התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

איך הפך סימן הכשרות לסימון המזון הפופולארי ביותר בארה"ב?
מאת: שלומי אמיר, פרשננו הכלכלי | פורסם: 09.06.2015 15:27
למרות שהיהודים מהווים קצת יותר מ-2% מהאוכלוסיה ורק כ-20% מאיתנו שומרים כשרות, עברו 4 מכל 10 מוצרי מזון ומשקאות אמריקניים טרנספורמציה ל-K

סופרמרקטים כשרים רחבי-ידיים הפכו למראה שיגרתי במרכזי קניות בארצות הברית, ולאו דווקא רק בריכוזי יהודים וישראלים-אמריקניםסופרמרקטים כשרים רחבי-ידיים הפכו למראה שיגרתי במרכזי קניות בארצות הברית, ולאו דווקא רק בריכוזי יהודים וישראלים באמריקה

יהודים מהווים קצת יותר מ-2% מאוכלוסיית ארה"ב, ורק כ-20% מאיתנו שומרים כשרות - אז איך זה ש-41% מהמזון והמשקאות שנמכרים באריזות בארה"ב נושאים חותמת כשרות, שהוא סימון המזון הנפוץ ביותר בארה"ב, ולמה סימן ה"כשר" פופולארי אפילו יותר מאשר "ללא גלוטן" העולה.

בלוג החדשות האמריקני Quartz תהה על כך ושילח את חברת מחקרי השוק "מינטל" לבדוק את העניין.

במחקר הצרכנות שבוצע נמצא, כי הסימן ה"כשר" מוביל בגדול על סימני אזהרה סימון אזהרה לבעלי רגישויות לרכיבים שונים (המופיעים על 1 מתוך כל 4 מוצרים באריזות בארצות הברית), סימוני ידידותיות לסביבה והבטחת אי-הימצאות חומרים משמרים. הסימון הכי IN - "נטול גלוטן", מופיע רק על 1 מכל 10 מוצרי מדף בארה"ב (ראו גרף למטה).

המחקר מצביע על כך שבבשנים האחרונות נרשם "זינוק" בהיקף מוצרי המזון בארה"ב המסומנים ככשרים. לשם השוואה, בשנת 2009 סימון הכשרות הופיע רק על 27% מהמוצרים.

באופן קולורנטי גם היקף שוק המזון הכשר בארה"ב גדל ב-5 השנים האחרונות מ-17 מיליארד דולר ל'בום' כלכלי של 40 מיליארד דולר בשנה.

לפי המחקר, מספר גדל והולך של צרכנים אמריקנים מתחשבים בסימון הכשרות מסיבות לא-יהודיות כלל וכלל.

כך, למשל, מוסלמים, שמספרם בארה"ב עודנו נמוך ממספר היהודים, אך הולך וצומח והם מהווים כבר כמעט 1% מכלל האוכלוסייה (לעומת 0.4% בשנת 2007), שההכשר המוסלמי הנדרש מהם ("חלאל"), כמעט זהה לדרישות הכשרות היהודיים.

כך, למשל, גם צמחונים המעדיפים תזונה כשרה... צרכנים שמניחים כי מוצרים כשרים מיוצרים בתנאי תברואה טובים יותר... אחרים שמאמינים שהם בריאים יותר... והרוב - כך נמצא - מעדיפים מוצרים כשרים משום שהם פשוט טעימים יותר...

לכל הכתבות החדשות

צילום:  Phillip Pessar / fliker

הוסף תגובה חדשה