התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

ארה"ב-ישראל: אמון כלכלי
מאת: שלומי אמיר, פרשננו הכלכלי | פורסם: 02.04.2014 19:39
משקיעים מארה"ב מושקעים בישראל יותר מאשר משקיעים מכל מדינה אחרת בעולם, וגם הישראלים מושקעים בארה"ב לא פחות. כמה משקיעים ובאלו ענפים

דולרים אמריקניים

עדות נוספת ליחסים ההדוקים בין ישראל וארה"ב, מתקבלת מהזירה הכלכלית. מנתונים שפירסמה "הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה" בישראל המתייחסים לשנת 2012, עולה כי משקיעים מארה"ב מושקעים בישראל יותר מאשר משקיעים מכל מדינה אחרת בעולם - 19.7 מיליארד דולר, 26.5% מסך כל ההשקעות הזרות בישראל. יחד עם ההשקעות מקנדה (4 מיליארד דולר), צפון אמריקה הזרימה לישראל יותר משליש מסך ההשקעות הזרות.

מאידך, גם הישראלים אוהבים להשקיע בארה"ב - והם מושקעים בארה"ב בסכום של כ-17 מיליארד דולר, 23% מסך ההשקעות הישראליות בחו"ל.

הנתונים מראים את פופולריותה הגוברת של ישראל בקרב משקיעים זרים, שיתרת ההשקעות הישירות שלהם בישראל בסוף 2012 עמדה על 74.4 מיליארד דולר - גידול של כ-15% בהשוואה ל-2011 ולמעלה מ-23% בהשוואה לשנת 2010.

עם זאת, ההשקעה הישירה של תושבי חו"ל בישראל - הכסף המזומן שעבר במהלך 2012 מארה"ב לישראל, הסתכם ב-9.5 מיליארד דולר (מתוך זה, קצת פחות מ-2 מיליארד דולר מארה"ב), ירידה לעומת 10.8 מיליארד שהועברו מארה"ב לישראל במהלך 2011.

גם הישראלים לא קוטלי קנים. יתרת ההשקעות הישירות של תושבי ישראל בחו"ל בסוף 2012 הסתכמה ב-73.9 מיליארד דולר, כמעט כמו סכום ההשקעות הזרות בישראל. גם כאן נרשם גידול, אך צנוע יותר - 4.3% בהשוואה ל-2011 ו-6.8% בהשוואה ל-2010.

עם זאת, גם בקרב הישראלים, ההשקעה הישירה בחו"ל בישראל ב-2012 הסתכמה ב-2.3 מיליארד דולר, לעומת 5.3 מיליארד ב-2011. רטוב ההשקעה הישירה הלכה לארצות הברית ול...הולנד.

במה משקיעים הזרים בישראל?
כשליש מההשקעות היו בענפי התעשייה, כרבע בענפי המסחר והשירותים, והשאר בענפי ייצור היי-טקים, במחקר ופיתוח ובשירותי מידע ותקשורת. ההשקעות העיקריות מארה"ב ב-2012 היו בתעשיית מתכות בסיסיות וייצור מוצרי מתכת בהרכבה.

מהיכן עוד מגיעים המשקיעים הזרים לישראל?
אחרי ארה"ב - ספקית המשקיעים הגדולה ביותר לישראל, ניצבים איי קיימן שבים הקריבי -מקלטי מס ידועים, שאזרחיהם מוזקעים בארץ בסכום של כ-9 מיליארד דולר. במקום השלישי ניצבת קנדה משם הגיעו השקעות כ-4 מיליארד דולר, מעט יותר מאשר מהולנד שבמקום הרביעי. הכי מעט השקעות הגיעו מדרום ומרכז אמריקה.

במה משקיעים הישראלים בחו"ל?
כ-57% מההשקעות הישראליות בחו"ל, כ-42 מיליארד דולר, הם בענפי התעשייה וההיי-טק.

איפה משקיעים הישראלים בחו"ל?
הפתעה: הישראלים מעדיפים את אירופה, לשם מוזרם כמחצית מהכסף הישראלי; שליש מההשקעות הישראליות נעשות ב... הולנד. עדיין אמריקה גורפת קופה - 23% מההשקעות מתבצעות כאן ו-5% בקנדה.

לכל הכתבות החדשות

"אלפי ישראלים מבקשים להשקיע בנדל"ן בארה"ב"... ועו"ד אילן גלזר מסייע להם בכך, ומלווה מאות משקיעים ישראלים לעסקאות נדל"ן ברחבי ארה"ב. מה כל כך קוסם לישראלים בשוק האמריקאי? ראיון מיוחד

הסכם ישראלי-אמריקני יפיל ברשת ישראלים בעלי חשבונות ב-2 המדינות
... הסכם כלכלי חדש מקווה לסתום את כל ה'חורים' המאפשרים לבעלי אזרחות כפולה, ישראלית ואמריקנית, להלבין הון ולהתחמק מתשלומי מס

ירידה חדה באנטישמיות בארה"ב, עלייה גדולה בתקריות האלימות
... מדד האנטישמיות בארה"ב ירד בכמעט 20%, אולם מספר התקריות האלימות עלה כמעט פי 2.5. איפה יש הכי הרבה גילויי אנטישמיות ואיפה אין בכלל

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילומי שטרות: ויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה