התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

נער בן 18 מקווינס: אחד המרוויחים הגדולים בוול סטריט בשנה האחרונה
מאת: אורנית חיון | פורסם: 14.12.2014 20:50
צעיר מוסלמי-אמריקני ממוצא בנגלי מחזיק 72 מיליון דולר בחשבון המניות שלו, כסף שעשה ממסחר בבורסה, בעיקר בהפסקות בין השיעורים בבית הספר הציבורי

ילד מיליונר מוחמד איסלאםילד מיליונר מוחמד איסלאם: התחיל לסחור בנפט וזהב בגיל 10, עם דמי הכיס שלו

קוראים לו מוחמד איסלאם.

הוא מוסלמי-אמריקני ממוצא בנגלי (מדרום אסיה), שגדל ברובע קווינס שבניו יורק, לומד בבית ספר ציבורי והוא עוד לא בן 18.

השבוע עשה כותרות לאחר שהתגלה, כי הנער המזוקן ונמוך הקומה הוא אחד המרוויחים הגדולים בוול סטריט בשנה האחרונה.

על פי הערכות, מחזיק הנער 72 מיליון דולר בחשבון המניות שלו, כסף שעשה ממסחר בבורסה, בעיקר בהפסקות בין השיעורים בבית הספר.

הכשרון המיוחד של מוחמד התגלה עוד לפני שמלאו לו 10. "הילד 'נדלק' על עולם הבורסה", סיפרו הוריו. "הוא בילה שעות ארוכות מול המחשב ולמד איך לסחור בנפט ובזהב. את דמי הכיס שלו הוא השקיע שם".

מאז שנעשה קיסר קטן, מוחמד מרשה לעצמו: למשל, להזמין את כל חבריו לכיתה לארוחת קוויאר במסעדת יוקרה בשדרה העשירית בניו יורק ולארח אותם עם מנות בשווי 400 דולר כל אחת. הוא מממן ומארח מסיבות רבות. הוא משחק פוקר. ולאחרונה גם נהנה להקיף את עצמו בבחורות יפות שהוא מעטיר עליהן מתנות תכשיטים. הוא קנה לעצמו במזומן את ה-BMW היקרה ביותר שמצא. ויש לו דירה משלו, משולמת במלואה, במנהטן. אך עדיין הוא מעדיף לחזור כל יום מהתיכון לישון בבית המשפחה בקווינס.

כמובן שחלק מהכסף חוזר הבייתה. מוחמד דרש שאביו יפסיק לעבוד והוא למעשה משלם את כל ההוצאות השוטפות של משפחתו, ושולח מתנות נדיבות גם לבני משפחה שחיים בבנגל.

הוריו לוחצים שייקח את הכסף שהרוויח וייצא מהמשחק הבורסאי, אך מוחמד לא שש לכך למרות שהוא מודע שעשה די כסף שיספיק לו וליורשיו לכל חייהם. "בעיקר אמי ספקנית לגבי השוק", אומר מוחמד. "אבל אני מרגיש ביטחון ואני טוב בזה, אז למה לא להמשיך?"

הוא רואה בעצמו מעין פול טיודור ג'ונס חדש. ג'ונס הוא המייסד המיליארדר של חברת ההשקעות הנושאת את שמו, מדורג במקום ה-108 ברשימת עשירי אמריקה ומפורסם בהימוריו הנועזים בנפילות השוק.

מהו סוד ההצלחה של מוחמד?

"זו קומבינציה של אישיות וטכניקה", הוא סותם ואומר. "האתגר שלי זה לא רק לעשות כסף, אלא להיות בעל השפעה על כלכלת ארה"ב והעולם כולו".

לכל הכתבות החדשות

צילום: מפייסבוק

הוסף תגובה חדשה