התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

טבע חוזרת לדרום קליפורניה; רכשה חברה בסן דייגו ב-3.2 מיליארד דולר
מאת: שלומי אמיר, פרשננו הכלכלי | פורסם: 30.03.2015 17:20
ענקית התרופות הישראלית שבשנים האחרונות מכרה 2 מפעלים בארה"ב, הודיעה על רכישת חברת הביופרמצבטיקה החדשנית "אוספקס" שמתמחה בתרופות להפרעות תנועה

בטבע עובדים ומתרחבים

בעסקת ענק המוערכת בכ-3.2 מיליארד דולר רכשה חברת התרופות הישראלית-אמריקנית "טבע" את חברת הביופרמצבטיקה החדשנית "אוספקס" (Auspex), שמפעלה העיקרי נמצא בסן דייגו, המתמחה בתרופות ומוצרי טיפול במערכת העצבים המרכזית לאנשים החיים עם הפרעות תנועה, ונמצאת על סף קבלת אישור בארה"ב להפצת תרופה חדשנית בלעדית לטיפול במחלת הנטינגטון. הרכש יוסיף לסל התרופות של "טבע" עוד מוצרים רבים, בהם תרופות לטיפול במחלת פרקינסון.

ב"טבע" מקווים לסגור את העסקה עד אמצע השנה, ורואים ברכש הזדמנות אסטרטגית מצויינת. "אוספקס" עצמה רשמה הפסדים של כ-60 מיליון דולר ב-2014 - פי 4 יותר מהפסדיה ב-2013, אולם זה לא הפריע לחברה להנפיק עצמה בפברואר 2014 ולגייס בתוך כך 84 מיליון דולר. בתחילת השנה גייסה החברה האמריקנית הון נוסף של כ-190 מיליון דולר, כך ששווייה גבה פי 15 (!) תוך שנה.

ארז ויגודמן, נשיא ומנכ"ל טבע"הרכישה של Auspex היא צעד משמעותי לחיזוק עמדת המובילות של טבע בתחום מערכת העצבים המרכזית, וליצירת עמדת מובילות בתחום הפרעות התנועה, אשר אינו זוכה למענה תרופתי הולם כיום", אמר ארז ויגודמן, נשיא ומנכ"ל טבע (בתצלום משמאל). "אנו מצפים להזדמנות להאיץ את הפיתוח והשיווק של צבר המוצרים של Auspex, בהתבסס על התשתית והיכולות שלנו ועל העמדה החזקה שלנו במו"פ ובשיווק בתחום מערכת העצבים המרכזית".

"טבע ביססה את עצמה כמובילה גלובלית בתחום המחלות של מערכת העצבים המרכזית, דבר המתבטא בהנהלה חזקה ויכולות ביצוע מסחריות", הוסיף ד"ר פראטיק שאה, נשיא ומנכ"ל Auspex. "חשוב מכך, טבע פועלת מתוך מחוייבות למטופלים העולה בקנה אחד עם המחויבות שלנו לפיתוח ושיווק טיפולים לאנשים הסובלים מהפרעות תנועה. עסקה זו תחזק את המשימה של Auspex להביא טיפולים חדשניים למטופלים ברחבי העולם, במהירות וביעילות רבות ככל שניתן".

לפני כשנתיים מכרה טבע מפעל שלה באורנג' קאונטי שבדרום קליפורניה, ומפעל נוסף בפילדלפיה. "אוספקס" שבצפון סן דייגו מסמנת את חזרתה לפעילות בדרום קליפורניה.

עם היוודע הרכישה, ביום של ראלי בוול סטריט, מניית טבע עלתה ב-0.87%.

לכל הכתבות החדשות

לוגו טבע מתפרסם לפי רישיון שימוש הוגן בלוגו דרך ויקיפדיה 
צילומי מנכ"ל טבע ואילוסטרציה: אתר "טבע"

הוסף תגובה חדשה