך לא מספיק בקיאים בתחום הנדל"ן, חשוב שילווו  ע"י עו"ד דובר עברית המומחה בתחום, שיענה על כל שאלותיהם, יתן להם בטחון שכספיהם יגיעו ליעדם ויפקח ויבדוק את הפעילות באופן שוטף.

"וזה בדיוק מה שמשרדנו מתמחה בו. אנחנו יוצרים קשר בין עסקאות אטרקטיביות  שזקוקות למימון לבין יזמים ומשקיעים מקומיים, מאגדים משקיעים לקרנות ולקבוצות השקעה פרטיות וכיו"ב".

אלו ערים בארה"ב הכי-פופולריות להשקעה בקרב הישראלים ?
"הישראלים מעדיפים בעיקר את איזור 'חגורת השמש': אריזונה, טקסס, פלורידה. בנוסף יש ענין בערים הגדולות והמוכרות  ובראשן ניו יורק, מיאמי, בוסטון ולוס אנג'לס.  


"הישראלים אוהבים את המקומות שבהם מבטיחים להם תשואה גבוהה. אבל מנסיוננו לא כל ההבטחות בשלב השיווק מתאמתות במציאות ותשואה גבוהה באה לרוב עם סיכונים לצידה. יש הרבה חברות פרטיות שמתחרות על כיסו של המשקיע הישראלי ומבטיחות תשואות גבוהות. והשאלה שהמשקיע צריך לברר היא, האם נלקחו בחשבון גם הסיכונים... למשל, האם כשהשוכר יעזוב יימצא במקומו שוכר אחר באותו מחיר וכמה זמן זה עלול לארוך".

 

השקעה יחידנית - יותר מדי סיכון

לדברי עו"ד גלזר, הטרנד היום של המשקיעים המתוחכמים יותר הוא להשתלב בקבוצות השקעה יזמיות (השקעה קבוצית). למשל, בעסקאות בהן הורסים בניין ישן ובונים חדש תחתיו, עסקאות של שינוי יעוד של משרדים למגורים, עסקאות של בניית בתים חדשים על קרקע שהופשרה ועוד.

"רכישת נכס בודד והחזקתו עבור שכר דירה (השקעה יחידנית) פופולרית פחות", מציין גלזר, "ויותר ישראלים מעדיפים לצמצם את הסיכון במסגרת השקעה קבוצתית בקומפלקס של יחידות דיור ('מולטי פאמילי') ובבנייני דירות. במקרים של 'השקעה קבוצתית' יש חשיבות במציאת שותף אמריקאי איכותי, יזם בעל ידע ונסיון שמאתר את הנכסים הטובים ויכול להשיג בעבורם מימון. היזם האמריקאי מחפש את ההון הבסיסי הדרוש לצורך מימוש העסקה ופתרון מצויין עבורו הינה קבוצה מאורגנת של משקיעים ישראלים".

גלזר מספר, כי משרדו פעיל כחוליה מקשרת בין היזם האמריקאי לבין קבוצת המשקיעים. "עבור המשקיע הבודד", הוא מסביר, "סכום השקעה נמוך יחסית - נאמר, 100,000 דולר - יכולים לשמש 'כרטיס כניסה' להשתלב בעסקה של כמה מיליונים. בעסקאות כאלו קיימת אפשרות להגיע לתשואות גבוהות  משום שהמינוף נוח יותר והסיכון מתחלק. בהשקעה עצמית אמנם המשקיע הבודד הוא בעל הבית הבלעדי אך הוא נמצא בסיכון שוק גבוה יותר".

נדמה שכל ישראלי יכול להשקיע היום בארה"ב...
עו"ד גלזר: "כל מי שיש לו הון פנוי של 50,000 דולר ומעלה יכול להיות משקיע נדל"ן בארה"ב. ההמלצה הראשונה שלנו, היא שזה באמת יהיה הון פנוי להשקעה ולא הון שמבוסס על הלוואה מבנק ישראלי, כי זה כמובן מגדיל את החשיפה לסיכון. אבל כל מקרה לגופו וחשוב לשים לב שהמינוף הוא סביר".

ישראלים מעדיפים תמיד לעבוד עם ישראלים גם בארה"ב?
"לדעתי, כן. כשעובדים עם אמריקאים יש פערי תרבות ושפה ולא תמיד מצליחים להבין אחד את השני, למרות שרוב הישראלים יודעים אנגלית ברמה טובה. עסקאות בין ישראלים קלות יותר לצדדים. השפה העסקית,  הכלכלית ואף זו השגורה בפיהם קלה יותר. בין ישראלים תמיד תמצא משהו שמכיר ויכול לספק חוות דעת ממקור ראשון".

רוב שיתופי הפעולה שמשרדו מעורב הם בין ישראלים לישראלים. "אנחנו עוזרים לייצר את שיתופי הפעולה הללו; בין אם לחבר בין הלקוחות שלנו בעלי הון או לחבר את איש הנדל"ן הישראלי-אמריקאי שמביא את העסקה עם 'תפירה' של המימון מהבנק".

לדברי גלזר, גם יזמים ישראלים בארה"ב מעדיפים לעבוד עם משקיעים ישראלים. "ליזמים ישראלים-אמריקאים", אומר גלזר, "יותר קל לגייס כסף בארץ מאשר בארה"ב, כי הרגולציה כלפי קבוצות משקיעים אמריקאים היא חמורה יותר. גיוס הון בארה"ב כפוף לחוקי הרשות לניירות ערך ודרישות הסף שלהם גבוהות יותר מאשר בישראל. מי שאינו מכיר את החוק יכול בקלות להפוך לעבריין".

עוד על פעילות משרד עורכי דין "גלזר ושות'"


לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

אקזיט נדל"ן במנהטן: החברה הישראלית-אמריקנית עשתה 90 מיליון דולר ב-3 שנים... "הרבור גרופ" קנתה במקביל בניין משרדים אחר, גבוה יותר, בדאון-טאון מנהטן, עליו שילמה 157 מיליון דולר. סה"כ השקעות אחזקות החברה בארה"ב: 3.8 מיליארד דולר

איך המהנדס מאינטל הפך למנטור בינלאומי להצלחה... ערן שטרן ויתר על משכורת שמנה לאחר פגישה עם קוראת בכף היד. בראיון איתו הוא מדבר על השקר של עולם ההיי טק ועל המפתח למימוש אישי. בדרך להצלחה

"האדמו"ר שלימד את גוגל איך עושים עסקים (וידאו)... מיהו הרב שמייעץ לחברות כמו גוגל ויאהו כיצד להרוויח יותר כסף? הכירו את הרב איתמר גינצבורג, נצר לשושלת רבנים. ב-25 במרץ בתערוכת "פרנסה 2014" בניו ג'רזי

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום
 

הוסף תגובה חדשה