התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

סכנת חשבונות הבנק הבלתי-מדווחים בישראל: קנסות עד 600,000 דולר
מאת: שלומי אמיר, פרשננו הכלכלי | פורסם: 02.04.2015 23:08
בעוד מועד הגשת דו"חות המס השנתיים בארה"ב הולך ומתקרב, ישראלים-אמריקנים רבים שמחזיקים חשבונות בלתי-מדווחים בישראל נלחצים - ובצדק. כל מה שרצוי לדעת

לקראת הגשת דו"ח המס השנתי בארצות הברית

בעוד מועד הגשת דו"חות המס השנתיים בארצות הברית הולך ומתקרב, ישראלים-אמריקנים רבים שמחזיקים חשבונות לא-מדווחים בישראל נלחצים - ובצדק. כידוע, בשנים האחרונות ה-IRS העלה מדרגה במאבק מול ישראלים-אמריקנים כנגד העלמות מס.

"לעומת היד הרכה יחסית שבה מתייחסת רשות המסים בישראל לישראלים-אמריקנים, ארה"ב מטפלת ביד קשה מאוד בבעלי חשבונות מחוץ לגבולותיה שלא דיווחו עליהם", אומר לנו רואה חשבון ישראלי-אמריקני.

חשבון לא מדווח בישראל עלול לעלות ביוקר. רואה החשבון מניו יורק מספר על לקוח שלו שהחזיק חשבון לא מדווח בגובה ממוצע של כ-20,000 דולר בישראל ונקנס ע"י ה-IRS ב... 600,000 דולר. 

רואי חשבון אומרים, שהדרך היחידה להיחלץ ממלתעות גובי המיסים האמריקניים היא לדווח שלא דיווחתם שלא בכוונה תחילה.

במיקרים כאלה מוכנה רשות המיסים האמריקנית להפחית את גובה הקנס, אך בעל החשבון יידרש כמובן לשלם על מלוא המס שהעלים, בתוספת ריבית וקנסות פיגור, על כל תקופת החזקת החשבון ואי הדיווח עליו בדו"ח מס ההכנסה האמריקני.

לעומת זאת, אם ה-IRS חושף חשבון שלא דווח עליו בכוונה תחילה, הסיכוי להגיע להסכם להקטנת הקנס אפסי.

שיהיה ברור: כל אזרח אמריקני, ולא משנה מהן אזרחויותיו האחרות, מחוייב לדווח על כל הכנסותיו בכל מקום בעולם.

ספציפית לישראלים-אמריקנים: זה כולל גם חשבונות בישראל שנפתחו לפני שהיגרתם לארצות הברית והפכתם אזרחים אמריקניים. וזה כולל גם הכנסות שמגיעות מישראל ומכל מקום אחר מחוץ לארה"ב. גם אם אתם שולחים כסף לחשבונות בנק של בני משפחה בישראל, או שקיבלתם מתנה או ירושה שהופקדו בחשבונכם - כל אלו מחוייבים דיווח ל-IRS.

אם יתפסו אתכם, כמה זה יעלה לכם?

המון. על פי החוק, ה-IRS יכול לקנוס בעל חשבון לא מדווח עבור כל שנה של העלמת מס עד לגובה 50% מהסכום המכסימלי שהיה בחשבון באותה שנה, או 100,000 דולר – הסכום הגבוה מביניהם. ועכשיו תכפילו את זה ב-6 שנים, שזהו משך הזמן שנותנים ל-IRS לתפוס אתכם.

העלמתם סכומים גבוהים יותר? צפו לקנסות גבוהים יותר וגם במיקרים רבים לתביעה פלילית.

החזקתם יותר מחשבון אחד? צפו לקנס כפול על החשבון השני, וקחו עורך דין כי התביעה הפלילית בדרך.

השתכנעתם להודות בקיום החשבון הבלתי-מדווח, מה עכשיו?

ה-IRS ייקח לכם בין 27.5% ל-50% (מחצית!) מסך הכספים שהיו בחשבון ב-8 השנים האחרונות, ובנוסף תידרשו לעדכן את חשבונות המס שלכם מ-8 השנים האחרונות ולשלם את מלוא המיסים שלא שילמתם, בתוספת ריביות. אבל לפחות לא תועמדו למשפט פלילי.

לכל הכתבות החדשות

צילום אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה