התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

סגן הנשיא לשעבר של בנק המזרחי בלוס אנג'לס זוכה מסיוע להעלמות מס
מאת: רון ניב | פורסם: 02.11.2014 18:54
אולם החקירה הפדראלית נגד הבנק ופעילות בנקים ישראלים נוספים בארה"ב נמשכת בחשד שסייעו לאזרחים אמריקניים להתחמק מתשלומי מסים באמצעות סניפיהם בישראל

אזרחים אמריקניים מעלימים מס באמצעות בנקים ישראלים?

שלושה דיונים בלבד ו-4 שעות התייעצות של חבר מושבעים, הספיקו לבית המשפט הפדרלי בלוס אנג'לס כדי לזכות את סגן נשיא בנק מזרחי טפחות הישראלי בלוס אנג'לס  מאשמת סיוע ללקוחות הסניף להתחמק מתשלומי מסים בארה"ב.

שוקרולה ברוואריאן (82), ד"ר לכלכלה יליד איראן, שנמלט משם בשנות ה-80 ועבד בשירות בנק מזרחי בלוס אנג'לס במשך 27 שנים, מאז 1982 ועד שנסגר הסניף ב-2009, יצא נקי. אבל גורמים במשרד המשפטים האמריקני אומרים, כי החקירה נגד הבנק בכללותו נמשכת באותו כיוון - חשד שסייע ללקוחות אמריקניים להתחמק מתשלומי מסים בארה"ב באמצעות החברה הבת שלו בשווייץ וסניפיו בישראל.

ברוואריאן זוכה מאשמה שהיה חלק ממזימה להעלים מס מהרשויות האמריקניות. לפי התביעה, הוא היפנה את הלקוחות מלוס אנג'לס לפתוח חשבונות בסניף מזרחי טפחות בישראל, שבו הפקידו כספים בלתי מדווחים. כאשר הלקוחות נדרשו לעשות שימוש בכספים בארה"ב, הסניף בלוס אנג'לס העניק להם הלוואה כנגד הפקדונות שהם מחזיקים בישראל.

עורך דינו של הנאשם טען כי הסניף בלוס אנג'לס העניק ללקוחות את ההלוואות באופן לגיטימי ולמטרות לגיטימיות, וכי אם הלקוחות לא שילמו מסים זה היה על דעת עצמם.

במשפט העידו 6 לקוחות של הבנק, רובם יהודים-אמריקניים ממוצא איראני, כי לא קשרו קשר עם ברווריאן לצורך העלמת המס; 3 מהם הודו בעבר שהתחמקו מתשלום מס לרשויות בארה"ב.

ברווריאן הוא הבנקאי השני של מזרחי טפחות בסניף לוס אנג'לס שהוגש נגדו כתב אישום על סיוע בהעלמות מסים. כתב אישום שהוגש נגד נגד יוסי רוט נסגר בשנת 2008 בעסקת טיעון שבמסגרתה הודה הבנקאי הבכיר במעורבות בהעלמות מסים.

המשפט בלוס אנג'לס הוא המשכה של חקירה ממושכת שמנהל הממשל האמריקני בתופעת העלמות המס של אזרחי ארה"ב. מלבד בנק מזרחי, גם פעילות הבנקים לאומי והפועלים בארצות הברית נחקרת מזה שנים. בנק לאומי כבר הסכים לשלם כ-300 מיליון דולר בהסדר פשרה, אולם האמריקנים דורשים יותר. בנק הפועלים פתח לאחרונה מחדש את סניפו בלוס אנג'לס.

לכל הכתבות החדשות

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

צילום אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה