התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

הכסף הגדול נמצא בבנקים, בנפט ובבנייה
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 07.05.2015 16:14
הדירוג השנתי של מגזין העסקים "פורבס" מציג את 2,000 החברות הגדולות ששולטות בחיינו. האמריקנים עדיין מובילים, אבל הסינים מזנקים. ויש גם 10 ישראליות בצמרת


 

כלכלה עולמית

Global 2000 - הפרויקט השנתי של מגזין העסקים "פורבס", מדרג את אלפיים החברות הגדולות בעולם, החברות ששולטות בחיינו ובכלכלת העולםומונה את ערכן ורווחיהן.

שם נמצא הכסף הגדול של העולם: שוויין הכולל של החברות הגדולות הוא 48 טריליון דולר, והוא עלה ב-9% לעומת השנה שעברה. ההכנסות שרשמו האלפיים הגדולים היו 39 טריליון דולר, הרווחים היו 3 טריליון דולר והן רשמו נכסים בסך 162 טריליון דולר.

שלושת הענפים המצליחים ביותר ברשימה, הם בנקאות והשקעות (434 חברות), נפט וגז (136 חברות) ובנייה (121 מקומות). 

את צמרת הדירוג העולמי כבשו השנה, בפעם הראשונה, 4 בנקים גדולים סיניים: ICBC, נמצא בראש הדירוג זו השנה השלישית... צ'יינה קונסטרקשן בנק (בנק הבנייה הסיני)  במקום השני... אגריקאלצ'ר בנק אוף צ'יינה (בנק החקלאות הסיני) במקום השלישי... ובנק אוף צ'יינה במקום הרביעי.

החברה האמריקנית הגדולה ביותר נמצאת במקום החמישי  - "ברקשייר האת'וויי" של וורן באפט... "בנק ג'יי-פי מורגן", שהיה במקום הרביעי בשנה שעברה, ירד למקום השישי... תאגיד הדלק "אקסון מוביל" במקום השביעי... תאגיד הנפט הסיני "פטרו-צ'יינה" במקום השמיני... "ג'נרל אלקטריק" במקום התשיעי... וסוגר את העשירייה הפותחת "בנק וולס פארגו".

בין החברות שרשמו את הזינוק הגדול ביותר ברשימה בולטות ענקית הקפה "סטארבקס" שעלתה ביותר מ-450 מקומות... וענק הרשתות  החברתיות "פייסבוק", שטיפס יותר מ-200 מקומות.

ולעומתן חברות שצנחו ברשימה כוללות את יצרנית הצעצועים "מאטל", רשת המכירות "טארגט" ואתר המכירות "אי-ביי"

בין החברות החדשות שהגיעו לראשונה בתולדותיהן לרשימה היוקרתית: אתר הטיסות "אקספידיה", חברת משחקי המחשב "אלקטרוניק ארטס" וענק התכשיטים "טיפאני".

זו השנה השנייה שארה"ב וסין תופסות את כל 10 המקומות הראשונים, אך ארצות הברית ממשיכה להוביל בסך החברות הגדולות ברשימת ה-2,000 עם 579 חברות, בפער ניכר מסין, שעברה את יפן בדירוג המדינות, עם 232 חברות ברשימה.

ברשימת האלפיים מצאנו גם 10 חברות ישראליות: תאגיד התרופות "טבע" הוא החברה הגדולה בישראל ומדורג במקום ה-228 בעולם... בנק הפועלים הוא החברה השנייה בגודלה בישראל ומדורגת במקום ה-936 בעולם... בנק לאומי נמצא במקום ה-1,287... חברת ההיי-טק "צ'ק פוינט" תמצא עצמה במקום ה-1347....ואחריה: קבוצת "דלק" (1,480), בנק "מזרחי טפחות" (1,582), בנק דיסקונט (1,680), תאגיד הביטוח "מגדל" (1,782), החברה לישראל (1,808) והבנק הבינלאומי (1,921).

לכל הכתבות החדשות

אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה